Jakie radio CB

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez Gizmo046 » 1 lis 2010, o 20:32

Ok dzięki za odpowiedzi racja lepiej kupić lepszą antenę i dobre radio niż dostać wysoki mandat na tym nie zaoszczędzi....... punkty poleciały za odp.........
Gizmo046
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 31 paź 2010, o 19:45
Lokalizacja: Szczucin

 

Postprzez Pan Kleks » 1 lis 2010, o 23:29

Gizmo, nie wiem, gdzie parkujesz "na noc" ale pamiętaj że najlepsze efekty są z anteną zamocowaną "w dziurze- na stałe", potem "na uchwycie" a podkładka magnetyczna to najsłabszy sposób. Ale jeżeli parkujesz w miejscach "gdzie bywa ciemno" - łatwiej taką na magnesie schować do środka. Niestety, złodziejstwo się panoszy wszędzie :-x

pozdrawiam serdecznie - Pan Kleks
Pan Kleks
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 29 paź 2007, o 10:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Skaktus » 1 lis 2010, o 23:54

Co z tego że będziesz miał taką w dziurze lub na uchwycie, jak albo ci wyłamią prując blachę albo poprostu wykręcą. Większość anten odkręca się z podstawy w 10 sekund.
Mirafioli
Skaktus
Badacz tematu
 
Posty: 247
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 22:00
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Pan Kleks » 2 lis 2010, o 19:29

Skaktus napisał(a):Co z tego że będziesz miał taką w dziurze lub na uchwycie, jak albo ci wyłamią prując blachę albo poprostu wykręcą. Większość anten odkręca się z podstawy w 10 sekund.


no właśnie kolego, dlatego pisałem że parkując w "ciemnych miejscach" lepsza jest "na magnes"
Ale pewnie stwierdzisz że co z tego że schowasz ją do środka jak ci wybiją okno i też ci ją zap..... :-(



Złamanie regulaninu
Ostatnio edytowano 8 lis 2010, o 00:33 przez Pan Kleks, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kleks
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 29 paź 2007, o 10:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gizmo046 » 2 lis 2010, o 20:31

Ja parkuję w garażu bo jestem z małej miejscowości i nie mieszkam w mieście a w pracy to u szefa na podwórku zostawiam golfa więc nie mam się czego bać no chyba że jak będę w jakimś mieście to w tedy tak........
Gizmo046
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 31 paź 2010, o 19:45
Lokalizacja: Szczucin

Postprzez Bradley » 4 lis 2010, o 09:55

Macie przeciez anteny na dachu wiec jak ktos chce zwyklego antymiska to wystarczy mu triflex. Antena wyglada jak zwykla FM i ktos kto sie nie zna zauwazy roznicy. Poza tym dziala tez jak zwykla FM ;P
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez adam204 » 7 lis 2010, o 15:01

Pan Kleks napisał(a):
Skaktus napisał(a):Co z tego że będziesz miał taką w dziurze lub na uchwycie, jak albo ci wyłamią prując blachę albo poprostu wykręcą. Większość anten odkręca się z podstawy w 10 sekund.


no właśnie kolego, dlatego pisałem że parkując w "ciemnych miejscach" lepsza jest "na magnes"
Ale pewnie stwierdzisz że co z tego że schowasz ją do środka jak ci wybiją okno i też ci ją zap..... :-(

pozdrawiam serdecznie - Pan Kleks

to zaraz dojdziecie do wniosku że najlepiej to chyba nie kupować w ogóle ale niestety tak już jest w Polsce że jak coś sobie kupisz to musisz się liczyć z tym że ci to mogą jumnać

a co do radyjek to z mojego doświadczenia to jest tak że Uniden to jest szumofon i nic po za tym jedynie te co były robione na filipinach to się ładnie sprawują a reszta to chiński szajs , mogę polecić jak to nazywają polskiego uniden-a czyli YOSAN PRO 120 http://www.euro-sat.com.pl/produkt/cb_r ... o_120,1353 albo STABO http://www.euro-sat.com.pl/katalog/stabo,196
Natomiast co do anten co wcześniej są przedstawione w temacie to ten Sunker to ło matko i tyle powiem bo miałem wyższy model i nikomu nie polecam
adam204
 

Postprzez prezesik » 8 lis 2010, o 14:52

Jeżeli radyjko to ja polecam ALANA 18 lub 28 - stare dobre radyjka, które kiedyś były robione na jakość, a nie jak ówczesne - w chinach na ilość...
Fakt ALAN 28 gabarytami przypomina zwykłe radio CD, ale ori radyjko nie grzebane jest naprawdę świetne + oczywiście mikrofon ze wzmocnieniem.
Koszt takiego alana to min. 300 zł.

Antena wg mnie SIRIO Ml-145 magnesówka.

Szczerze miałem ALANA 199 o Unidena 520xl - pozbyłem się ich w mig - te ówczesne radyjka to jak napisał kolega wyżej - szumofony.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez palio » 8 lis 2010, o 21:25

witam. jak można to podczepię się pod temat. od jakiegoś czasu obserwuję ten temat. jestem właśnie przed zakupem cb radia i anteny. oto moje pytanie: czy taki zestawik będzie ok :
- radio TTI 881 + antena SIRIO ML 145 magnetyczna?

za odpowiedź będę bardzo wdzięczny.

pozdraVWiam
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez adam204 » 9 lis 2010, o 13:24

palio45, będziesz zadowolony
adam204
 

Postprzez palio » 9 lis 2010, o 20:05

adam204 dzięki za pomoc. więc takowy zestawik zakupię :-)

[ Dodano: 2010-11-13, 19:38 ]
witam
zakupiłem dziś sprzęcik cb. mój zestaw to ALAN 28 + antena SIRIO DELTA 27 ( helikalna ) podłączona na stałe.

dobry zestawik zakupiłem?
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 28 gru 2010, o 19:29

ja jeszcze poruszę temat
CB

miałem radyjko uniden 520lx niestety w czwartek buchnęli mi we wrocku antena została znaczy sie czubek była na magnes a ja tylko dokręcałem gorę taka tania gratis do radyjka
zestaw miałem 2 lata
i teraz dziwnie bez CB jeździć tak myślę co dobrego wybrać
albo spowrotem do uniden lub
ALAN 78 plus multi i oczywiście antena która nie musi byc dla mnie jakaś super ta mta starczała na 10 km w miescie około 4 km
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 6 gości

cron