Głośniki do 3-drzwiowego Golfa z '97

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Głośniki do 3-drzwiowego Golfa z '97

Postprzez PrzemkoXVI » 15 kwi 2012, o 18:45

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.
Poszukuję dobrych głośników do 3-drzwiowego Jokera z 1997 roku. Wiem, że podobnych tematów jest sporo na naszym forum, jednak przeglądając je nie uzyskałem zadowalającej mnie odpowiedzi. Moje radyjko to SONY CDX-GT444U. Na chwilę obecną gra jedynie pod głośniki z podszybia. Jestem zupełnie zielony w temacie Car Audio. Najchętniej kupiłbym głośniki firmy HERTZ, jednak nie mam pojęcia jaki powinienem wybrać rozmiar. Chciałbym, aby w zestawie było już wszystko tj. głośniki, tweetery i okablowania. Cenowo tak do 200-250 PLN. Proszę o jakieś linki do aukcji.


POZDRAWIAM CIEPŁO!
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Głośniki do 3-drzwiowego Golfa z '97

 

Postprzez slavwek.ie » 15 kwi 2012, o 21:00

PrzemkoXVI napisał(a):Wiem, że podobnych tematów jest sporo na naszym forum, jednak przeglądając je nie uzyskałem zadowalającej mnie odpowiedzi
PrzemkoXVI napisał(a):nie mam pojęcia jaki powinienem wybrać rozmiar

PrzemkoXVI napisał(a):Chciałbym, aby w zestawie było już wszystko tj. głośniki, tweetery i okablowania. Cenowo tak do 200-250 PLN.

Takich tematów jest tu najwięcej
Wystarczyło uważnie przeczytać którykolwiek a zorientował byś się, że wszędzie jest mowa o głośnikach 165mm.
Wpisując w wyszukiwarkę allegro rozmiar, markę i wartość jaką masz do dyspozycji, wyskoczy ci tylko jedna opcja: DSK 165
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez gawior » 16 kwi 2012, o 12:35

slavwek.ie, z Hertz-a i z tego przedziału cenowego rację masz, że wyskoczy DSK 165, ale to nie jest dobry zestaw.
Kolejna sprawa, że jest to zestaw do zasilenia z pod wzmacniacza.

HELIX B 62C Blue już lepiej.
Natomiast parę osób zakładając tylko na próbę Diora GDS1607, mówi że to gra lepiej od Helix B 62C i zostali przy Diorze ( zasilenie ze wzmacniacza w obu przypadkach ).

Pod zasilenie z samego radia mogę polecić:
GMS 25c + GMS 1865
Jedna osoba przedajne to w zestawie na allegro za 229zł + KW i wychodzi to najtaniej, a tak to te produkty dostępne są osobno. Głośniki te mają już zwrotnice ( 12dB/oct tweeter i 6dB/oct woofer ), więc zestaw "plug&play".
Każdy głośnik z tego zestawu należy podpiąć pod osobny kanał w radiu. Wtedy to zagra przyzwoicie.
Tweetery pod przednie wyjścia z radia i woofery pod tylne wyjścia z radia.

PrzemkoXVI, a czy drzwi masz wygłuszone ?
Pod niewygłuszonymi drzwiami nawet zestaw za 1000zł zasilany z wzmacniacza nie zagra dobrze.
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez slavwek.ie » 16 kwi 2012, o 13:22

gawior napisał(a):z Hertz-a i z tego przedziału cenowego rację masz, że wyskoczy DSK 165, ale to nie jest dobry zestaw.
nie musisz naprawdę mnie o tym przekonywać, ale:
PrzemkoXVI napisał(a):Najchętniej kupiłbym głośniki firmy HERTZ

Więc stąd mój wywód..
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez PrzemkoXVI » 16 kwi 2012, o 16:10

gawior napisał(a):Kolejna sprawa, że jest to zestaw do zasilenia z pod wzmacniacza.


Czyli tych Hertz'ów nie da rady podłączyć do zasilania pod samo radio ?

gawior napisał(a):A czy drzwi masz wygłuszone ?


Niestety nie mam. Nie chcę mieć Bóg wie czego w samochodzie, że wszystkie laski ze wsi moje. Chciałbym jedynie, żeby głośniki nie trzeszczały i żeby wszystko grało elegancko, bo te papierowe z podszybi tego mi nie zapewniają.
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez slavwek.ie » 16 kwi 2012, o 21:08

PrzemkoXVI napisał(a):Nie chcę mieć Bóg wie czego w samochodzie, że wszystkie laski ze wsi moje. Chciałbym jedynie, żeby głośniki nie trzeszczały i żeby wszystko grało elegancko, bo te papierowe z podszybi tego mi nie zapewniają.
Gawior ma tu 100% racji, żadne głośniki w niewytłumionych drzwiach nie zagrają tak jak potrafią.
Możesz podłączyć DSK pod radio, tyle że pod wzmacniaczem dopiero pokazują na co je stać.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez gawior » 16 kwi 2012, o 21:24

Głośniki mogą trzeszczeć, bo jest przester i radio raczej to zapewnia.
Jak podłączysz głośniki bardziej wymagające pod względem zasilania, to tym słabiej sobie z nimi radio poradzi.
Im gorzej sobie poradzi z nimi radio tym, większe, szybsze przesterowanie sygnału.

Co do wygłuszenie, to bez niego o jakimś basie z głośników w drzwiach zapomnij.
W wygłuszonych drzwiach lepiej zagrają każde głośniki, niż bez wygłuszenia. Zawsze to głośnik ma jakąś poduszkę powietrzną, balach nie w pada w rezonans itp. Wygłuszenie nawet taśmą dekarską ( 90-100zł + własna robota ) jest o wiele lepsze niż brak wygłuszenia.
Wygłuszenie drzwi możesz później zrobić. Nie jest to przymus, żeby głośnik w ogóle zagrał, ale jest to konieczność, żeby zagrał dobrze.

Jak chcesz pod samo radio, to naprawdę polecam ci te GMS. Są to głośniki nadające się pod radio z minimum przyzwoitości i dobrego dźwięku. Jest to sprawdzony zestaw i na forach o Car Audio dosyć mocno polecany pod zasilenie z samego radia.

slavwek.ie napisał(a):gawior napisał/a:
z Hertz-a i z tego przedziału cenowego rację masz, że wyskoczy DSK 165, ale to nie jest dobry zestaw.
nie musisz naprawdę mnie o tym przekonywać


Z tym chodziło mi o informację dla autora, że zestaw ten nie jest za dobry. Twoje odpowiedzi widzę, że przewijają się w dziale CA i widzę, że z odpisujących jesteś ogarnięty w te klocki.
Jak zaczynałem przygodę z CA, to też myślałem ze Hertz to Hertz i musi być dobry, ale na moje szczęście szybko się uczę i staram się uczyć na cudzych błędach.
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez slavwek.ie » 16 kwi 2012, o 21:27

gawior napisał(a):myślałem ze Hertz to Hertz i musi być dobry
Hertz to bardzo dobra firma, tyle że DSK to najniższa półka tego producenta.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez gawior » 17 kwi 2012, o 12:16

Że Hertz to bardzo dobra firma nie przeczę, ale DSK w swojej cenie nie są dobre. Są lepsze zestawy za te pieniądze i ot całe "zamieszanie".
Poza tym każda firma produkuje to co się sprzedaje, a nie tylko to co jest poprawne.

Jak zaczynałem z CA, to dobry dla mnie był głośnik jakiś tam współosiowy 165mm, bo to był Herzt i uważałem, że musi być dobry.
Tak samo głośniki JBL GTO ( modelu nie pamiętam ), które kosztowały prawie 300zł, a nie było się czym zachwycać. W tamtych czasach, tez internet nie każdy miał i nie było tak łatwo znaleźć informacje jak teraz.
Później trochę wiedzy nabyłam, ale finanse i brak stałej pracy nie pozwalały nawet na tańsze rozsądne inwestycje. Teraz zresztą tez $$$ "nie śmierdzę", bo są inne ważniejsze wydatki ( cały czas jestem w remoncie po budowie i w urządzaniu domu, moja luba jest na bezrobociu, ale może coś od czerwca własnego się ruszy, ale to też jest inwestycja ).
CA staram się robić w miarę tanio, a żeby miało to ręce i nogi.
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron