Glosniki tylne blapunkt i problem z gniazdem w slupku

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Glosniki tylne blapunkt i problem z gniazdem w slupku

Postprzez jaryszek » 27 paź 2007, o 17:00

Czesc, mam golfa 1.9 TDI z pelna elektryka , szyby, centralny . Kupilem sobie glosniki blaupunkt na tyl do drzwi tam gdzie sa oryginalne miejsca. Dzisiaj rozebralem z kumplem prog, tapicerke z jednych tylnych drzwi(choc mielismy problemy) oraz slupek. I okazalo sie ze gniazdo w ktorym sa powtykane kable w slupku nie ma dziury zeby przedostac sie z kablami do drzwi i miejsca pod glosnik. Czy jest mi potrzebny do tego jakis wtyk? Co trzeba z tym zrobic ? Prosze , pomozcie...
Co nas nie zabije, to nas wzmocni...
Avatar użytkownika
jaryszek
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 wrz 2007, o 19:06
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Glosniki tylne blapunkt i problem z gniazdem w slupku

 

Postprzez Docent » 28 paź 2007, o 20:18

Powinienes mieć jakieś wolne miejsca albo luźne przewody. A ile kabli wchodzi do drzwi? Nie ma jakichś wolnych? Sprawdź kolory na schemacie i znajdź te przeznaczone do głośników. Może się okazać że instalacja jest podciągnięta :) i należy się tylko odpowiednio podpiąć ;)
Docent
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 16:57
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez jaryszek » 30 paź 2007, o 15:53

no wlasnie nie ma zadnej dziury, wolne miejsca sa tylko nie wiem jak kabelki z glosnikow tam umiescic, bo nie ma podlaczenia z tylnymi drzwiami , brak dziurki :) Musze miec jakis wtyk ?

hmm a na jakim schemacie mozna zobaczyc ktore kabelki sa od glosnikow ? Pozdrawiam
Co nas nie zabije, to nas wzmocni...
Avatar użytkownika
jaryszek
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 wrz 2007, o 19:06
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Postprzez Kryst88 » 15 lis 2007, o 09:14

Witam. Problem ten można załatwić na 2 sposoby, pierwszy to możesz usynąć to gniazdo całkowicie, ja tak zrobiłem, albo przecisnąć kable przez wolne otworki, tylko musiałbyś mieć bardzo cienkie te kabelki, takie jak do kabla sieciowego PC 8 zylowego, i jedna zylka przechodzi, ja tak robilłem nie z głosnikami, a z sterownikiem do zamka centralnego , nie wiem czy nie pogorszy to jakości dźwięku....Pozdrawiam
Kryst88
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 08:38
Lokalizacja: Żory

Postprzez sipset » 15 lis 2007, o 10:10

czesc kolego. Luzna uwaga, ale nie powinno montowac sie glosniko z tylu. Lepiej zamontowac odseparowany system z przodu, wygluszyc troche drzwi i w przyszlosci wsadzic skrzynie do bagaznika (nie tube). Glosniki z tylu niszcza scene dzwiekowac, a jakby wsadzic suba do tego to powstanie dzwiekowy balagan.
pozdro

JESLI KTOS POMOGL DODAJ PUNKCIKA
Avatar użytkownika
sipset
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 15 lis 2007, o 01:17
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kamilecki » 15 lis 2007, o 14:25

Witam!!!

Ja zawsze montując zamki centralne zakładam do wkrętarki wiertło 3mm i przewiercam pojedynczo kazdy wolny pin i potem przekładam przewody kolejno.

Złącza drzwiowe mozna wyciągnąć ze słupka trzeba tylko odpowiednio Podwazyć i pociągnąć.

podobnie mozna je wyjąć z drzwi, polecam najpierw wyciągnąćjedno jak i drógie i spojzeć na nie od strony prewodów, łatwiej jest dobrać wiertło i wykonać nawiert.

pozdrawiam
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości