Dziwna instalacja audio

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Dziwna instalacja audio

Postprzez DarkJarek » 25 cze 2011, o 21:32

Witam.

Od niedawna, kilka dni, jestem posiadaczem golfa 3. Zastałem w nim dość dziwną instalacje audio.

Zacznę od tego, że w samochodzie są 4 głośniki. Po uruchomieniu radia okazało się, że gra jeden głośnik na podszybiu od strony kierowcy i jeden w drzwiach pasażera. Po odkręceniu głośnika w drzwiach od strony kierowcy okazało się, że głośnik był odpięty. Po podłączeniu zaczął grać lecz jego dźwięk różnił się od tego z drugiej strony. W podszybiu okazały się być tweetery z czego ten od strony pasażera był odpięty a co gorsza nie było żadnego kabla, żeby go podpiąć. Wygląda na to, że ktoś próbował podłączyć taki zestaw (AxTon CAC217) i coś mu nie wyszło albo później ktoś coś z tym kombinował.

Obrazek

Rozumiem, że problem innego dźwięku w lewym i prawym głośniku to, złe podłączenie do zwrotnicy? Wygląda, że nie jest to wada głośnika bo po zmianie ich stronami sytuacja wygląda tak samo.

Prosił bym, aby ktoś podał linka do tematu jak dostać się do tych kabli z tyłu co biegną za poduszką powietrzną bo chciałbym pociągnąć kabel do prawego tweetera.
Kolejne pytanie to gdzie może być umiejscowiona zwrotnica. Wiem, że to pytanie może jest w stylu zgadywanki, ale jestem zielony w tych sprawach więc każda podpowiedź się przyda.

A tak to u mnie wygląda:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
DarkJarek
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 cze 2011, o 20:56
Lokalizacja: Limanowa

Dziwna instalacja audio

 

Postprzez ciemuka19 » 26 cze 2011, o 00:54

Kabelki idą tak :
Do zwrotnicy kabelki od woofera i od tweetera ( lewa i prawa strona )
Zwrotnica może być nawet w bagażniku to jest obojętne
i kabelek od zworki wychodzi + i _ lewa strona do jednego kanału do radia i + i - prawa strona do drugiego radia
NAJLEPIEJ ZRÓB FOTY ZWROTKI I RADIA Z TYŁU ROZRYSUJE CI TO :)
ciemuka19
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 maja 2011, o 10:43
Lokalizacja: Lublin

Postprzez swatu » 26 cze 2011, o 09:52

po fotkach widac ze jakis nowiciusz robił instalacje .mnóstwo kabli wiszacych luzem,jakas dziwna zabudowa tweeterów.
Proponował bym rozebrac cała instalacje i połozyc ja od nowa ,bedzeisz miał wtedy 100% pewnośc ze zestaw bedzie dzialał poprawnie.
Zwrotnice moga byc za tapicerka dzwi ,musisz sciagnac obicie dzwi i tam poszukac .
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez DarkJarek » 28 cze 2011, o 19:46

Wielkie dzięki. Udało mi się zlokalizować zwrotnice. Była pod plastikiem za wajchą otwierającą maskę. Z drugiej strony jeszcze nie rozebrałem ale domyślam się, że też tam powinna być.
DarkJarek
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 cze 2011, o 20:56
Lokalizacja: Limanowa

Postprzez swatu » 28 cze 2011, o 20:38

DarkJarek napisał(a):Z drugiej strony jeszcze nie rozebrałem ale domyślam się, że też tam powinna być.
poprowadza cie do niej przewody od glosników :ok:
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości