Czy potrzebny wzmacniacz?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Czy potrzebny wzmacniacz?

Postprzez piotrek1692 » 12 lip 2014, o 01:12

Witam, mam zamontowane w swoim Golfie takie głośniki:
4x Blaupunkt BGx 663 HP 210W 3-Way w drzwiach
2x Blaupunkt BGx 402 HP 130W 2-Way na podszybiu z przodu

Radio JVC KD-X 30

Kable 2,5 mm (ocynkowana miedź)

i jak w temacie, czy potrzebuje montować jakiś wzmacniacz do tego zestawu?

Nigdy nie miałem problemu z tym zestawem, radio nie przygasa (nie testowane na vol max), wiem że nie jest to radio z górnej półki, ale na razie jest bo jest, poza tym czy warto dodawać jakąś skrzynie basową (tuba nie wchodzi w grę) do bagażnika czy dać płaski sub pod siedzenie, czy po prostu dać sobie spokój z subem? Głośniki w drzwiach dają jakiś tam bass ale słabo go słychać, mimo wyregulowania radia.

Czekam na porady.

Pozdrawiam
VW Golf 3 1.6 (55 kW) KAT
piotrek1692
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 23:33
Lokalizacja: Przasnysz

Czy potrzebny wzmacniacz?

 

Postprzez Kacper Zych » 12 lip 2014, o 19:46

Widzę, że nie orientujesz się za bardzo w temacie. Tak więc polecam najpierw przeczytać poradnik Nazara. Po przeczytaniu dojdziesz do wniosku, że należy wywalić głośniki z tylnych drzwi. Do tego to twoje 3-way to i tak 1-way bo wszystko rozprasza się na wyskości kostek i zostaje tylko niski ton. Proponuje najpierw wygłuszyć drzwi, dystanse i jakiś zestaw odseparowany na przód pod radio. Bass zadowoli niewymagającego pod tym względem słuchacza. Jeżeli będzie ci go jednak brakować to możesz zabudować prawy boczek bagażnika pod skrzynie bassową i wpakować tam np. Hertza es 200 i do tego wzmak.
Kacper Zych
Czytacz
 
Posty: 80
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 23:44
Lokalizacja: Prg

Postprzez piotrek1692 » 13 lip 2014, o 22:59

Czyli rozumiem, że zestaw zamontowany w moim aucie, jest źle dobrany tak?
Poza tym o co chodzi z "zestawem odseparowanym"?
Co mam dać zamiast głośników w tylnych drzwiach?
Co to są dystanse?

Wiem, że trochę pytań ale car audio to dla mnie czarna magia ;)

Pozdrawiam
VW Golf 3 1.6 (55 kW) KAT
piotrek1692
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 23:33
Lokalizacja: Przasnysz

Postprzez PiJey88 » 14 lip 2014, o 07:48

zestaw odseparowany to taki gdzie osobno masz głośnik basowy (16,5 cm) i osobno tweeter, głośniki 3-way jakie kupiłeś są współosiowe (wszystko w jednym) nie nadają się do niczego, to wabik dla amatorów audio, którzy myślą że im więcej tym lepiej, więc polecam pozbycia się wszystkich głośników jakie posiadasz i kupienia zestawu odseparowanego :)

odnośnie dystansów to polecam "google", zadawanie tego typu pytań jest nie na miejscu :P
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Kacper Zych » 15 lip 2014, o 00:48

Zamiast głośników w tylnych drzwiach możesz dać takie pełne zaślepki jak miały wersje Pink Floyd 94-95r., bo ładowanie tam głośników to strata kasy i niszczy scenę dźwiękową. Czytałeś w ogóle ten poradnik?
(http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCa ... 01beta.pdf) Trochę wysiłku, my cię możemy nakierować na trop ;-)
A jeszcze odnośnie suba w boczku to zabudowuje się lewy ( przepraszam, pomyliłem się).
Kacper Zych
Czytacz
 
Posty: 80
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 23:44
Lokalizacja: Prg

Postprzez piotrek1692 » 16 lip 2014, o 00:07

Dzięki za radę, teraz nasuwa się jedno pytanie, ponieważ o ile głośniki w drzwiach idą out, to co z głośnikami w przednim podszybiu? Teoretycznie są to głośniki średnio i wysoko tonowe, a w zestawach odseparowanych z tego co rozumiem za wysokie odpowiada tweeter, a za bass ten w drzwiach, a co z tonami średnimi? Chyba że jestem nie do informowany;)

Oryginalne zaślepki mam w garażu i w każdej chwili mogę je tam włożyć, po wyjęciu głośników;)

Co polecacie z zestawów odseparowanych?

Czym się kierować? Czy potrzeba przerabiać jakieś elementy wewnętrzne auta pod tweetery, czy można je po prostu zamocować np. na maskownicy słupka A?

Na Alledrogo znalazłem boczki do zabudowy suba, z głośniem, ale zastanawiam się, czy nie lepiej kupić samą zabudową i dokupieniem głośnika oddzielnie?

Przykładowa aukacja z boczkiem bagażnika

Pozdrawiam
VW Golf 3 1.6 (55 kW) KAT
piotrek1692
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 23:33
Lokalizacja: Przasnysz

Postprzez bogib184 » 16 lip 2014, o 07:04

Za tony średnie odpowiada częściowo woofer, a częściowo tweeter. Dzieli pasmo zwrotnica. Można bez problemu dać na jakiś silikon tweetery na maskownice w podszybiu - sam dłuższy czas tak jeździłem, dopóki nie zabudowałem ich elegancko w słupkach, teraz mam w trójkątach lusterek. Przyzwoity zestaw do przyjemnego słuchania muzyki np. Power Bass S6c. Wszystko jednak zaczyna się od wygłuszenia drzwi i montażu dystansów. Poczytaj w tematach podwieszonych i zestawach na przód, subwooferach, oraz fotorelację Sławka, jak to się robi w Chicago :hyhy:
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez Kacper Zych » 16 lip 2014, o 17:46

Silikon zostaw do łazienki ;-) . Zestaw włókna szklanego kosztuje 16 zł, szpachla 12 zł i metr materiału 11zł. Za 40 zł masz elegancko zabudowany tweeter.
Kacper Zych
Czytacz
 
Posty: 80
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 23:44
Lokalizacja: Prg

Postprzez piotrek1692 » 16 lip 2014, o 23:14

Czym dobrze wygłuszyć drzwi? W sieci polecają taśmy dekarskie z powłoką ALU, inni jakiś mas na bazie gumy do pokrywania drzwi,

Jaki zestaw głośnikowy polecacie? PC s6c widziałem w cenie 199 zł, ale nie wiem czym kierować się przy zakupie, wiem że im drożej tym lepiej, ale nie do przesady ;)

Przykładowy zestaw


Pozdrawiam
VW Golf 3 1.6 (55 kW) KAT
piotrek1692
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 23:33
Lokalizacja: Przasnysz

Postprzez Kacper Zych » 16 lip 2014, o 23:34

Do wygłuszenia daj maty Stp, są droższe ale to naprawde dobrze wydane 200zł i jest różnica między taśmą dekarską, a nie wielka różnica w cenie.
Kacper Zych
Czytacz
 
Posty: 80
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 23:44
Lokalizacja: Prg

Postprzez brzesiu » 17 lip 2014, o 15:06

Te power bassy powinny sie tobie zpodobać na początek. Nie jest to hi end ale w miare poprawnie grają i mają nawet troche wykopu.
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojego firmowego Bloga https://www.rabbittranspoland.com/pl/blog a gdyby ktoś potrzebował taksówki na lotnisko w Gdańsku zapraszam na stronę https://www.rabbittranspoland.com/pl
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron