LG LAC 5800R vs. wzmacniacz antenowy

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

LG LAC 5800R vs. wzmacniacz antenowy

Postprzez p4w318 » 14 sie 2009, o 17:21

Siemandero chlopaki ;]

Mam ja takie do was pytanie ;] Bo mam radyjko jak w temacie i tam przy podpinaniu mialem taki niebiesko bialy kabelek (wydaje mi sie ze to antenowy) i teraz czy to wzmacniacz czy jakis zapas (na wypadek grybym kiedys chcial zalozyc antene w blotnik z silniczkiem), nie podpialem go bo nie wiedzialem co to, radio ma usb to sie nie martwilem, ale ostatnio chcialem posluchac radia FM i co sie okazuje to miejscowe radio odbiera nawet dobrze, RMF tako, Zetka marnie, a ESKA to wcale nawet nie daleko zamoscia ;/ a radio maryja to nawet na wylaczonym ;p

antene mam dachowa i gdzies czytalem na forum ze ona ma wzmacniacz w stopce, ale jezeli go nie podpialem (niebiesko-bialy kabelek) to on nie dziala ?
Avatar użytkownika
p4w318
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 kwi 2009, o 21:21
Lokalizacja: Chełm

LG LAC 5800R vs. wzmacniacz antenowy

 

Postprzez K@mil » 14 sie 2009, o 17:25

Przewod Niebiesko bialy jest on pod wzmacniacz, z tego co mi sie wydaje a nie do anteny od radia :P
Jak włączysz radio to włączy Ci się wzmacniacz... itp :D
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Pascal » 14 sie 2009, o 17:29

Tak ten przewód jest podłanczamy pod wzmacniacz.Jak kupiłeś kable czincz to idą dwa kable które mają dwa wejscia ktore wpinasz do wzmacniacza...w jednym z tych przewodów(obok zaraz) idzie taki cienki kabel i go podłanczasz pod wzmaka

[ Dodano: 2009-08-14, 17:31 ]
Aha ten kabelek podłanczasz do wzmaka-oznaczenie REM

Tak dla przypomnienia:

KOLORY KABLI:
CZERWONY - kabel zasilający, najlepiej jakiś dość gruby (UWAGA ! Dla bezpieczeństwa warto założyć bezpiecznik jak najbliżej akumulatora!)
CZARNY - masowy, przykręcasz gdzieś do karoserii
ZIELONY - kabel typu CHINCH, sygnał dźwiękowy między radiem a wzmacniaczem
(jeśli radio nie ma wyjść na 4 kanały tylko 2, dajesz na końcu jakiś rozgałęziacz)
NIEBIESKI - kabel REMOTE, sterowanie wzmacniaczem, podpinasz pod kostkę ISO pod kabelek z napisem REMOTE, lub STEROWANIE ANTENĄ ELEKTRYCZNĄ, przeważnie koloru właśnie niebieskiego. Radia Pioneera mają juz przygotowaną ładną wtyczkę na tym kabelku, więc nic nie trzeba przecinać.
ŻÓŁTY - kabel głośnikowy, najlepiej odpowiedni do mocy głośników, im mocniejsze tym większy przekrój, od wzmacniacza do ZWROTNIC (zielone kwadraty), potem od zwrotnic do tweeterów i wooferów. Podłączasz również tym kablem Subwoofer (tak jak na schemacie, czyli robisz mostek, z dwóch kanałów robisz jeden, aby mieć większą moc) (Z jednego kanału bierzesz "+" a z drugiego "-")
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez p4w318 » 14 sie 2009, o 17:45

ale chlopaki mi chodzi o wzmacniacz antenowy (sygnalu odbioru radia), a nie wzmacniacz do glosnikow

brat cioteczny mi powiedzial ze powinno cos takiego byc u mnie, bo slaabo mi radio stacje sciaga i dlatego pytam na forum. juz gdzies czytalem przed chwila ze ten kabel to kabel sygnalowy po wzmak (nie antenowy)

[ Dodano: 2009-08-14, 17:48 ]
przeczytalem jeszcze raz wasze posty i juz nic nie wiem :wstyd:

ja nie jestem chyba az tak oblatany w tych tematach ;] wzmacniacz pod suba moze bede mial w przeciagu 2 tyg, ale jak go podepne to nie wiem ;]

no ale jak ja mam ten kabelek niebiesko-bialy w desce rozdzielczej (za schowkiem) to on gdzies mu leciec i sie konczyc ?? moze w bagazniku, a moze jednak to jest kabel od wzmacniacza antenowego (ze stopki anteny na dachu)??
Avatar użytkownika
p4w318
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 kwi 2009, o 21:21
Lokalizacja: Chełm

Postprzez K@mil » 14 sie 2009, o 17:54

... wez sprawdz pod tylna kanapa, tam czasem jest wzmacniacz antenowy
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez p4w318 » 14 sie 2009, o 17:55

pod tylna kanapa to ja mam kabel od zmieniarki i nic wiecej

[ Dodano: 2009-08-14, 17:57 ]
Obrazek

bo mi chodzi ze to moze jest ten kabelek (tyle ze na focie czerwony a moj niebiesko-bialy)

[ Dodano: 2009-08-14, 17:59 ]
jak cos to tu instrukcja z opisem kablow do mojego radia http://diplodocs.pl/instrukcja-obslugi- ... AC5800R-_E
Avatar użytkownika
p4w318
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 kwi 2009, o 21:21
Lokalizacja: Chełm

Postprzez Pascal » 15 sie 2009, o 06:41

Trzeba było tak mówić odrazu...Tą antenke co pokazałes ona jest ze wzmaciaczem a czerwony kabelek podłanczasz do niebieskiego w radiu czy też w kostce ISO.Ten kabel jest do automatycznego wysuwania anteny ale wiesz w praktyce do różnych rzeczy używa się tego kabelka, między innym do wzmacniacza antenowego,takze jak nie posiada ta antena automatycznego wysuwania to się wcale tym nie przejmuj.

Mam nadzieje ze pomogłem...
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez p4w318 » 16 sie 2009, o 13:37

dobre, wzmacniacz antenowy podpialem ale okazalo sie ze on jednak byl siwy i szedl kolo anteny, ale to nie wazne teraz mam jeszcze dwa wolne kable :D

i teraz quest co to sa za kable i od czego one sa, ida w tej samej wiazce co masa, zasilanie, memory(?) i sa jeszcze te dwa kolor niebiesko-bialy i niebiesko-siwy i co to jest??:D

bo samo radio mam podpiete tak ze omijam stacyjke (czyli plus razem z memory od radia podpiete pod ten kabel co jest caly czas napiecie niezaleznie od tego czy jest kluczyk w stacyjce czy nie ;]
Avatar użytkownika
p4w318
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 kwi 2009, o 21:21
Lokalizacja: Chełm

Postprzez Pascal » 16 sie 2009, o 15:08

Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości