Fabryczna Alpha; głośniki w drzwi?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Fabryczna Alpha; głośniki w drzwi?

Postprzez holden-77 » 4 kwi 2008, o 21:32

Witam!
Szukałem na forum ale niestety nie znalazłem takiego tematu.
Mam fabryczną Alphe, głośniki fabryczne w podszybiu i z tego co dziś widziałem wyprowadzone kable pod głośniki w drzwiach. Czy to znaczy, że to radio obsługuje 4 głośniki? (2 w podszybiu i 2 w drzwiach). Jeżeli tak to jaką moc i jakie głośniki najlepiej kupić? W przyszłości chcę kupić radio 4x50W. Z góry dzięki za odpowiedź! Pozdrowienia z Poznania!
holden-77
Czytacz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2 mar 2008, o 17:13
Lokalizacja: Poznań

Fabryczna Alpha; głośniki w drzwi?

 

Postprzez Zico63 » 5 kwi 2008, o 01:05

Witam! Te głośniczki na podszybiu i w drzwiach firma traktuje i łączy jako jeden. Czyli dla drzwi i podszybia obowiązuje napis na panelu radia "2x20W" (zwykle w Alfach tak jest), a Ty potrzebujesz radia o parametrach: "2x50W" lub powiedzmy "2x45W" (częściej możne je spotkać). Jeśli jest ten napis "2x20W" to radio nie ma wyjścia na tył i bez szkody dla radia nie można tyłu podłączyć. :zalamany:
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez Aro » 5 kwi 2008, o 11:22

holden-77, polecam jednak sprawdzić kostke od podłączenia głośników ,bo może być tak że masz tylko kabel przeciągnięty a nigdzie niewpięty ... w takim wypadku oznacza to mniej więcej tyle że jest przygotwana instalacja pod jakieś inne ,lepsze radio.
Avatar użytkownika
Aro
VIP
 
Posty: 1328
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 10:45
Lokalizacja: Gostynin
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez psychoczarny » 11 kwi 2008, o 17:44

Ja też zamierzam wrzucić jakieś głośniczki w dzwi tył i przód ewentualnie wymienić w podszybiu. Radio 4x50. Jakie głośniczki wybrać i czy będę potrzebował jakiś wzmacniacz (jeśli tak to gdzie go zamontować żeby nie zaśmiecać bagażnika). ;-)
Avatar użytkownika
psychoczarny
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 21:43
Lokalizacja: Otmęt KRC


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości