Który model polecacie?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez peta1992 » 25 lis 2012, o 23:17

bez wygłuszenia będzie lipa :P

Ja u siebie wygłuszyłem takimi matami
Avatar użytkownika
peta1992
Gaduła
 
Posty: 484
Dołączył(a): 11 mar 2012, o 23:01
Lokalizacja: Lubkowo

 

Postprzez golf 1.4 » 25 lis 2012, o 23:23

Podobno maty APP oklejają się po jakimś czasie ale nie wiem, nigdy ich nie używałem. A jaki jest efekt u Ciebie? Miałeś jakieś problemy z "zamontowaniem" tych mat? i jak grają twoje głośniczki po wygłuszeniu tymi matami?.

[ Dodano: 2012-11-25, 22:30 ]
Planuję zakupić takie maty
Ale czym mam odtłuścić blachę drzwi? Jakiś rozpuszczalnik, zmywacz czy coś innego?
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez zen81 » 26 lis 2012, o 08:31

Z matami App problemu nie było nawet zimą. Montaż na dobrze przygotowaną powierzchnie (odtłuszczoną) Efekt jest taki ze system za 100zł po dobrym wygłuszeniu zagra lepiej. Ja na drzwi zużyłem 12mat. Drzwi obklejone obustronnie.
zen81
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 lis 2012, o 20:52
Lokalizacja: StG

Postprzez peta1992 » 26 lis 2012, o 09:24

no mi się elegancko przyklejały odtłuściłem dobrym rozpuszczalnikiem uniwersalnym firmy VOKE. Te maty co podałeś to takie same co podałem wyżej :P (miałem rozmiar 50x50) i na jedną parę drzwi były mi potrzebne 2 maty :) tylko przy montażu mat nie zapomnij wyciąć z tyłu okrągły otwór na "magnes" głośnika bo wygłuszenie ma robić m.in. za "skrzynie" głośnika ;) i efekt powinien być zadowalający :) Przed przyklejeniem mat całą wyciętą matę podgrzej sobie suszarką czy delikatnie opalarką będzie wtedy bardziej miękka i lepiej będzie Ci się przyklejać :)
Avatar użytkownika
peta1992
Gaduła
 
Posty: 484
Dołączył(a): 11 mar 2012, o 23:01
Lokalizacja: Lubkowo

Postprzez bogib184 » 26 lis 2012, o 09:29

Trochę drapnę w temacie ;-) Co do mat Boll, APP (tych twardych i miękkich), jeżeli chcesz wygłuszyć drzwi budżetowo, ale w miarę solidnie, to : można zakupić około 8 mat twardych i rolkę taśmy Tytan, czy też polecam Den Braven o wymiarach 30 cm x 10 mb. Przykleić 1 - 1,5 maty na środek blachy zewnętrznej, na to następnie po całości dokładnie taśmą dekarską. Na otwory technologiczne, szczególnie ten pod kieszenią, dać gęsto żebrowanie np. z płaskowników aluminiowych, lub nawet całość zakryć blachą i zanitować. WAŻNE : trzeba odpowiednio wyprofilować i przykładać boczek, żeby później nie było zdziwienia, że nie chce wejść :) Na otwory technologiczne położyć znowu maty, a na koniec po całości znowu dekarką. Oczywiście pamiętamy o montażu dystansu z MDF i odpowiednio trzeba boczek od strony wewnętrznej przygotować - jest gdzieś temat napisany przez jednego z Kolegów (slawek.ie zdaje się), gdzie mamy ładnie wszystko przedstawione.

Do odtłuszczenia (trzeba to zrobić bardzo dokładnie i należycie, żeby nic później nie odklejało się) można użyć benzyny ekstrakcyjnej, a jeszcze lepiej rozpuszczalnik silikonowy, taki jak stosujemy do odtłuszczania powierzchni przed malowaniem elementów karoserii w lakiernictwie. Do nakładania mat APP, czy też Boll trzeba zastosować opalarkę i dobrze je podgrzewać, żeby nam się formowały i dobrze przykleiły. Przy taśmie wystarczy delikatnie tylko podgrzać i ona będzie trzymać dobrze od razu.

Co do sensu wygłuszenia - nawet nędzne papierowe oryginalne głośniki potrafią już fajne zagrać w takich drzwiach, a nie mówię o mega mocnym wooferze, który potrafi mały subwoofer zastąpić :) Co do DSK to nikt mi nie wmówi, że to jakioś w tych pieniądzach dobry zestaw, bo tak nie jest. Jazgoczący tweeter i jakiś tam budżetowy woofer :)

Jeżeli ktoś był by zainteresowany mocno basującym zestawem na przód, to mogę zdradzić na PW pewien w miarę budżetowy zestaw, który potrafi sporo dobrego narozrabiać w drzwiach ;-) Żeby nie było - nie jestem handlarzem, ani nie prowadzę żadnej działalności CA :lol:

Filcu do wygłuszenia drzwi się nie używa, bo by zgniło wszystko i nic więcej, a o zapachu w środku nie będę wspominał ;-) Ogólnie zawsze do montażu głośników należy założyć dystans i zrobić wygłuszenie, inaczej założenie lepszego głośnika na tapicerkę jest jak lokata :-) Głośnik pokaże z 10% swoich możliwości, a chyba nie po to wydaje się pieniądze, żeby się na koniec rozczarować :hyhy:
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez golf 1.4 » 7 kwi 2013, o 21:17

Witam po dłuższej przewie :-D nie zakładam nowego tematu bo mogę napisać tutaj. Kiedyś chciałem kupić głośniki hertz dsk 165. Ale brat powiedział żebym się wstrzymał aż do teraz i dziś jest ta chwila w której wybiorę jakiś zestawik. Mam na oku takie modele:

I teraz takie małe rarytasy :-D (ale na nie nie wiem czy bd miał kasę, więc możecie napisać który z tych 5 modeli i który z tych 2 droższych)


Dodam że to będzie podpięte pod wzmacniacz JBL GT5-A402 2x40rms i 1x120rms
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez assesino » 7 kwi 2013, o 21:38

Tak do 500zł to zamiast tych ESK można już kupić HSK
Avatar użytkownika
assesino
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 12:39
Lokalizacja: Chełm

Postprzez golf 1.4 » 7 kwi 2013, o 21:43

Właśnie zapomniałem o tych HSK ale co polecacie z tych 5 pierwszych modeli? Bo może tak być że brat nie da połowy kasy i bd musiał kupić jakiś tańszy zestaw. :kwasny:
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez BartheZz_3 » 9 kwi 2013, o 16:42

killah mowi "doloz stowe na DLS i bedzie spokoj, jak nie to Ci doloze ja" :P tak bylo :P a tak serio, to kolega twierdzi ze DLS beda lepsze od Hertzuf :P ale nie moze pisac xD pzdr :)
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości