DIY sub w zabudowie nadkola

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

DIY sub w zabudowie nadkola

Postprzez ci-nek » 26 lip 2013, o 21:54

Witam

Na początek dziękuje za poświęcony czas i upraszam o wypowiadanie się rzeczowe. Pytanie mam raczej do znawców, a nie wynalazców.

Nie, nie zmienie radia, nie, nie zmienie głośników, tak, chce dorzucić suba z niedużym wzmacniaczem. Niedużym, znaczy sie fizycznie i parametrami. Ma go być słychać w kabinie, a nie z 3 kilometrów.

Aktualnie posiadam radio SONY MEX-BT2500 4x52W i jestem z jego funkcjonalności bardzo zadowolony + głośniki DSK 165. Miałem instalować głośniki w tylnych drzwiach ale mi się odmieniło. Chciałbym wrzucić nieduży sub, tak zeby za bardzo nie obciążać alternatora (1) i żeby nei zajmował dużo miejsca w bagażniku (2) bo moje auto przede wszytkim jest użytkowe.

To co sobie wymyśliłem, nie wydaje mi się awykonalne, bo przeczytałem już wiele postów w tym temacie, ale nie wiem z której strony ugryźć temat i potrzebuje wskazówek i rad. Chcę wykorzystać przestrzeń nad prawym nadkolem w bagażniku i ją zabudować. (A) Nie wiem jaki materiał jakiej grubosci do tego celu nada się najlepiej? (B) Jak powinna być skonstruowana skrzynia (otwory w obudowie itp)? (C)Jaki użyć najlepiej głośnik? (D) Jaki wzmacniacz (czy jest realne zeby wszystko zmieścić w nadkolu)?

Wielkośc jest tu priorytetem. Chce coś co wielkością bedzie jak sub z DSP Nokia, ale jedyne co go połaczy z radiem to przewody od głośników.

Dziękuję, pozdrawiam.
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

DIY sub w zabudowie nadkola

 

Postprzez Delta » 27 lip 2013, o 01:39

Możesz kupić gotową skrzynie w lewy boczek (strona kierowcy) tak jak był montowany sub z DSP. Tu masz dwie opcje:
Opcja pierwsza
Opcja druga
Pomyśl nad takim rozwiązaniem. Sam się zastanawiam nad takim subem.
Jakbyś kupił samą skrzynię to przy poszukiwaniu głośnika pamiętaj o minimalnej pojemności (litrażu) skrzyni jakiej wymaga głośnik.
Aha, to nie reklama tylko przypadkowo znalezione aukcje :)
Delta
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 lip 2012, o 21:30
Lokalizacja: Katowice

Postprzez ci-nek » 27 lip 2013, o 13:37

Dzięki kolego, konkretna i sensowna odpowiedź!

Rozważę taki zakup poważnie, aczkolwiek u mnie od strony kierowcy jest apteczka od Paska i całkiem dobrze tam pasuje, wiec ją raczej zostawię.

Czy mozesz rozwinąć temat litrażu skrzyni w stosunku do mocy głośnika?

[ Dodano: 2013-07-27, 12:51 ]
myślę że punktem wyjściowym do doboru głośnika będzie fakt, jaki uda mi się tam upchnąć w tę niewielką przestrzeń wzmacniacz : )
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Postprzez saszelqq » 27 lip 2013, o 14:28

Poczytaj, dużo się z tej lektury można dowiedzieć ;) http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCa ... 01beta.pdf
Avatar użytkownika
saszelqq
Members
 
Posty: 2458
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 00:09
Lokalizacja: Białystok
Rocznik: 1981
Silnik: 1.1 GG
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez assesino » 27 lip 2013, o 14:35

ci-nek napisał(a):czy jest realne zeby wszystko zmieścić w nadkolu

nierealne, żeby to zmieścić w nadkolu
Alpine CDA 9835R...Hifonics Falcon...RAINBOW SLC 265.25 KICK NG...Alpine 3544...Audio System HX08SQ BR
Avatar użytkownika
assesino
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 12:39
Lokalizacja: Chełm

Postprzez saszelqq » 27 lip 2013, o 17:03

assesino napisał(a):
ci-nek napisał(a):czy jest realne zeby wszystko zmieścić w nadkolu

nierealne, żeby to zmieścić w nadkolu

Wzmaka w drugie nadkole upchać jakoś za apteczką i git ;-) Ewentualnie apteczkę pod fotel.
Avatar użytkownika
saszelqq
Members
 
Posty: 2458
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 00:09
Lokalizacja: Białystok
Rocznik: 1981
Silnik: 1.1 GG
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez assesino » 27 lip 2013, o 21:32

saszelqq napisał(a):Wzmaka w drugie nadkole upchać jakoś za apteczką i git ;-) Ewentualnie apteczkę pod fotel.

W takim układzie to jeszcze da radę.
Alpine CDA 9835R...Hifonics Falcon...RAINBOW SLC 265.25 KICK NG...Alpine 3544...Audio System HX08SQ BR
Avatar użytkownika
assesino
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 12:39
Lokalizacja: Chełm

Postprzez danny.tcz » 1 sie 2013, o 21:27

kiedys gdzies widzialem zdjecia i jakies posty ze w wersji 3d pakowali wzmacniacze pod tylne boczki ale ty masz wersje 5d ... takze moze pod tylna kanape wcisniesz swoj wzmacniacz ??? :mrgreen: ;-)
to nie jest zwykłe 1,4 zawsze to powtarzałem :P
Avatar użytkownika
danny.tcz
Gaduła
 
Posty: 406
Dołączył(a): 5 lut 2010, o 17:05
Lokalizacja: gtc

Postprzez assesino » 2 sie 2013, o 00:01

danny.tcz napisał(a):kiedys gdzies widzialem zdjecia i jakies posty ze w wersji 3d pakowali wzmacniacze pod tylne boczki

Kurde nie wpadłem na taki pomysł u siebie, ale chyba coś pomodzę miejsca tam jest sporo.
Cenna uwaga.
Alpine CDA 9835R...Hifonics Falcon...RAINBOW SLC 265.25 KICK NG...Alpine 3544...Audio System HX08SQ BR
Avatar użytkownika
assesino
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 12:39
Lokalizacja: Chełm


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości