Głosniki na podszybie z oryginalnym okablowaniem

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez lysutki » 12 gru 2008, o 22:56

bardzo prosta sprawa, kosta ktora wychodzi z radia ma zazwyczaj opisane kabelki, jak nie to znajdziemy.
trzeba je odciac i przylutowac nowe :) (front left, front right - oczywiscie plus i minus, minus to ten z czarna kreska wzdluz kabla)
jak zdejmiesz maskownice, trzeba ja podwazyc delikatnie od strony szyby o ile sie nie myle (tylko nagrzej auto, bo jak bedzie zmarzniete to moze popekac zaczep i bedzie latało), glosniki fabryczne po prostu sie wysuwa do gory - mocno pociagnac i wyjda, mozna podwazyc srubokretem lekko)
kableke trzeba po prostu przelozyc na dol, banalna sprawa, jest duzo miejsca, zobaczysz sam.
teraz trzeba wrocic kablami z glosnika do radia, z prawej strony kolumny (tej w ktorej jest radio) jak wyjmiesz radio to spokojnie znajdziesz miejsce, jak masz drobne rece to bez problemu sam sobie przelozysz kabelki, jak nie to i tak dasz rade, ale bedzie trudniej :D
Najlepiej przeloz sobie jakis inny kable z gory od strony radia na dol, przyczep glosnikowy kabel i pociagnij do gory...

po prostu zacznij to robic, to jest tak prsote ze az nie wiem jak to opisac...
Jak masz dwie lewe rece to po prostu bedziesz sie z tym dluzej grzebal, ale nie ma sie co bac, to tylko kabelki :D
Avatar użytkownika
lysutki
Badacz tematu
 
Posty: 294
Dołączył(a): 8 mar 2008, o 23:58
Lokalizacja: Łódź

 

Postprzez adziok09 » 12 gru 2008, o 22:59

a czy muszę odcinać i lutować te kable od kostki czy nie mogę jakoś inaczej?
Avatar użytkownika
adziok09
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Wlb

Postprzez lysutki » 12 gru 2008, o 23:06

mozesz skrecic porzadnie i zaizolowac, ja tak mialem przez 2 lata i bylo OK.
ale na prawde porzadnie skrecic i dobrze zaizolowac, zeby sie nie rozwalilo od wkladania i wyjmowania radia.
widze ze masz obawy :D

[ Dodano: 2008-12-12, 22:07 ]
ja tez sie balem pierwszy raz, ale nie ma czego, serio!
Avatar użytkownika
lysutki
Badacz tematu
 
Posty: 294
Dołączył(a): 8 mar 2008, o 23:58
Lokalizacja: Łódź

Postprzez adziok09 » 12 gru 2008, o 23:39

a jakie masz najlepsze rozwiązanie dla radia które nie wyciągasz i nie wkładasz takie żeby łatwo i szybko można było by założyć głośniki a na marginesie co myslisz o tych głośnikach :
http://www.google.pl/search?um=1&hl=pl& ... Internecie
Avatar użytkownika
adziok09
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Wlb

Postprzez lysutki » 13 gru 2008, o 10:23

dzwiek bedziesz slyszal...
juz z 16cm gglosnika trzeba sie narobic, zeby uzyskac ladny dzwiek i troche nizszych tonow, to nie wiem co trzeba zrobic przy glolosniku 10cm...
Avatar użytkownika
lysutki
Badacz tematu
 
Posty: 294
Dołączył(a): 8 mar 2008, o 23:58
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Bacaga^^ » 10 lut 2009, o 23:44

Dolacze sie do tematu nie bede tworzyl nowego :-P Kupilem ostatnio ten zestaw; http://www.allegro.pl/item539534850_her ... _xmdf.html
i nie wiem czy lepiej zostawic oryginalne glosniki na podszybiu czy lepiej podpiac te co mialem w zestawie czy moze do tych dodac te tweetery bedzie to dzialac? nie wiem jak jes zabradzo podpiac bo do oryginalow mam 2 wtyczki razem 4 kable jak to podlaczyc??
Avatar użytkownika
Bacaga^^
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 20 sty 2009, o 17:39
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości