Głośniki na przód + radio

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Głośniki na przód + radio

Postprzez Kamil1124 » 30 wrz 2015, o 17:14

Cześć wszystkim.

Z racji iż odziedziczyłem golfa 3 mam do was parę pytań. Wiem że takich tematów przewinęło się multum, ale mimo to wolałem założyć ten temat aby się upewnić. Obecnie mam jakieś radio no name i ori głośniki, gra to fatalnie, wszystko trzęsie, 0 jakiegokolwiek basu i czystości dźwięku. Zamierzam wymienić tylko głośniki z przodu, z tego co czytałem najlepszy wybór to powerbass/hertz ? Radio planuje wziąć jakiegoś pioneera do 300 zł (w tej cenie i tak chyba lepszego nie znajdę). Od razu zaznaczam że jestem laikiem w tych sprawach, interesuje mnie jeszcze wygłuszenie przodu i zamontowanie dysttansów mdf? Orientujecie się może jaki byłby tego koszt ? Plus oczywiście montaż głośników. Wątpię żebym umiał sam to zrobić także pewnie dałbym auto do jakiegoś eksperta :D 1.9 tdi 90km do najcichszych silników na pewno nie należy, czy po zrobieniu tego wszystkiego grało by to jakoś przyzwoicie? Innymi słowy czy jest to warte świeczki? Z góry dzięki za odp.


Aha i jeszcze jedno, wiecie jaka żarówka podświetla pokrętła klimatyzacji?
Kamil1124
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 wrz 2015, o 16:56
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Głośniki na przód + radio

 

Re: Głośniki na przód + radio

Postprzez bogib184 » 1 paź 2015, o 07:17

Wygłuszenie drzwi, to taki myk, że po jego zrobieniu tworzysz coś w rodzaju komory zamkniętej dla głośnika i wtedy jest on w stanie zagrać jakimkolwiek dolnym pasmem (Ty nazywasz to basem). Koszt - zależy od użytych materiałów, więc tutaj można różnie, ale około 150 zł. za parę drzwi można materiały kupić. Koszt samej roboty - zależy kto by Ci to robił, jeśli firma, to trochę będzie (są oferty na allegro, więc można się zorientować ile), jeśli ktoś, kto chce sobie dorobić, to myślę że po 100 zł. za sztukę drzwi. Jest przy tym dłubania, jeśli się chce to zrobić porządnie.

Bez wygłuszenia nie warte świeczki jest włożenie nawet najlepszych głośników na świecie, bo i tak nie będą grać. Myślę, że to powinno rozwiać Twoje wątpliwości.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Re: Głośniki na przód + radio

Postprzez marcin325vw » 2 paź 2015, o 16:29

dokładnie tak jak up, najpierw wytłumienie a potem możesz myśleć nad zmianą audio.
marcin325vw
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 sie 2015, o 17:21
Rocznik: 1996
Silnik: 1896
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Głośniki na przód + radio

Postprzez Kamil1124 » 3 paź 2015, o 21:06

Aha ok tak właśnie myślałem :) A powiedzcie mi czy powiedzmy do 500 zł kupie jakieś normalne radio i głośniki? Ewentualnie coś droższego jeżeli naprawdę warto?
Kamil1124
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 wrz 2015, o 16:56
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości