JBL czy Magnat a może coś jeszcze innego???

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez mazi30 » 28 lip 2009, o 21:30

Interesuje mnie dobra jakość i żeby było głośno! Jeśli chodzi o Magnata to podajcie linki bo tego jest pełno, dajcie cos konkretnego!!!
Moje dwie miłości!!!
Zapraszam do mnie
http://www.golf3.pl/topics2/golf-by-maz ... 45a1#86099
Avatar użytkownika
mazi30
Czytacz
 
Posty: 126
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 16:42
Lokalizacja: Nowogard

 

Postprzez Procent » 28 lip 2009, o 22:01

No to jak chcesz głośno i czysto to JBL. Linki masz powyżej
Weźmiesz mnie na prostej?? A ja Cię zniszczę na zakręcie!!

Mój Goferek
Avatar użytkownika
Procent
Members
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 1 lut 2009, o 19:06
Lokalizacja: (TLW) Włoszczowa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez LeszekGT » 29 lip 2009, o 13:55

Procent napisał(a):Ja mam głośniki JBL-a na połce z tyłu i jest bardzo dobra jakość,

W półce nie montuje się głośników - każdy ci to powie. Jest znaczna różnica między czystym graniem a hałasem. JBL jest właśnie do robienia hałasu.lisu891 wskazał firmy, które się nadają.
Avatar użytkownika
LeszekGT
VIP
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 17:59
Lokalizacja: WZ

Postprzez gluszek » 29 lip 2009, o 16:03

LeszekGT każdy Ci powie że nie montuje sie głośników w półce a połowa z tego je tam ma :lol: Też mam z tyłu mocnawe Blaupunkty i robią hałas lepszy niż nie jeden głośnik w drzwiach (oczywiście pod samym radiem)... Jak kupiłem samochód to dziury były w półce i nie miałem wyjścia, musiałem coś tam wsadzić ;-) Lepiej załadować głośnik w półkę niż pchać w drzwi bez wygłuszenia itd, lepszy efekt moim zdaniem tzn hałas bo jakość to wiadomo...
GOLF 3 by głuszek
kliknij i napisz co o nim sądzisz...
Avatar użytkownika
gluszek
Members
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 23:54
Lokalizacja: Poland

Postprzez swatu » 29 lip 2009, o 16:47

gluszek napisał(a):Lepiej załadować głośnik w półkę niż pchać w drzwi bez wygłuszenia itd, lepszy efekt moim zdaniem tzn hałas bo jakość to wiadomo...
i tu sie zgodze chyba jedyny + gdzie montowane sa głosniki w tylnej półce ,tanszy koszt niz wytłumienie całych dzwi,ja zamiast psuc połke to wolałbym ja "skopiowac" z mdfu i obic materiałem a bagaznik lekko wytłumic ,no ale wtedy to juz na same głosniki poszło by troche kasy.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez LeszekGT » 29 lip 2009, o 17:31

Problem polega na tym, ze w aucie panują zasady akustyczne sceny.
Wysokie i średnie tony na koncercie nie grają ci w tył głowy, tylko w twarz.
Jedynym rozsądnym rozwiązaniem audio w 3-drzwiowym golfie jest zmiana seryjnych głośników z przodu na jakieś dobre (dystanse i maty wygłuszające) i wrzucenie do bagażnika skrzyni i wzmacniacza.

W półce też gra - wiem, bo sam kupiłem golfa z głośnikami w półce, ale nie tedy droga ;)
Avatar użytkownika
LeszekGT
VIP
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 17:59
Lokalizacja: WZ

Postprzez Dziku » 29 lip 2009, o 19:12

LeszekGT nie wysilaj się bo to bez sensu ;-) Kolega chce hałas niech postawi na JBLa natomiast jeśli ma trochę $ i chce żeby zagrało czysto niech inwestuje w sprzęt z wyższej półki. Ewentualnie dorzucić parę groszy i zainwestować w używane komponenty.
Avatar użytkownika
Dziku
Gaduła
 
Posty: 677
Dołączył(a): 23 wrz 2008, o 11:49
Lokalizacja: WPR

Postprzez gluszek » 29 lip 2009, o 19:30

LeszekGT napisał(a):Problem polega na tym, ze w aucie panują zasady akustyczne sceny.
Wysokie i średnie tony na koncercie nie grają ci w tył głowy, tylko w twarz.
Jedynym rozsądnym rozwiązaniem audio w 3-drzwiowym golfie jest zmiana seryjnych głośników z przodu na jakieś dobre (dystanse i maty wygłuszające) i wrzucenie do bagażnika skrzyni i wzmacniacza.

W półce też gra - wiem, bo sam kupiłem golfa z głośnikami w półce, ale nie tedy droga ;)


Leszek, samochód to nie sala koncertowa :lol: A co do wysokich i średnich tonów to przecież w podszybiu są wysokotonówki... Ja u siebie aktualnie mam w półce basowe a z przodu seryjne podszybie + syki... Oczywiście szału nie ma, ale idzie posłuchać ;-)
GOLF 3 by głuszek
kliknij i napisz co o nim sądzisz...
Avatar użytkownika
gluszek
Members
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 23:54
Lokalizacja: Poland

Postprzez saladrus » 29 lip 2009, o 19:35

dobrym rozwiązaniem są też tylne boczki z miejscem na głośniki wysoko i nisko tonowe (ja takie mam u siebie )
czyli 4 wysoko tonowe i 4 niskotonowe

a w półkę też wsadziłem 2 i teraz mam 10 głośniczków , które grają na samym radiu ... szału nie ma ale jest fajnie.
Avatar użytkownika
saladrus
Members
 
Posty: 839
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 20:57
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Postprzez lisu891 » 29 lip 2009, o 20:58

Dziku napisał(a):LeszekGT nie wysilaj się bo to bez sensu ;-) Kolega chce hałas niech postawi na JBLa natomiast jeśli ma trochę $ i chce żeby zagrało czysto niech inwestuje w sprzęt z wyższej półki. Ewentualnie dorzucić parę groszy i zainwestować w używane komponenty.



zgadzam sie w 100 % z Tobą Kolego :) JBL do hałasu jest nie zastopiony :) jesli chcesz miec naprawdeczysty i przyjemny dzwięk omijaj Jbl'a z daleka ;] .
lisu891
Badacz tematu
 
Posty: 197
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 18:00
Lokalizacja: Skarżysko kamienna

Postprzez mazi30 » 30 lip 2009, o 21:17

No to wkońcu co proponujecie JBL czy Magnat? nie piszcie mi o głośnikach w półkach tylko dajcie konkretne linki do mojej prośby. Czekam na konkrety :-| ;-)
Moje dwie miłości!!!
Zapraszam do mnie
http://www.golf3.pl/topics2/golf-by-maz ... 45a1#86099
Avatar użytkownika
mazi30
Czytacz
 
Posty: 126
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 16:42
Lokalizacja: Nowogard

Postprzez lisu891 » 30 lip 2009, o 21:31

wg mnie jakiego zestawu bys nie kupil za 600 zl bedzie gral bardzo podobnie wiec ja bym tez wzial pod uwagę efekt wizualny ;] i rodzaj skrzyni w zaleznosci od muzyki jakiej sluchasz :)
lisu891
Badacz tematu
 
Posty: 197
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 18:00
Lokalizacja: Skarżysko kamienna

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości