Którędy idą przewody od głośników z przodu(w drzwiach)?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Którędy idą przewody od głośników z przodu(w drzwiach)?

Postprzez Dexster » 28 lut 2014, o 18:40

Siemanko, zmieniłem kombi na hatchbacka i zauważyłem, że głośniki z tyłu są, lecz w drzwiach nie ma. Którędy najprościej je poprowadzić do radia? Wiadomo, przez drzwi je wyprowadze i wyjdą mi obok nóg kierowcy i pasażera, ale co dalej? W jaki sposób wprowadzić je pod tapicerkę, co ewentulanie będę musiał rozbierać? Pozdrawiam i dzięki!
Dexster
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 gru 2013, o 17:40
Lokalizacja: Koszalin

Którędy idą przewody od głośników z przodu(w drzwiach)?

 

Postprzez benek » 28 lut 2014, o 18:47

od pasażera musisz odkręcić schowek i tamtędy od kierowcy łamacz kolan :roll:
to nie świat mknie do przodu
to ty za.........
Gaz jest do zapalniczek
Ropa do traktorów
benek
Gaduła
 
Posty: 483
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 17:12
Lokalizacja: Kruszwica

Postprzez Dexster » 28 lut 2014, o 18:48

Okej, jutro z rana zaczynam ogólny przegląd i kosmetykę i zdam relację jak poszło.
Dexster
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 gru 2013, o 17:40
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez benek » 28 lut 2014, o 18:50

od kierowcy jak zdejmiesz łamacz kolan tam idą przewody to opaskami przypniesz swoje ja tak mam :roll: i pod schowkiem jest podobnie ;-)
Ostatnio edytowano 28 lut 2014, o 23:01 przez benek, łącznie edytowano 1 raz
to nie świat mknie do przodu
to ty za.........
Gaz jest do zapalniczek
Ropa do traktorów
benek
Gaduła
 
Posty: 483
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 17:12
Lokalizacja: Kruszwica

Postprzez Dexster » 1 mar 2014, o 17:49

Poradziłem sobie. Musiałem rozbierać drzwi, bo kable były zaizolowane i przyklejone wewnątrz, fabrycznie. Nie było kostek od głośników w drzwiach, ale miałem dawce. Dzięki.

Mam kolejne pytania!

W jaki sposób mogę wszystkie głośniki(a jest ich 6) ładnie podpiąć do kostki od radia? Fabrycznie są tylko 2 głośniki podłączone, a reszta jest po prostu "na sztukę" - nie chce tak tego zostawić. Jak 'fachowo' podłącza się takie kostki?
Dexster
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 gru 2013, o 17:40
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez slavwek.ie » 2 mar 2014, o 17:55

Jakie to głośniki (te 6szt)?
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez Dexster » 3 mar 2014, o 01:55

Tył i podszybie oryginalne, przód drzwi 2drożne blaupunkty(nie pamiętam modelu). Nie mowa o głośnikach, je chce wymienić, ale przed wymianą chce mieć kable ładnie wyprowadzone ;)
Dexster
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 gru 2013, o 17:40
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez slavwek.ie » 3 mar 2014, o 13:19

Dexster napisał(a):Tył i podszybie oryginalne, przód drzwi 2drożne blaupunkty(nie pamiętam modelu). Nie mowa o głośnikach, je chce wymienić, ale przed wymianą chce mieć kable ładnie wyprowadzone ;)
Jak chcesz prowadzić nową instalację, to zamyśl sobie już teraz co chcesz mieć, bo to co masz to bajzel i nie kładł bym do tego okablowania nowego..
Do przednich drzwi prowadzisz kable dla odseparowanego systemu, musisz nimi przejść przez przelotkę drzwi.
Do tylnych zostaw oryginalną instalację, bo i tak nie będą potrzebne, chyba że się uprzesz..
Reszta to kwestia napędu, czy samo radio, czy będziesz dokładał wzmacniacz.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez Dexster » 3 mar 2014, o 23:26

W takim razie co dać na podszybiu? Jakie głośniki tam wejdą? Z tego co się orientuje wchodzą one na zatrzaski. Ale jakie? Wysokotonowe? Jaka firma?

Drzwi przód te blaupunkty bym zostawił, 2 drożne - ładnie grają. Tył - jest bo jest.

Do bagażnika dołożyłbym skrzynie basową z wbudowanym wzmacniaczem - mniej pieprzenia. Nie jestem audiofilem, po prostu ma dość przyjemnie grać ;)
Dexster
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 gru 2013, o 17:40
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez slavwek.ie » 4 mar 2014, o 09:44

Dexster napisał(a):W takim razie co dać na podszybiu? Jakie głośniki tam wejdą? Z tego co się orientuje wchodzą one na zatrzaski. Ale jakie? Wysokotonowe? Jaka firma?
Na podszybie wchodzą 10cm głośniki szerokopasmowe albo tweetery (mowa o fabrycznych VW), przy odrobinie umiejętności wejdzie tam cokolwiek innego.
Masz dwudrożne głośniki w drzwiach i oczekujesz przyjemnego brzmienia? Nie da się..
Najprostszy markowy odseparowany zestaw (165mm + tweeter ze zwrotnicą) załatwi sprawę nagłośnienia przodu, tył jak masz, to zostaw i nie inwestuj.
Wówczas prostuje ci się sprawa okablowania - od radia ciągniesz nowe druty do miejsca gdzie umieścisz zwrotnicę, od niej rozprowadzasz instalkę do drzwi i na podszybie.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości