mały problem z audio (protect)

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

mały problem z audio (protect)

Postprzez powerbeam » 30 maja 2012, o 14:23

Witam

od jakiegoś czasu zaczeło mi szwankować audio w golfie , otóż od czasu do czasu np. dziura, lub poprostu na wzmacniaczu zapala się dioda protect , i wtedy subwoofer przestaje działać , sprawdzałem wszystkiego kable, i niby wszystko w porządku ,izolowałem od nowa i nie mam pojęcia co się dzieję proszę o pomoc z góry dzięki
powerbeam
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 maja 2012, o 23:36
Lokalizacja: Kołobrzeg

mały problem z audio (protect)

 

Postprzez chomik » 30 maja 2012, o 14:28

zimny lut ? sprawdz wszystkie połączenia .
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez PiJey88 » 30 maja 2012, o 14:35

jaki wzmacniacz, jakie kable zasilające?
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez powerbeam » 30 maja 2012, o 21:55

wzmacniacz crunch v-6004 , kable jakieś marketowe , takie były już .. niedawno robiłem wszystko na nowo kable w koszulki do kabli lut itp. i nadal to samo ...
powerbeam
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 maja 2012, o 23:36
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez slavwek.ie » 31 maja 2012, o 18:21

powerbeam napisał(a):od czasu do czasu np. dziura, lub poprostu na wzmacniaczu zapala się dioda protect
W chwili kiedy zapala się protect, zmierz miernikiem jakie wzmacniacz ma napięcie na złączach. Jeśli jest inne (sporo niższe) od akumulatorowego, to błąd tkwi gdzieś w połączeniach masy lub zasilania.
Jak nie masz miernika, to kup sobie (podstawowy kosztuje 12zł w markecie) a przyda się w przyszłości.
Sprawdź też główny bezpiecznik na kablu zasilania, bo lubi czasem zaśniedzieć na stykach i nie "przepuszcza" prądu.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez gawior » 1 cze 2012, o 13:40

Ja kiedyś miałem podobny problem we wzmacniaczu AL
Na dziurach potrafił się wyłączyć,a na kolejnej włączyć. Zasilanie dochodziło i to nie była jego wina.
Oddałem do serwisu RTV, bo mnie skończyły się pomysły ( sprawdzalem podzespoły na piechotę itp. ).
Za naprawę dałem 80zł, a facet na pytanie co było, powiedział "tajemnica zawodowa".
Za jakiś czas stało się to znowu ( po gwarancji na naprawę ). Rozebrałem po raz kolejny, i zacząłem sprawdzać, poprawiać luty itp.
Rozebrałem także kostkę na bezpiecznik i okazało się, że to gniazdo było winowajca. Odłączało bezpiecznik przy jakimś wstrząsie i tyle.
Najgorsze, że zostałem skrojony 80zł za 1min roboty, ale jak to mówią " za gapowe się płaci".

Po sprawdzaj plus i masę wzmacniacza, czy nie rozłącza, czy nie brakuje masy kiedy to się dzieje.
Sprawdź napięcie jak się wyłączy. Może masz spadek i wzmacniacz się wyłącza.

Izolowałeś kable ? Masz jakieś łączenia na kablach ?
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości