Dobor zestawu głosniki plus radio- amator

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Dobor zestawu głosniki plus radio- amator

Postprzez scyzormks » 10 lip 2012, o 17:54

Witam panowie

Za jakies 3 miesiace miałem wymienic sobie głosniki i radio w moim golfie lecz wczoraj pekła mi membrana w sumie po 20 latach oryginał musiał ulec pod presja muzyki 320kp heeh i zmusiło mnie to do szybszej wymiany sprzetu.

Problem taki mianowicie, nie wiem co wybrac. Mam do wydania max 400 zł i chce za to kupic radio plus głosniki w drzwi.

Moj typ padł na...

Głosniki

http://www.pioneer.pl/pl/products/archi ... index.html

Radio

http://allegro.pl/listing/product.php?i ... BjZA%3D%3D

Czy to dobre połaczenie? Słyszałem ze najlepiej kompletowac sprzet w jednej firmie.

Czy te głosniki ktore wybrałem sa tylko basowe? Bo te oryginalne co mam w drzwiach tez ,,spiewały,, sami widzicie z audio jestem lewy...

165mm powinny wejsc plus dystanse, jesli chodzi o wygłuszenie to w pozniejszym czasie to zrobie.

I ostatnie pytanie do głosnikow wchodzi tylko jedna złaczka z 2 kablami w kolorze nieb i brazowy?

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i licze na fachowe opinie w koncu to najlepsze forum :-)


ps wersja 3dr- a moze wiecie jakie polecic głosniki do tyłu w boki? Choc mysle ze graja dobrze ale jak wymieniac to wsio.
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Dobor zestawu głosniki plus radio- amator

 

Postprzez bogib184 » 10 lip 2012, o 18:14

400 zł to bardzo mało, co do sprzętu jednej firmy i łączeniu w całość - bajki, tak mogą twierdzić albo spece od marketingu danej firmy, alb ludzie, którzy jarają się tym samym napisem na wszystkim, a gra danego sprzętu jest dla nich drugorzędna... Za tyle możesz nabyć jakieś (byle firmowe) radyjko i do tego jakiś niewymagający mocowo zestaw np. Phonocar lub GMS. Więcej nie poszalejesz, a takie głośniki które podałeś odpuść sobie, bo wybulisz za napis.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez scyzormks » 10 lip 2012, o 18:51

aha tak tez myslałem ze to po prostu mit.

Czy mozesz cos polecic chodzi mi o zestaw no max 500 niech bedzie w radiu MUSI byc usb.



powiem tak nie oczekuje niecwiadoko czego od tego zestawu, oryginaly w sumie graly elegancko i jesli sie upre przy moim wyborze czy po prostu dobrze zrobie.
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez gawior » 13 lip 2012, o 14:35

Radyjko w takiej cenie kup jakie ci pasuje.
W większości grają bardzo podobnie.
Możesz tez szukać używanego. Wtedy za 300zł można trafić coś lepszego, lub takiej klasy co podałeś, ale używane ( będzie taniej ).
Wtedy zostanie ci więcej na głośniki.
Tył sobie daruj. Głośnik z przodu nagłośnią auto. Zresztą chodzi o to, żebyś ty słyszał dobrze. No chyba, że chcesz robić hałas, to wtedy i z 10 głośników możesz wsadzić w bagażnik, lub gdzie popadnie.

Do 200zł z wysyłką kupisz używane JVC, Kenwooda, Clarion, SONY z wejściem USB

Zostaje ci około 300zł na głośniki.
Tutaj polecam sprawdzony i nie za drogi zestaw: GMS 1865 + GMS25C ( nie bierz GMS 1765N ! )
Są to głośniki sprzedawane osobne, ale jedna osoba na allegro sprzedaje je w komplecie i do tego ma najniższą cenę ( 229zł za komplet ).

To ten zestaw ( nie robię komuś reklamy - po prostu wychodzi najtaniej )
Kod: Zaznacz cały
http://allegro.pl/nowosc-zestaw-gms1865-gms25c-koszalin-i2481265851.html


Głośniki te zagrają już dobrze pod samym radiem, ale warunkiem jest wygłuszenie drzwi ( zresztą jest to warunek przy każdych głośnikach ).

Głośniki te podłączasz każdy osobno:
Woofery podłączasz np. pod wyjścia z radia na tylne głośniki.
Tweetery podłączasz np. pod wyjścia z radia na przednie głośniki.
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez scyzormks » 16 lip 2012, o 09:20

Coz wybór padł na radio

http://www.strefakierowcy.pl/2279,alpine-cde-120rr.html

Co do głośników nie wiem co wybrać zastanawiam sie nad gms ale nie wiem czy wtyczka do głosnikow jest ta sama co w nokii?

Tweetery mam juz oryg załozone z tyłu wiec nie wiem czy kali sie kupować nowe i montowac koło lusterek:shock:

[ Dodano: 2012-07-22, 18:29 ]
mam ostatnie pytanie.

Mam ori okablowanie pod radio i głosniki czy zatem musze zmieniac okablowanie na grubsze?

Czy wsadzajac gms 1865 w przednie drzwi obejdzie sie bez piłowania boczkow? Tzn idealnie wejdzie?
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości