Jaki sprzęcik do kombi?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Jaki sprzęcik do kombi?

Postprzez din » 2 lut 2010, o 09:29

Chce pdłączyć do golfika jakiś wzmacniacz i tube albo skrzynke. Wzmacniacz zalezy mmi aby mozna bylo podlaczyc poza tuba jeszcze 2 zwykle glosniki(ale nie koniecznie). Zalezy mi aby gralo to czysto i mialo brzmienie niezaleznie czy slycham cicho muzyki czy glosniej(nie zalezy mi aby na bas auto mi skakalo). Przydal by sie tez jakis pilot do regulacji basu na tubie(badz skrzynce). Melomanem nie jestem wiec nie musi to być nic extra.

Budżet niestety tylko 600 - 700zł
din ;))))
din
Badacz tematu
 
Posty: 159
Dołączył(a): 16 paź 2009, o 14:39
Lokalizacja: Gdynia

Jaki sprzęcik do kombi?

 

Postprzez Pascal » 2 lut 2010, o 10:43

Wzmacniacz Blaupunkt GTA 460 do tego tej samej firmy skrzynia ;-) Lub stary sprawdzony wzmak Pionieera i skrzynia Blaupunkta ;-) Dobry wybór :-) Nie kupuj tuby bo nawet szkoda mówić co to jest...
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez swatu » 2 lut 2010, o 10:48

proponuje jakis wzmacniacz 4-kanalowy,ktory w sam raz nagłośni przeni system, w cenie 600-700zl na bank znajdziesz co odpowiedniego.
moze jakis Pioneer, Magnat,Helix.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Pascal » 2 lut 2010, o 10:54

Blaupunkt GTA 460 jest taką opcją tanią a dobrą...wzmak 4 kanałowy do tego starczy Ci na skrzynie 150 w RM wystarczy...Helix czemu by nie...
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

car audio

Postprzez din » 2 lut 2010, o 11:26

teraz mam glosniki pionka z przodu i na tyle. Gwizdki z przodu mam oryginalne a na tyle sam zrobilem w drzwiach tez pionka(przy klamkach). Glośniki sa super bo takie same graly mi kiedys w omedze i bylo ekstra a w tym golfie ten sam sprzet to jakas pomylka.
zastanawiam sie tez nad zrobieniem wygluszenia drzwi ale to na lato na razie chce taskrzynke i wzmaka ;)
din ;))))
din
Badacz tematu
 
Posty: 159
Dołączył(a): 16 paź 2009, o 14:39
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Pascal » 2 lut 2010, o 11:55

Więc te głośniki które masz podłącz pod samo radio a co do wzmaka i skrzyni...stawiałbym na starego Pionieera...wygłuszenie drzwi?Jaknajbardziej...maty DynaMat.SinusLivea nadają się do tego idealnie plus oczywiście dystanse...
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez swatu » 2 lut 2010, o 11:59

din napisał(a):Budżet niestety tylko 600 - 700zł
Pascal kolega che sie zmiescic w tej granicy cenowej razem ze sprzetem a,nie kazdego stac na maty DynaMat.
na allegro sa roznego rodzaju maty i same w sobie tez dobrze sprawdzaja swoja role.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Pascal » 2 lut 2010, o 12:42

din napisał(a):zastanawiam sie tez nad zrobieniem wygluszenia drzwi ale to na lato na razie chce taskrzynke i wzmaka ;)


narazie chce skrzynie i wzmaka...w lato dopiero kupi may hehe Sinuslivea nie jest drogą opcją :wstyd:
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez DJM » 2 lut 2010, o 16:01

Ja kupiłem niedawno na allegro za 550zł kup teraz wzmacniacz JBL CS 60.4+skrzynię JBL GTO 1260BR, mocny sprzęt i ładnie gra, tak wygląda:
http://www.jbl.info.pl/index.php?action=2&sort=1&id=90
http://www.jbl.info.pl/index.php?action=2&sort=1&id=159

Wsadzone to miałem do Vectry A i dawało to bardzo fajny efekt :-)
DJM
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 30 gru 2009, o 23:10
Lokalizacja: okolice JG

Postprzez Basior1997 » 2 lut 2010, o 18:26

Ludzie co wy sie tak nad JBL zachwycacie sa głośniki w podonych cenach które GRAJĄ a nie buczą jak jbl
Pascal napisał(a):narazie chce skrzynie i wzmaka...w lato dopiero kupi may hehe Sinuslivea nie jest drogą opcją

poszłuchaj kolegi on ma racje zamiast badziewnego jbl w bagaj mogłes sobie fajny przód sprawic z wygłuszeniem np Helix 62.1 to ci juz ładnie zagra i wtedy wzmak 4 kanałowy i jedziesz z graniem przód na dwuch kanałach sub na jednym mostku
co do wygłuszenie to maty viboplast nie drogire a dobrze głusza
Jak sie bawic to sie bawic 1.8 wyj..... VR6 wstawic :)
Avatar użytkownika
Basior1997
Members
 
Posty: 591
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 19:56
Lokalizacja: DGR/PL

Postprzez slavwek.ie » 3 lut 2010, o 16:20

Pascal napisał(a):Wzmacniacz Blaupunkt GTA 460 do tego tej samej firmy skrzynia ;-) Lub stary sprawdzony wzmak Pionieera i skrzynia Blaupunkta ;-)

Pascal, odnoszę wrażenie, że nie miałeś styczności z produktami Blaupunkta, lub masz a nie miałeś styczności z czymś innym..
Z całym poważaniem, ale osobiście nie słyszałem jeszcze żadnej skrzyni Blaupunkta, która by konkretnie zagrała. Ogół produktów tej firmy to tania tandeta, nie odbiegająca jakością od wynalazków z dalekiego wchodu.
Na wielu forach o tematyce CA przewijają się wątki o skrzyni GTb 1200, która kompletnie nie nadaje się do słuchania (na podstawie opinii można by niezłą książkę napisać), sam również miałem z nią do czynienia (nie w moim aucie na szczęście) i podzielam zdanie, że to bubel.
Blaupunkt był renomowaną firmą, ale 15 lat temu. Obecnie jadą bez opamiętania masówkę, którą rynek łyka, bo jest tania i ładnie wygląda.
Wzmacniacze Blaupunkta średnio nadają się do napędzania skrzyń (czy tub), bo oprócz papierowej mocy na opakowaniach mają nędzny współczynnik tłumienia, który jest bardziej istotnym parametrem podczas pracy z subwooferem.
din napisał(a):Budżet niestety tylko 600 - 700zł

przy takim budżecie skupił bym się na używanych, sprawdzonych, markowych klockach, które niejednokrotnie potrafią zadziwić obecnie produkowane wynalazki.
przykładem może być zestaw:
Axton A1500
http://www.allegro.pl/item903511191_axt ... block.html
JL Audio 10W3
http://www.allegro.pl/item903509029_jl_ ... 1_ohm.html
Pod względem brzmienia i możliwości zjada każdy model blaupunkta (pomnożony x2)
reszta kasy pozostaje na niezbędne okablowanie.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez din » 13 lut 2010, o 19:22

a znacie jakas firme w Gdyni co by mi mogla wygluszyc drzwi(wszystkie) i wstawic dystanse z mdf'u do glosnikow??

NIe mam aktualnie ani sprzetu ani miejsca a tym bardziej czasu aby zrobic to samemu.
din ;))))
din
Badacz tematu
 
Posty: 159
Dołączył(a): 16 paź 2009, o 14:39
Lokalizacja: Gdynia

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron