Dopasowanie radia i głosników.

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Dopasowanie radia i głosników.

Postprzez pawelus6 » 1 sie 2012, o 19:27

Witam posiadam w moim golfe nastepujące "audio".

LG LAC5900RN (4x35w)
głośniki przód: Gronud Zero Gzif 6503x (nom. 80w)
głośniki tył: pionieer TS-G1711I ( nom. 35w)

I mam pytania.
1. Głośniki tylne są dopasowane pod te radia swoją mocą ale przednie nie, jednak pionieryy robią mi strasznie pusty bas w porównianiu do Grond Zero dźwiek jest o niebo lepszy. Planuje dać do tyłu te same co do przodu ale wtedy będzie to zestaw 4x80w a radio jest 4x35 - czy włożenie wzmacniacza podniesie czystosc dźwięku przy wyzszych wartosciach (oczywiscie nie przeginajmy)
Czy najlepszym rozwiązaniem byłoby kupienie lepszego radia?

Dokładniej wygląda to tak:
Radio ma skale głośnosci 35j. Przy około 21 zaczyna sie trzeszczenie itp. Radio nie wydala załozenie do tyłu tych ground zero da mi czystszy dźwiek w porównaniu z pioniereem ale wtedy radio zacznie niewydalac. Wiec co korzystniejsze wzmacniacz/mocniejsze radio?
Avatar użytkownika
pawelus6
Gaduła
 
Posty: 575
Dołączył(a): 17 cze 2012, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk, Knurów
Rocznik: 0
Silnik: Dziala
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Dopasowanie radia i głosników.

 

Postprzez bogib184 » 2 sie 2012, o 06:27

Zapamiętaj jedną rzecz, że nie ma mocniejszego radia !! Radia mają prawdziwej mocy w porywach 20 Wat RMS. Wzmacniacz odpowiedni załatwi sprawę z prądem (ale na pewno nie żaden First, czy Voice Kraft).
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez PiJey88 » 2 sie 2012, o 08:49

Twoje radio daje ok 17W RMS, i 35W max, a głośniki są zapewne 80W RMS, więc nie dostają odpowiedniej ilości mocy, potrzebujesz wzmacniacza, ale powiem szczerze że do takich głośników to szkoda kasy wydawać na wzmacniacze, chyba że kupisz tania używkę, w zasadzie co byś nie kupił to zagra lepiej niż na samym radiu, ale i tak "szału" nie będzie. tył sobie odpuść (poczytaj coś o poprawnym montowaniu sprzętu audio w samochodzie), lepiej zainwestuj w subwoofer.
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez gawior » 2 sie 2012, o 09:05

Jak PiJey88 już ci napisał. Ty tam masz jakieś 4x16-17W RMS, a 4x35W to masz mocy maksymalnej.
Że głośniki pierdzą, to jak sam zauważyłeś radio nie wyrabia.

Wzmacniacz na pewno pomoże.
Chcesz, to kup wzmacniacz. Pociągnij instalację do niego, a może i wymienisz te głośniki na jakieś przyzwoite - kto wie.

Szukaj starszych wzmacniaczy. Z tańszych to: Alpine, Kenwood, Signat, AXTON

Omijaj lepiej Blaupunkt, Ground Zero, Caliber, Boschmann, Magnat
W cenie większości tych "popularnych" modeli, można znaleźć dobry wzmacniacz między innymi tych firm wymiennych w pierwszej kolejności.
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez slavwek.ie » 2 sie 2012, o 09:19

PiJey88 napisał(a):ale powiem szczerze że do takich głośników to szkoda kasy wydawać na wzmacniacze,
gawior napisał(a):Omijaj lepiej Blaupunkt, Ground Zero

Nie rozumiem, dlaczego twierdzicie że GZ to byle co.. to dośc dobra marka, produkuje sprzęt pomiędzy niskobudżetowcami a średnią-wyższą klasą. Zestawy separowane mają dość spory potencjał basowy, gorzej trochę jest z wysokimi, bo jak dla mnie jazgotliwe są. Systemy typowo nastawione na power..
Wzmacniaczom też niczego nie można zarzucić, cena w miarę przystępna jak na tą półkę, mocy im nie brakuje. wybierając pośród np czterokanałówek wolał bym zdecydowanie GZ niż np błyszczącego JBL-a.
gawior, odrzucasz też wzmacniacze Caliber'a - miałeś do czynienia z marką? czy jakieś inne uprzedzenia?
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez gawior » 2 sie 2012, o 09:48

O JBL nie napisałem, to fakt, ale dla mnie może kilka wzmacniacz od nich było by OK
Ja tak samo staram się omijać tą markę. Tutaj płaci się za markę i to słono.
Kiedyś tez myślałem, że JBL jest świetną firmą.
Głośniki Z serii GTO w cenie bodajże 289-299zł nie umywały się do np. Helixa w tej samej ceni ( taki przykład ). Skrzynie basowe od nich to muły.

Co do Calibra, to miałem okazję z dwoma wzmacniaczami ( nie pamiętam co to było ). Nie było rewelacji, zwłaszcza w tej cenie. Carpower ( już nie pamiętam który ) grał lepiej.
Starsze wzmacniacze Calibra może i są OK, ale na allegro rzadko to bywa. Ja miałem do czynienia z nowszymi wzmacniaczami. Dla tego odradzam autorowi tematu.

Ogólnie odradzam te marki, bo można nabyć coś lepszego w tych cenach.

Np. obecnie jest np. SIGNAT Mark3 MKII za około 300zł z wysyłką ( 269zł + KW )
Kup coś tej mocy z tych "nie polecanych' firm w tej kwocie.

Kenwood KAC-823 - jest na licytacji ( wart uwagi ) Słuchałem go, a sam mam mocniejszego brata, czyli KAC-923, którego kupiłem jak pamiętam za 170zł + KW. Wzmacniacze te podane moce mają przy 12V
Jakiś czas temu była Alpine 3555 za chyba 200zł
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez PiJey88 » 2 sie 2012, o 12:08

gawior napisał(a):Omijaj lepiej Ground Zero


:zdziwko:
ja mam wzmacniacz GZ, co prawda monoblocka GZTA 1.2000MK2 i wg mnie jest to dobra marka, jak najbardziej polecam, nie wiem jak z niższymi modelami, ale myślę, że lepiej niż jakiś magnat czy blaupunkt
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez pawelus6 » 2 sie 2012, o 13:36

Czyli najlepszym rozwiązaniem bedzie wyrzucenie z tyłu głosników, i zainwestowanie w subwoofer
(tuby omijac)

Wiec gdybym zostawił z Przodu moje GZ, dołozył sub'a. A podszybie, do wyzszych tonów, zeby wiadomo nie zagłuszac wszystkiego basem dołozył jakies 100mm to byłby zestaw złozony w rozsądny sposób?

Oczywiście wzmacniacz do tego.

I mam prośbę, w jakiej kwocie zamnął by sie taki zestaw sub, głosniki 100mm i wzmacniacz zeby to grało na poziomie ? Wiadomo nie chce robic wiochy zeby mnie słyszeli a dopiero potem widzieli bo to nie dla mnie ale zeby było czysto ?
Avatar użytkownika
pawelus6
Gaduła
 
Posty: 575
Dołączył(a): 17 cze 2012, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk, Knurów
Rocznik: 0
Silnik: Dziala
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez slavwek.ie » 2 sie 2012, o 13:53

Jak nie chcesz robić dziechty, to zainwestuj w zestaw separowany na przód bo z twojej wypowiedzi wnioskuję, że masz same midbasy GZ a w podszybiu pusto..
Dokładając przypadkowe tweetery (nie wspominam nawet o 100-tkach) można zrobić niezły bajzel w częstotliwości przenoszenia pasma i zamiast cieszyć ucho będzie męczyć.
Jak zależy ci na ładzie i porządku, to nie strugaj półśrodkami, bo wyjdzie drożej i gorzej...
Separowany zestaw (grający) to wydatek ok 350zł, jakościowy 2-kanałowy wzmacniacz do tego to od 200zł wzwyż, jeśli czterokanałówka z opcją napędu suba, to od 300zł wzwyż.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez pawelus6 » 2 sie 2012, o 14:11

Nie napisałem że chce robic cos kijowego, ma byc czysty dźwiek bo mi na tym zależy najbardziej. Tweetery tez nie jakies tanie, na tym wiem że nie ma co oszczędzać bo kaleczyc uszu nie mam ochoty :)

Zestaw by wyglał tak jak pisałem.
Podszybie + głosniki w drzwiach rpzednich, subwoofer i jak będzie trzeba wzmocni sie to czymś :)

Tylko mi zależałoby zostawic te GZ, kupić na wysokie tony na podszybie, i na niższe suba.
Poleccie jakies konkretne suby w okolicach 300-400 zł o ile tkaie istnieją, a jak nei to czeka mnie zbiórka pieniędzy . :-)
Avatar użytkownika
pawelus6
Gaduła
 
Posty: 575
Dołączył(a): 17 cze 2012, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk, Knurów
Rocznik: 0
Silnik: Dziala
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez slavwek.ie » 2 sie 2012, o 14:18

pawelus6 napisał(a):Tylko mi zależałoby zostawic te GZ, kupić na wysokie tony na podszybie
Do tego będziesz potrzebował zwrotnic a te z kolei w większości dedykowane są do konkretnych modeli głośników (dopasowane parametrami, częstotliwością cięcia) więc nie jest to takie proste, żeby nie narobić bałaganu.
pawelus6 napisał(a):Poleccie jakies konkretne suby w okolicach 300-400 zł o ile tkaie istnieją
owszem, istnieją, tylko trzeba wiedzieć czym będą napędzane, jaki wzmacniacz, jaka moc, jakie możliwości.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez PiJey88 » 2 sie 2012, o 14:26

GZ musisz wywalić i kupić coś odseparowanego na przód (tweeter + bas osobno), fajnie jak by to grało pod wzmacniaczem, kupił byś jakiegoś 4-kanałowca (2 kanały przód i 2 w mostek do suba) za 400 zł, do tego przedni system za 300 i subwooferek nie za mocny za 300 i w kwocie 1k możesz się zmieścić z czymś co nawet fajnie może zagrać, kwestia teraz tylko doboru odpowiedniego sprzętu i odłożenia gotówki ;-)
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości