głośniki odseparowane

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

głośniki odseparowane

Postprzez killah » 1 sty 2010, o 16:41

jakiej firmy najlepiej kupić w miarę porządne głośniki na przód odeparowane?
czy zmieszczę się w cenie ~200 zł?

będę wdzięczny za polecenie mi jakiegoś zestawu - nie musi być z mdf bo mogę sobie dokupić dystansce

muzyka jakiej słucham to hardstyle (coś w stylu techno ale mocniejsze)
killah
 

głośniki odseparowane

 

Postprzez slavwek.ie » 1 sty 2010, o 19:00

killah napisał(a):w miarę porządne ..........w cenie ~200 zł?
raczej się nie da...
za 300zł na Allegro są Powerbassy S-6C które lepiej zagrają od często polecanych Helixów DB62.1. i to w sumie najtańsza opcja sprzętu, który coś sobą prezentuje, wszelkiego rodzaju Magnaty i Blaupunkty możesz pominąć, szkoda kasy.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez pood181 » 1 sty 2010, o 19:36

a czy te głośniki powerbassa można podłączyć tylko pod lepsze radio typu jvc lub alpine a nie pod wzmacniacz? zakładając ze wygłuszenie i dystanse są na swoim miejscu
moj-golf/rolling-stones-by-signum-t19653.html <= gwint, smoked front, świeże fotki ost strona
Avatar użytkownika
pood181
Badacz tematu
 
Posty: 192
Dołączył(a): 7 gru 2008, o 13:25
Lokalizacja: koszalin

Postprzez killah » 1 sty 2010, o 19:45

pood181 napisał(a):a czy te głośniki powerbassa można podłączyć tylko pod lepsze radio typu jvc lub alpine a nie pod wzmacniacz? zakładając ze wygłuszenie i dystanse są na swoim miejscu


no właśnie u mnie to będzie podłączone pod radyjko alpine bez wzmaka

a co myślicie o firmie hertz? lipa?
killah
 

Postprzez slavwek.ie » 4 sty 2010, o 15:06

pood181, każde (powtarzam każde) głośniki można podłączyć pod wzmacniacz, efekt tego będzie taki, że uzyskami lepszą dynamikę, czystszy dźwięk, więcej basu itd..
Kwestia tylko odpowiedniego wysterowania wzmacniacza jak i jego ustawień (filtrów)
killah napisał(a):a co myślicie o firmie hertz? lipa?
Pytanie zbyt ogólnikowe.. To samo, co zapytał byś - co sądzicie o firmie BMW? Lipa?

Hertz posiada w swojej ofercie zarówno tanie i średniej jakości głośniki jak i wysoce zaawansowane systemy, oferujące high-endowe słuchanie
Domyślam się, że pytasz tu o model DSK (w twoim pułapie cenowym) więc odpowiadam - wolał bym Powerbassy S-6C (lepiej brzmiące tweetery)
Wybór należy do Ciebie, oba zestawy kosztują podobnie, mają podobny profil brzmienia, "stoją na tej samej półce"
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez pood181 » 4 sty 2010, o 16:06

to teraz moje pytanie brzmi: czy po podłączeniu powerbassow pod radio takie jak mam u siebie w golfie stracę dużo na odsłuchu??
moj-golf/rolling-stones-by-signum-t19653.html <= gwint, smoked front, świeże fotki ost strona
Avatar użytkownika
pood181
Badacz tematu
 
Posty: 192
Dołączył(a): 7 gru 2008, o 13:25
Lokalizacja: koszalin

Postprzez slavwek.ie » 4 sty 2010, o 16:19

Jakie radio byś nie miał, będzie ono generował max 17-19W RMS, Powerbassy mają 70W RMS, więc odpowiedź sama się nasuwa.
Pod samym radiem będą grały, tyle że dopiero pod wzmacniaczem pokażą pazurki.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez killah » 4 sty 2010, o 18:35

slavwek.ie napisał(a):Jakie radio byś nie miał, będzie ono generował max 17-19W RMS, Powerbassy mają 70W RMS, więc odpowiedź sama się nasuwa.
Pod samym radiem będą grały, tyle że dopiero pod wzmacniaczem pokażą pazurki.


i tak nie można do głośnika 70 rms puścić 70 w

z tego co słyszałem to połowę tej wartości
killah
 

Postprzez DJ_SM » 4 sty 2010, o 19:21

killah napisał(a):i tak nie można do głośnika 70 rms puścić 70 w

z tego co słyszałem to połowę tej wartości
:-o :lol: leżę... źle słyszałeś im więcej tym lepiej pod warunkiem, że nie jesteś głuchy i będziesz wiedział kiedy kończą się możliwości głośnika.
Po za tym ładować zestaw za 300zł pod samo radio to pomyłka, lup zestaw magnat edition 216 ewentualnie jakieś GMSy wygłusz drzwi zamontuj na dystansie i zagra to tak samo jak PB czy hertz ba śmiem stwierdzić że nawet lepiej bo nie są to głośniki wymagające watów żeby zagrać jako taki. I z całą inwestycją zmieścisz się w 300zł
Już przerabiałem wiele opcji w wielu samochodach i ładować kase żeby posłuchać pierdzącego PB pod radiem to jak kase w błoto wyrzucić
Avatar użytkownika
DJ_SM
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 13 paź 2009, o 19:28
Lokalizacja: RBR

Postprzez killah » 5 sty 2010, o 01:06

jeżeli chodzi o magnaty to nawet bym pod uwagę tego szajsu nie brał

ja chcę coś co by spokojnie zagrało na pod radio a skrzynia w bagu ze wzmakiem to plan tak odległy jak stąd do usa
killah
 

Postprzez Pascal » 5 sty 2010, o 02:15

Więc spokojnie kupuj Hertza luc obcykane Helixy Dark Blue 62.1 dla mnie jakość ta sama...tylko wstaw je w dystanse i wygłusz drzwi...heh nawet powiedziałbym że Helixy mają lepsze syki...
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez DJ_SM » 5 sty 2010, o 18:59

jeżeli chodzi o magnaty to nawet bym pod uwagę tego szajsu nie brał
ten szajs zagra pod radtem tak jak hertz, PB czy Helix :-D
Mając te 250zł nie brał bym żadnego z proponowanych wcześniej zestawów rozglądną bym się za używką jakąś lub zakupił Vibe SEk 60 :cwaniak:

[ Dodano: 2010-01-05, 18:00 ]
Pascal napisał(a):heh nawet powiedziałbym że Helixy mają lepsze syki
hmmm... czy lepsze tego bym nie powiedział może mniej natarczywe ;-)
Avatar użytkownika
DJ_SM
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 13 paź 2009, o 19:28
Lokalizacja: RBR

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości