Golfina Europe zestaw grający :)

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Golfina Europe zestaw grający :)

Postprzez babel_ag » 17 maja 2012, o 21:12

Witam!

Jako że mam golfika 3 to wypadałoby w nim zamieścić odpowiednie nagłośnienie, radio mam dobre, jednakże nie mam pojęcia co wsadzić, głośników mam 6 w podszybiu 2 i 4 w drzwiach nie chce wsadzać jakiegoś gówna co będzie charczeć, mianowicie co bym chciał to porządne głośniczki (najlepiej zestawy) + porządną tubę + wzmaka , prosiłbym was o pomoc bo ja jestem zielony w tych sprawach a muzyczki głośniej lubię posłuchać i lubię jak ładnie brzmi. Wiem że wiele osób tutaj zna się na nagłośnieniu i mogłoby mi pomóc ewentualnie jakąś rozpiskę co gdzie wsadzić i ja bym to z biegiem czasu oczywiście montował :) Wiadomo o co chodzi pieniążki same się nie rodzą :)

Z góry dzięki i pozdrawiam
babel_ag
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 sty 2012, o 21:15
Lokalizacja: Trójmiasto

Golfina Europe zestaw grający :)

 

Postprzez slavwek.ie » 18 maja 2012, o 14:43

babel_ag napisał(a):co bym chciał to porządne głośniczki (najlepiej zestawy) + porządną tubę + wzmaka
Ile masz na to pieniędzy, bo to podstawowe pytanie i jakiej słuchasz muzyki? Radio już jest (jakie), czy też będzie poszukiwane?
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez babel_ag » 21 maja 2012, o 01:32

NO nie wiem trochę mogę na to przeznaczyć tak żeby zestaw w drzwi przednie np. kosztował około 250-300 zł radio to Pioneer DEH-140UB, muzyka przeważnie szybka typu drum&bass, trance ale przeważnie DnB :D nie mówie czasami także hip-hopu sobie też posłucham :)

Pozdrawiam
babel_ag
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 sty 2012, o 21:15
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez rafal9119 » 21 maja 2012, o 07:20

babel_ag napisał(a):co bym chciał to porządne głośniczki (najlepiej zestawy) + porządną tubę + wzmaka

za taki dobry zestaw to te twoje
babel_ag napisał(a):np. kosztował około 250-300 zł
to bedzie mało

[ Dodano: 2012-05-21, 06:21 ]
za same okablowanie trzeba 100 zł dac albo i wiecej
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

Postprzez babel_ag » 21 maja 2012, o 12:39

napisałem że 250-300 zł kosztowałby zestaw w jedną pare drzwi :) czyli w sumie na głośniki około 1000 zł w same drzwi mogę wsadzić tylko stopniowo rozumiesz?? :)
babel_ag
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 sty 2012, o 21:15
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez rafal9119 » 21 maja 2012, o 19:37

babel_ag, sory moj blad szybko czytalem
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

Postprzez babel_ag » 21 maja 2012, o 20:51

spoko spoko ;)
babel_ag
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 sty 2012, o 21:15
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez gawior » 22 maja 2012, o 08:56

W tylne drzwi nie ma co wsadzać głośników. Tutaj kłania się poradnik CA Nazara
Jest w sieci w PDF-ie

Zamiast kupować głośniki na przód i tył po 300zł, to lepiej kupić na przód porządne głośniki.
Poza tym są problemy z wygłuszeniem tylnych drzwi, montażem dystansu itp.

Przednie drzwi przygotowanie prawidłowo + głośniki ( zestaw odseparowany ) + wzmacniacz + kable zasilające i sygnałowe + subwoofer ( nie tuba ).

Oczywiście możesz to robić etapami. Ja też tak robiłem, bo nie każdy może sobie pozwolić na wywalenie tyle kasy na raz, a i trzeba co nieco przed żoną ukrywać :p i inaczej wygląda jak wydajesz co jakiś czas nie za dużo, niż raz np 2tys. zł

1. Wygłuszyć drzwi, dystans i kable
2. Głośniki - dobry zestaw odseparowany na przód ( na razie może grac pod radiem czekając na wzmacniacz ).
3. Przewody zasilające, sygnałowe, bezpieczniki, ewentualne rozdzielacze itp.
4. Wzmacniacz na przód, bądź 4ch na przód i na subwoofer
5. Subwoofer do bagażnika.

Zostaje kwestia radia. Jest ono problemem ( nie patrząc na kwestie jakości dźwięku itp. ), gdyż posiada 1 parę wyjść RCA
Podłączyć się da wzmacniacz 4ch, lub dwa wzmacniacze po 2ch, ale wtedy nie ma "sterowania" subwooferem. Podgłaszajc przód, tak samo podgłośni się tył. Jest to bardzo uciążliwe i irytujące - wiem bo sam to przerabiałem i przez to przechodziłem. Ja to rozwiązałem poprzez crossfader, ale tego obecnie nie ma na allegro, a w sklepach też brak na stanie. Swój crossfader sprzedałem, bo zmieniłem radio.
Ewentualnie wzmacniacz na suba z regulacją basu na kablu zostaje.

Ogólnie przyzwoite CA wyniesie cię w okolicach 2000zł przy używanych wzmacniaczach/ wzmacniaczu.
Obecnie jest na alle..... Kenwood KAC-PS200T za 225zł z przesyłką. Jest to bardzo dobra cena jak za ten wzmacniacz. Jak bym sam nie miał już wzmacniaczy, to bym go brał ( nie jest to moja aukcja i nie jest to "reklama" - o tych wzmacniaczach wystarczy poczytać )
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości