Jakie głośniki na tylnią pułkę ,jaki zmacniacz i skrzynia?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez slavwek.ie » 18 wrz 2012, o 10:01

słyszałem, a co ? Przyzwoity zestaw za takie śmieszne pieniądze
do przyzwoitosci to im daleko, zestaw gra nędznie, woofery nie mają żadnego potencjału, tweetery mają blaszany dźwięk, średnicy praktycznie brak. Helix DB juz ma bardziej cywilizowane brzmienie.
Ja bym zaryzykował jednak Spectrona, marka dość dobra, która jakoś nigdy nie zdobyła sobie zaufania, chociaż robiła fajne klocki.
Jednakże w zestawieniu cenowym Diora miażdży cenowo i jakościowo.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

 

Postprzez PrzemkoXVI » 18 wrz 2012, o 10:28

slavwek.ie napisał(a):Dżisas.. a co to miało by być?



Hertz DSK 165 z tweeterkami oraz DCX 100 w podszybie. Nie powiesz mi, że to zły zestaw w rozsądnej cenie ;-)
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez PiJey88 » 18 wrz 2012, o 10:59

PrzemkoXVI napisał(a):Hertz DSK 165 z tweeterkami oraz DCX 100 w podszybie.

jak mi powiesz że to dobrze gra to się załamię :-?
DCX 100 :wstyd: dwudrożne głośniki 10cm ... do tego dwudrożne odseparowane DSK... trochę się to gryzie, całość powinna być na jednej zwrotnicy by dobrze grało a tu każdy głośnik gra jak chce, ehhh... nie polecam takich zestawów :dobani:
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez PrzemkoXVI » 18 wrz 2012, o 11:34

PiJey88 napisał(a):DCX 100


Lepsze to niż ori volkswagenowskie. Póki co mam jedynie DSK 165, ale na wiosnę planuję kupić albo DCX 100, albo DCX 100.3. Oczywiście można montować już lepsze np. ECX 100, jednak jak ktoś chce tanio i w miarę ładnie to od siebie mogę polecić te DCX.

całość powinna być na jednej zwrotnicy by dobrze grało a tu każdy głośnik gra jak chce, ehhh... nie polecam takich zestawów


W większości radioodtwarzaczy jest taka możliwość, że jedne głośniki można przyciszyć, żeby inne było ładniej słychać.
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez KillerBlack » 18 wrz 2012, o 11:54

A ja polce koledze tak jak ktos wczesniej, diory jest to naprawde fajny zestaw za śmieszna kase, i niejednego moze zadziwic:) oczywiscie trzerba dac im dobra moc zeby pokazały co potrafia i wygłuszyc drzwi.:)
Avatar użytkownika
KillerBlack
Gaduła
 
Posty: 648
Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 22:01
Lokalizacja: ŁdZ

Postprzez PiJey88 » 18 wrz 2012, o 11:54

PrzemkoXVI napisał(a):W większości radioodtwarzaczy jest taka możliwość, że jedne głośniki można przyciszyć, żeby inne było ładniej słychać.

widzę że nie masz pojęcia co to jest zwrotnica i po co się ją stosuje :zdziwko:

jak masz dawać takie rady to lepiej nie pisz bo źle piszesz, jest to niepoprawny sposób doboru głośników, lepiej za cenę dwóch takich zestawów kupić jeden lepszy standardowy 2-way odseparowany czyli głośnik 165mm + tweeter :ok:
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez PrzemkoXVI » 18 wrz 2012, o 12:19

Zaznaczę, że jestem nowicjuszem odnoście Car-Aduio, nie do końca wiem co z czym i jak, aczkolwiek znajomy ma tak w Golfie zrobiony zestaw (DSK + Tweeterki + DCX), który polecam, a który Ty stanowczo odradzasz i powiem Ci, że daje radę.

PiJey88 napisał(a):nie masz pojęcia co to jest zwrotnica i po co się ją stosuje

Pewnie trudno w to uwierzyć, ale wiem co to zwrotnica, i nie mówię tu o tej kolejowej ;-) Pozdro.
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez bogib184 » 18 wrz 2012, o 13:43

A co to za stwierdzenie, że dają radę ? Jedni twierdzą, że alphierd daje radę pod wzmakiem firsta :-D Siedzę trochę a CA i zestawienie takiego ale 3-waya uważam za baaardzo trudne. Sam ostatnio próbowałem do HV i HT25 dołożyć średniaka H/K i wyszła taka kupa, że wywaliłem po 1 dniu. Dobre 2 way zjada większość zrobionych na "pałkę" 3 way. U mnie dźwięk z drzwi znikł, a pojawiało się pukanie z wysokości deski i kręcenie gałkami niewiele pomogło, a taki ulep DSK + DCX, to dopiero sieczka (na 100% tak jest), już ten fatalny tweeter z DSK przyprawia o zwiędnięcie uszu, a tu jeszcze dcx, ciekawe jak (o ile wogóle) pocięte, przecież tam pasma się pokrywają - kupa jest na 100%, ale wiadomo, niektórym 12 głośników brzmi lepiej :-D

Co do Phonocara, to w moim odczuciu do normalnego słuchania muzyki wystarczają, ja od nich nie oczekiwałem basu z drzwi :-D Co do tweetera - nie wiem, bo u mnie sprawdzałem z jedwabnym starym Philipsem i całość przyjemnie plumkała ;-)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez PrzemkoXVI » 18 wrz 2012, o 17:56

Postaram się do końca tygodnia namówić kolegę, żeby nagrał jak to u niego wygląda i jak gra.
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez PiJey88 » 18 wrz 2012, o 19:33

PrzemkoXVI napisał(a): nagrał jak to u niego wygląda i jak gra.

po nagraniu komórką faktycznie ocenimy jakość grania car-audio :zakrecony:
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez slavwek.ie » 18 wrz 2012, o 19:51

bogib184 napisał(a):Co do Phonocara, to w moim odczuciu do normalnego słuchania muzyki wystarczają, ja od nich nie oczekiwałem basu z drzwi :-D Co do tweetera - nie wiem, bo u mnie sprawdzałem z jedwabnym starym Philipsem i całość przyjemnie plumkała ;-)

Z ProTechami miałem 2x do czynienia i o dwa za dużo..
Pierwsze spotkanie, to beznadziejny Clarion 2din jako napęd i ProTechy pod jego napędem w tragicznych drzwiach Kia Sorento :-| Nadmienię, iż radio oraz system był zamontowany przez jedną z "renomowanych" firm branży CA z Łodzi (że nie wymienię z nazwy..) po której miałem już przyjemność trzykrotnie poprawiać robotę..
Basu zero, membrana latała jak ścierka na wietrze, wszystkie plastiki oraz wnętrze drzwi brzęczały głośniej, niż jakikolwiek bas. Tweetery zamontowane w osłonach lusterek - krew z uszu.. Wywaliłem klientowi to wszystko (oprócz radia bo był nim zachwycony :-? i zamontowałem PB S-6C pod Impulse SD (nie pamiętam modelu)
Poprawiłem drzwi po "renomowanej" firmie, położyłem nową instalację (firma "renomowana" wykorzystała kabelki z ProTechów :luka: ) uspokoiłem tapicerkę i klient odjechał z szerokim bananem na twarzy...
A, w bagażniku duuużego auta zamontowali mu aktywny sub Blaupunkta, podpinając go pod tylną lampę :kwasny: Też musiałem wywalić, bo robił mu gdzieś zwarcie, lampa świeciła słabiej od drugiej, sub przestał wogóle działać..

Drugi przypadek, to ten sam system pod u-dimension Glow 4075. Pomimo zrobionych dobrze drzwi, bas był na poziomie trzynastek pod radiem.. Tweetery - jak wyżej.. (z tym, że jeszcze głośniej) Właściciel auta stwierdził, że spodziewał się czegoś lepszego, bo wydał sporo kasy (wówczas Glow kosztował 899zł, Phonocary coś koło 250zł) a spodziewanego efektu nie ma.
W niedługim czasie wymienił przedni system, ale nie wiem na co..
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez bogib184 » 18 wrz 2012, o 20:33

Co do nagrywania filmiku i oceniania jakości po takich nagraniach... lepiej tego dosadnie nie będę komentował ;-)
Co do Phonocara, też jako pierwsze w kolejce nie poleciłem ;-) U mnie w dużych drzwiach coupe na teście grały przyzwoicie, może mają zapędy bardzo Frr Airowe :-D Teraz siedzi tam Diora... Jak to łoi, to naprawdę szacunek dla tak taniego woofera, nawet nie cięty HPF, bo piec nędzny i ma wysokie cięcie, a że braciszek nie chce suba, to i z cięcia zrezygnował, drzwi nie są jakoś wybitnie wygłuszone (są długie na 110 cm i brat bał się, że szybko opadną, więc delikatnie dekarką w środku, otwory zanitowane blachą i daje, że szok ! ). Dobry zestaw za małe pieniądze, ponoć dłubnięcie zwrotki robi ogromny postęp - wyciąga dużo średnicy i uspokaja wysokie.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości