Które radio?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez krootki » 14 kwi 2008, o 20:00

Tymczasem przesyłka z radyjkiem doszła, radyjko wygląda zacnie, ale..
Chciałem się zabrać za montaż, wyciągnąłem jakieś starożytne radio które tam było a tam zamiast kostki to mnóstwo kabli jakoś posklejanych taśmami.
Pewnie będę musiał jakoś tę kostkę tam "wprawić". Spodziewam się że będzie można ją kupić w pierwszym lepszym sklepie elektrycznym (poprawcie mnie jeśli się mylę) ale czy może ktoś podpowiedzieć jak się zabrać za samo "spinanie" tego wszystkiego w te kostkę? Przejrzałem sporo tematów na forum dot. instalacji radia i w większości przypadków ludzie mieli szczęście i już mieli tam kostki ;-)
Jakieś instrukcje, porady? Pytam tak na zapas bo nie chciałbym czegoś zepsuć potem. A może będzie trzeba udać się do jakiegoś elektryka?
Life's simple.
Make your choice - and don't look back.
Avatar użytkownika
krootki
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 22:26
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

 

Postprzez PiJey88 » 14 kwi 2008, o 20:03

zalezy jaką kostkę kupisz, niektóre mają takie styki które się zaciska a niektóre się lutuje
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez krootki » 14 kwi 2008, o 20:19

Ale sama kostka to grosze powinna kosztować chyba? Aha, i to jest jeden uniwersalny "typ" kostki czy też zdarzają się różne?
Sorx za takie "głupie" pytania ale uparcie wierzę we wpajane mi od zawsze słowa "kto pyta nie błądzi" ;-)
Life's simple.
Make your choice - and don't look back.
Avatar użytkownika
krootki
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 22:26
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez MediaX » 14 kwi 2008, o 20:26

hmm wez miernik sprawdz gdzie masz 12 V a reszte kabli na oslep mase przykrec nowa gdzies do budy z brzegu i jusz masz


co do kostki to standard
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto

Postprzez PiJey88 » 14 kwi 2008, o 20:40

Dj krOOtki napisał(a):Ale sama kostka to grosze powinna kosztować chyba? Aha, i to jest jeden uniwersalny "typ" kostki czy też zdarzają się różne?
Sorx za takie "głupie" pytania ale uparcie wierzę we wpajane mi od zawsze słowa "kto pyta nie błądzi" ;-)

nie no jest kostka uniwersalna ISO

bo są jeszcze kostki ISO dedykowane do różnych producentów, ale to żadko bywają w autach

powinna wyglądać tak:
http://www.allegro.pl/item339951936_wty ... in_w1.html
to jest ta strona kostki która powinna być w aucie ("damska"), strona od radia wygląda odwrotnie ("męska"), ale to już chyba każde radio jest w nie wyposażone ;-)
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez krootki » 14 kwi 2008, o 20:56

Ok, dzięki, będę się bawił - oby się udało ;-)
Gdyby mi się pamięć kasowała po wyjęciu kluczyka ze stacyjki to - czytając forum - wiem już chyba na pamięć że trzeba żółty zamienić z czerwonym, heh :-D
Life's simple.
Make your choice - and don't look back.
Avatar użytkownika
krootki
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 22:26
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez PiJey88 » 14 kwi 2008, o 21:02

więc postaraj się odrazu wszystko dobrze podłączyć ;-)

jako małą ściągawkę użyj kostki od radia (jeśli już masz nowe radio z taką kostką ISO), tak aby czerwony łączył się z czerwonym a żółty z żółtym jak podłączysz kostki ze sobą ;-)
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez krootki » 15 kwi 2008, o 22:10

Trochę się z tym dziś pobawiłem i - o dziwo - już za pierwszym razem udało się to wszystko popodłączać tak jak należy. Ciężko było jedynie półkieszeń wcisnąć - siedzi bardzo ciasno (przez to radio też) ale siedzi. Teraz już tylko przyjemniejsza część czyli jeżdżenie i słuchanie ;-)
Life's simple.
Make your choice - and don't look back.
Avatar użytkownika
krootki
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 22:26
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości