Kradzież radia- jak się zabezpieczyć

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Kradzież radia- jak się zabezpieczyć

Postprzez michal284 » 18 mar 2013, o 12:28

jak w temacie, mam radio ze zdejmowanym panelem, da sie jakos przykręcic radio bez zdjemowania połowy deski?
michal284
Czytacz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 8 kwi 2012, o 22:53
Lokalizacja: Kraków

Kradzież radia- jak się zabezpieczyć

 

Postprzez Opik » 18 mar 2013, o 12:52

Wsadzasz metalową kieszeń radia w odpowiednie miejsce, zaginasz mocno te blaszki żeby kieszeń mocno trzymała i wsadzasz radio. Jak się dobrze zatrzaśnie to bez specjalnych wyciągaczy (tak wiem że kosztują grosze i są na allegro) nie wyciągniesz radia. Tylko jeśli zabierasz panel ze sobą to takiego radia nie opłaca się kraść, żeby dokupić sam panel wyda się więcej niż za całe używane radio (przerabiane po zgubieniu radia - panel raptem 80zł tańszy niż całość), bo w nim jest cała elektronika sterująca tym ustrojstwem
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pietrasiak2 » 18 mar 2013, o 13:48

Opik napisał(a):Tylko jeśli zabierasz panel ze sobą to takiego radia nie opłaca się kraść, żeby dokupić sam panel wyda się więcej niż za całe używane radio (przerabiane po zgubieniu radia - panel raptem 80zł tańszy niż całość), bo w nim jest cała elektronika sterująca tym ustrojstwem

To jest fakt nie dać złodziejowi pretekstu.
Co do montażu jak chcesz mieć lepszy dostęp do tunelu radia to możesz panel nawiewów odkręcić i jak Opik pisał półkieszeń dobrze zamontować
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Mario GT » 18 mar 2013, o 13:59

michal284 napisze Ci tak lepiej sciągaj panel i zabieraj , bo przymocowanie radia na stałe nie jest zbyt mądre ;-) Powiedzmy złodziejowi uda sie dostać do Twojego Golfa i będzie próbował ukraść radio , jeżeli nie uda mu się to zdewastuje Ci pół auta na złość :zly:

Lepiej licha nie kusić ;-)
Avatar użytkownika
Mario GT
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 911
Dołączył(a): 28 sie 2012, o 19:27
Lokalizacja: Tychy
Silnik: 1.8 ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez PiJey88 » 18 mar 2013, o 16:07

powiem tak.... jak zabierzesz panel to jest szansa że puki złodziej nie znajdzie panelu to nie zacznie wyciągać radia, więc jak jak panelu nie będzie to sobie odpuści, a przykręcanie radia do deski to największa głupota.... mój kolega był taki mądry własnie, złodziej nie mógł wyciągnąć radia więc ze złości olał temat ale powybijał mu wszystkie szyby, a wynik był taki że radio było zniszczone i nadawało się do śmietnika, pół deski połamane od prób wyrwania radia i brak szyb... radio warte 300zł, straty ponad tysiąc złotych... teraz mówi że jak by wiedział to sam by przyszedł i mu te radio oddał, żeby tylko tych szyb nie wybijał :mrgreen:
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez michal284 » 18 mar 2013, o 23:37

ja też taki "mądry" byłem i jak nie miałem jak zabrac CB to schowałem je do schowka na kilka dni z zamknąłem je na kluczyk, efekt był taki ze mam do wymiany klamke za 25zł wyłamana chyba łomem :D
michal284
Czytacz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 8 kwi 2012, o 22:53
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slavwek.ie » 19 mar 2013, o 08:50

Przenieś sobie radio do dolnej konsoli:

Obrazek

Po założeniu zaślepki z allegro za 5zł nie widać że masz tam radio:

Obrazek

A w oryginalne miejsce wsadź jakiegoś kaseciaka lub fabrycznego chrupka, to złodziejowi nie będzie się chciało po niego wchodzić.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez gawior » 19 mar 2013, o 11:50

Przymocowanie porządnie radia zaowocuje tylko uszkodzeniem deski. Jak złodziej będzie chciał, to i tak zabierze radio.
Znajomemu nie mogli wyjąć radia, to wykroili piłą z sporą częścią deski.

Natomiast kolejnemu pod urzędem skarbowym w biały dzień ( ukradli około 15 szt z różnych aut, bo był zgłosić na policje i się dowiedział ). Wywiercili pod klamką otwór w Seicento, otworzyli drzwi zabrali radio, głośniki z półki i zamknęli drzwi.

Także jak znajdziesz się w nieodpowiednim miejscu, o nieodpowiednim czasie, to możesz mieć po sprzęcie grającym.
U niektórych osób radio nie jest w takim przypadku jedynym problemem.
Co z tego jak zabierze się panel ze sobą, jak skroją np. wzmacniacze , subwoofer i wydłubią tweetery ze słupków itp.

Jednakże radio jest pierwszą rzeczą, którą widzi złodziej i w większości to decyduje o włamaniu do auta.

Sam kiedyś zastanawiałem się nad schowaniem radia gdzieś głębiej i wyprowadzenie panela gdzieś indziej, a w oryginalne miejsce włożyć jakieś radio "Safari" ( jeszcze mam jakąś sztukę na 6V - instalacja Trabanta miała 6V ).
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Czesio207 » 19 mar 2013, o 19:41

Na złodzieja nic nie poradzicie, bd chciał to i tak :cenzura: auto z radia czy innych wartościowych rzeczy czy bd pozabezpieczane czy otwarte :P Choć jak bd otwarte to może zwątpić bo pomyśli że auto wystawione jest :lol: :lol:
Wszystko o moim golfie --->
Mój samochód ma 160 lat i zaraz mu się urwie zawieszenie ale driftuje nim jak :cenzura:
Avatar użytkownika
Czesio207
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 04:00
Lokalizacja: Racibórz/Nędza

Postprzez Mario GT » 19 mar 2013, o 19:59

Co wam Mogę napisać , poczatek okresu zimowego koniec zeszłego roku , gościu z klatki obok ma łądnego Golfa TDI wersja "Joker" w fajnym bordo metalik kolorze :ok:
załozył zimówki i zabezpieczył koła śrubami antykradzieżowymi , fakt zadziałało kół nie ukradli wytrzaskali mu wszystkie szyby w aucie dranie :zly:
Avatar użytkownika
Mario GT
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 911
Dołączył(a): 28 sie 2012, o 19:27
Lokalizacja: Tychy
Silnik: 1.8 ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez hellaflush » 19 mar 2013, o 20:35

Szczerze mówiąc to jak tak czytam to aż szkoda mi jakiś ładnych felg na lato zakładać :/
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71

Postprzez 14SoundSX » 19 mar 2013, o 21:51

Czytam i przyznam ,że nie chciałbym żeby mnie to spotkało.

Zastanawiam się gdzie wy mieszkacie ,że tyle złodziejaszków sie kręci?
Ja mam ten plus ,że mieszkam w prywatnym domu i mam garaż wbudowany w dom.
Najgorzej mają Ci co zostawiają samochód na parkingu.

Przyznam ,że czasami nawet nie zamykam samochodu jak zostawiam w mieście na parkingu ;-) Jedynie sie właśnie martwie o radio bo kupiłem niedawno JVC za ponad 200zł ( bez rewelacji ale i takie niejednemu by sie spodobalo). Najwiekszy problem to ,że nie ma zdejmowanego panelu i jak to zabezpieczyć?

Kolegi mama zostawia codziennie na parkingu samochód ( nie powiem jaki zeby komus sie nie umyslalo szukac :hyhy: ) i nigdy nie zamyka bo zamek sie popsuł :roll:
Samochód warty ok. 1 kzł. Kiedys ktos tam sie gościł i zwinoł radio ale nie było szkoda bo warte moze 30zł (ahh ta desperacja złodziei, oni to chyba musza zwinać nawet cos co jest bez wartosci a tylko zeby mieli satysfakcje ze cos ukradli :zdegustowany: ) a tak to jedynie zasmiecili słonecznikiem i poszli :lol:
14SoundSX
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 00:36
Lokalizacja: Zawiercie

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości