Kable do głośników

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Kable do głośników

Postprzez VRN » 3 sie 2015, o 16:37

Witam

Mam zamiar kupić zestaw PB S-6C, zamontować dystanse i wygłuszyć drzwi. W podszybiu mam głośniki takie jakie były od początku z dwoma kostkami i kabel jest pociągnięty do drzwi, ale gdy podłączę głośnik pod kabel w drzwiach to nie gra. Mam kilka pytań odnośnie tego:
1. Czy mogę podłączyć zwrotnice pod ten standardowy kabel, który jest pociągnięty do drzwi odłączając te głośniki w podszybiu i łącząc kabel? czy muszę nowy dać ? (na początek nie planuję wzmacniacza, ale za jakiś czas owszem)
2. Montując dystanse z MDF mam nie przyklejać maty tam pod tył głośnika ? Dopiero okleić dystans?
3. Jeśli podłączę zwrotnice do dwóch kanałów w radiu to mogę podłączyć te głośniki standardowe (z podszybia) do dwóch pozostałych czy je wyjąć bo będą psuły dźwięk?


Z góry dzięki za pomoc. :mrgreen:
VRN
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 sie 2015, o 16:31
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Kable do głośników

 

Re: Kable do głośników

Postprzez slavwek.ie » 22 sie 2015, o 17:03

1. Możesz wykorzystać istniejące przewody, pod samo radio wystarczy ale pod wzmacniacz będzie za mało.
2. Dystans możesz dać bezpośrednio do blachy a później oleic go matami.
3. Możesz wykorzystać dwa pozostałe kanały. Czy będzie psuło dźwięk czy nie ocenisz sam.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Re: Kable do głośników

Postprzez PiJey88 » 27 sie 2015, o 21:51

Jeśli odłączysz głośniki na podszybiu które mają dwie kostki to sygnał nie dotrze do drzwi, druga kostka z podszybia podaje sygnał na głośnik w drzwiach. Muszą być podłączone te głośniki, ewentualnie możesz zmostkować razem kostki i będzie grało, ale będzie to mało fachowe. Proponuje zainwestować 20 zł i kupić kilka metrów kabla głośnikowego (pod radio wystarczy 2x 1.5 mm^2) i położyć nowe kable bezpośrednio od radia, będzie wtedy też łatwiej zamontować zwrotnice w dogodnym miejscu.
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości