Jakie radio... help...

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Jakie radio... help...

Postprzez Ruda » 18 mar 2010, o 16:23

Witam... Właśnie kupiłam swoje pierwsze autko... Fajny Golf czwórka, ale niestety bez radia. Chciałam kupić,ale weż kup jak się na tym nie znasz... :/ Próbowałam się doszkolić w tej materii, ale widać nie moja to dziedzina, bo wiedza za grom do rudego łba wejść nie chciała :( Ostatnią więc nadzieją jest topic na forum... Może znajdą się życzliwi co pomogą...

Myślałam o radiu z bluetoothem, w końcu mamy XIX wiek i trochę lipa latać ze słuchawkami na kablu :) ale grom cię wie na jaka markę mam uwagę zwracać ,a którą o kant obić. Poza tym nie sztuka kupić tanio, ważne by kupić dobrze. Ale z drugiej strony przepłacać tez nikt by nie chciał... Z mojej orientacji wynika że radio z BT można kupić już od 100-150 zł, ale cos mi się zdaje że ono funta kłaków nie warte... (a może się mylę?)

Jak radzicie? Kupować radio nie markowe, ale tańsze czy porządne? Może rzeczywiście to słaby pomysł żeby płacić za "nazwę" jak w przypadku markowych produktów, ale z drugiej strony skąd mam wiedzieć że taka MAQMA nie "rozkraczy" mi się po roku jak jej tylko gwarancja minie... No i 4 stówki wtopione... :roll: A radia nie kupuje się racze na rok czy pół...

Poza tym czy może być tak że jakieś radio nie będzie mi pasowało wielkością do samochodu? (sorki wiem że to może być głupie pytanie, ale skąd mam takie rzeczy wiedzieć skoro w życiu z tym styczności nie miałam :oops: wolę jednak zapytać)


Czytałam też dziś że niektóre radia z bluetoothem mają bardzo słaby mikrofon przez co jakość rozmowy jest prawie żadna :sad: też tak uważacie?
Ponoć lepiej kupić słuchawkę luz zamontować zestaw a radio kupić zwykłe tylko zwrócić uwagę zeby miało port USB... :???:
zastanawiam sie tylko czy mi potrzebny ten BT w radiu... Przecież za jakiegoś pioneera czy blaupunkt z BT przyjdzie mi pewnie słono zapłacić. A jeśli rzeczywiście jest słabo z tym mikrofonem to może nie warto??

A swoja droga... jaka markę byście polecali? No i z bluetoothem czy bez?

:shock: gubię sie w tym wszystkim powoli :shock: :???:

Błagam pomóżcie, bo jak tak dalej pójdzie to na wieki zostanę bez grajka w aucie :(
Avatar użytkownika
Ruda
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 mar 2010, o 15:27
Lokalizacja: Białystok

Jakie radio... help...

 

Postprzez krystek.l » 18 mar 2010, o 16:49

Więc tak
USB wyjście jak najbardziej wskazane bo nie będziesz jak gupi z CD latał w aucie... kupujesz małego pendrive do 4 GB bo więcej nie łyknie.

Co do BT to to z Pioneera wieksze od tego mojego to mają dobry zasięg i nie narzekają u mnie na studiach
jeśli chodzi o wielkość to są standardowo robione pod wielkość każdego auta więc nie ma problemu, chyba że np jak masz VW POLO okularnik ( mój ojciec ma) to pod radiem jest schowek i można go wywalić i wstawić sobie radio z wysuwanym ekranikiem i też ładnie wygląda
ale to w zależności jak chcesz szaleć :-P

ja np mam obecnie - radio Pioneer DEH-4000UB (Pascal ma nowsze jakieś bo niebieskie podświetlenie dziś widziałem u niego na foto) kupiony dobry kawał czasu temu kosztował mnie 450 zł ale za 300 dorwiesz teraz na allegro (nie ma funkcji sterowania z pilota to taki minus - )

Miałem przedtem w starym aucie Teviona crm 2005 ale jeśli chcesz używać CD to odradzam bo ciągle pada łapka podajnika płytek, i to w większości tej firmy, chyba że ktoś trafił na igłę...

Jak dla mnie to dobre są Pioneera, JVC, Blaupunkt co do pozostałych nie mam rozeznania firm.
W zależności czy masz już jakieś firmowe głośniki i suba, np Blaupunkta to dobrze wygląda ta sama firma, no i ile funduszy masz do przeznaczenia.

Jeśli masz blisko do Media Markt to jak podejdziesz do działu car audio i posprawdzasz jak panele wyglądają i jak są wyłechtane (przez 1000 klientów sprawdzających wytrzymałość ) to będziesz wiedzieć jak bedzie wyglądało twoje radio po np 4 latach hehe :hyhy:

Mam nadzieje że coś z tego co napisałem weźmiesz pod uwage
krystek.l
 

Postprzez Lampo » 18 mar 2010, o 17:31

Hmmm koleżanko w 1 kolejności powiedz do jakiej kwoty chcesz kupic radio :-P bo to istotne w doborze czegokolwiek
po 2 zrobiła byś foto kieszeni w którą wchodzi radio i najlepiej jak byś wywlokła z tej kieszeni kostki od podłączenia ów radia :)
Abyśmy wiedzieli na czym stoimy i czy nie będzie potrzeby dokupienia takich kostek jak by cos nie pasowało

Jeśli chcesz dobre radio za rozsądna cenę to polecam pionieer'a
radio jes dobre i wytrzymałe łatwe w obsłudze i do zestrojenia
Natomiast jeśli interesują Cię audiofilskie dzwięki to polecam Alpina lub JVC albo kenwooda
bardzo dobre radja które mają dobrą specyfikację do przekazywania dźwięku

spełni 2 1 warunki a sądzę że uda nam sie tobie pomóc koleżanko
Bo raczej nikt z nas nie chciał by |Ci doradzać w ciemno abyś się nie wpasowała w koszta


Co do BT hmmm czy naprawdę jest Ci to aż tak potrzebne?
Zwykłe USB Ci wystarczy aby dobrze posłuchać muzyki
a do rozmowy przez telefon spraw sobie słuchawkę do ucha i tyle :)
Lampo
Gaduła
 
Posty: 437
Dołączył(a): 4 sie 2009, o 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Pro100 » 18 mar 2010, o 18:37

Tak jak kolega wyżej napisał Koleżanko do jakiej kwoty? 500? 1000? 1500? czy ile. Bo to jest najistotniejsze :P BT moim zdaniem zbędny bajer przynajmniej mi on nie potrzebny ale wiadomo każdy ma inne ;) Co do marki polecić mogę bez żadnych żalów Alpine z tym że seria CDA! Jeśli nie zależy Ci na jakości dźwięku to CDE.
Avatar użytkownika
Pro100
VIP
 
Posty: 2623
Dołączył(a): 22 cze 2008, o 16:38
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Rocznik: 93
Silnik: R32
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez krystek.l » 18 mar 2010, o 19:04

http://www.golf3.pl/topics34/radio-samo ... htm#231429
chłopak sprzedaje więc problem z głowy hehe :hyhy:
krystek.l
 

Postprzez kajtek » 19 mar 2010, o 09:22

Ruda napisał(a):A swoja droga... jaka markę byście polecali

co do marki to dodam tylko tyle że obecnie mam pioneera, jakość dzwieku fajna, regulując dzwięk korektorem w radiu mozna ustawić duzo sopranu (aż za dużo) a przydało by się jeszcze więcej basu (bas mam ustawiony na maksimum) niestety nie mam skrzynki ani wzmaka więc bas jest jaki jest, szału nie ma, ogólnie pionek fajnie gra, ładnie wyglada, łatwy w obsłudze, mogę spokojnie polecić, ale moim następnym radiem myśle że będzie albo blaupunkt albo alpine ze względu na bdb opinie....
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości