Co to jest?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Co to jest?

Postprzez bart. » 26 paź 2012, o 11:39

W moim golfie 3 rocznik 93 stare kasetowe radio chyba niedługo wyzionie ducha. Grzebiąc na allegro w poszukiwaniu nowego radyjka, przypadkowo natknąłem się na to:
http://allegro.pl/parapety-polki-kiesze ... 33721.html

Normalnie nie otworzyłbym tej aukcji, ale moją uwagę przykuła miniaturka aukcji. Po przeczytaniu i zobaczeniu zdjęć zdałem sobie sprawę, że przecież mam coś takiego w swoim golfie, identyczne głośniki, ale tylko takie 2 panele w przednie drzwi i z przodu tweetery w podszybiu. Myśląc dalej, kiedy jeździłem kilkoma innymi golfami ze znajomymi tam nagłośnienie z przodu wyglądało zupełnie inaczej. Moje panele mają otworki jakie widać na 2 zdjęciu aukcji i napis BLAUPUNKT BASS-REFLEX SYSTEM. Może mi ktoś przybliżyć dokładniej co to jest? Mam zamiar po zakupie nowego radia, powoli zacząć składać małe granie, zaczynając od wygłuszenia drzwi oraz zakupu nowych głośników i dystansów, później wzmacniacz i sub.


Dodam jeszcze, że byłem przed chwilą w aucie zmierzyć średnicę głośnika i jest ok. 145mm mierząc od mocowań śrub, a sama membrana głośnika ok 10.5 cm. Dotychczas myślałem, że jest 165mm, bo taki chyba jest standard. Sprzedający na akucji napisał: "TAKIE ZESTAWY BYŁY PODOBNO MONTOWANE TYLNO W NIEKTÓRYCH WERSJACH GOLFA, LUB NA ZAMÓWIENIE". Chciałem w przyszłości kupić jakieś głośniki 165mm i dystanse i teraz widzę, że to chyba nie będzie pasowało. Grzebiąc w necie, dotarłem do niemieckiego forum, gdzie wyczytałem, że to system Car Magic Blaupunkta w moim przypadku oznaczenie 215(system w przednich drzwiach), montowane też były 225 z tyłu auta, takie jak są na tej aukcji. Grzebiąc dalej, wyczytałem, że jest o ponoć wygłuszona już kieszeń z głośnikiem umocowanym na dystansie, ale czy to prawda to nie wiem.

Ludzie pomocy :>
bart.
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 wrz 2012, o 21:47
Lokalizacja: Ener

Co to jest?

 

Postprzez marny88 » 26 paź 2012, o 16:42

w golfach ze standardowym nagłośnieniem są całkiem inne kieszenie w drzwiach i montuje się w nich głośniki o średnicy jak wcześniej napisałeś 165mm, chcąc wsadzić takie głośniki musisz założyć "normalne" kieszenie...
marny88
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 wrz 2011, o 15:41
Lokalizacja: Stare Kurowo, Gorzów wlkp

Postprzez K@mil » 26 paź 2012, o 17:13

bart. napisał(a):W moim golfie 3 rocznik 93 stare kasetowe radio chyba niedługo wyzionie ducha. Grzebiąc na allegro w poszukiwaniu nowego radyjka, przypadkowo natknąłem się na to:
http://allegro.pl/parapet...2741633721.html


Są to boczki z golfa ktory mial naglosnienie Blaupunkt, przy tym naglosnieniu mial tez ory głośniki w parapetach w bagażniku (jak na foto) :)
Mozna powiedziec ze to taki troszke rarytas :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez bart. » 26 paź 2012, o 17:57

Hmmm, no to teraz nie wiem już. Kupię radio, potem miałem kupić głośniki w drzwi z dystansami i wygłuszenie robić, ale do tej opcji musiałbym dodać jeszcze zmianę kieszeni. Chyba zmienię te obecne głośniki na nowocześniejsze o tym samym wymiarze i zamocuję je w tą kieszeń co mam, no chyba, że da się tam zmieścić większe po jakichś przeróbkach. Przy tym wszystkim wybebeszę drzwi i zobaczę jak ma się sprawa. Może zrobię wygłuszenie blachy i powoli będę kombinował. Jeśli jest na forum ktoś, kto był w podobnej sytuacji co ja i majstrował przy tym systemie, to proszę o jakieś rady. Z góry dziękuje :>
bart.
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 wrz 2012, o 21:47
Lokalizacja: Ener

Postprzez sebadure » 26 paź 2012, o 20:16

Wiesz co na twoim miejscu to bym nic nie modził z tym bo nawet jak wsadzisz nowy głośnik to jego średnica i tak nie pozwoli na lepsze granie i praktycznie nic nie zauważysz. Jak nie chcesz inwestować dużych kwot to wygłusz drzwi i zobacz czy jest poprawa, która tobie odpowiada, a jak nie to kupuj zwykłe kieszenie i odseparowany zestaw na przód.
sebadure
Badacz tematu
 
Posty: 275
Dołączył(a): 1 gru 2011, o 23:35
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez witboy » 26 paź 2012, o 21:39

to sa stare zestawy gdzie 40 watofff robilo robote, teraz to tylko ciekawostka jest niestety niegra to tak fajnie

najlepszy zestaw to cos odseparowanego na przod zasilonego wzmakiem i wygluszone drzwi oraz sub na tyl ew bi amping ale to juz troszke bardziej rozbudowane audio i radio np clarion 778 rsub mialo takie opcje
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bogib184 » 27 paź 2012, o 06:46

Nie warto Kolego inwestować/kombinować z tym cudem. Oryginalnie jakieś parametry miały te Blaupunkty, włożysz o innych parametrach T/S i może być nędza, większa średnica, to znowu nie wiadomo czy wlezie na głębokość, magnes zajmie całą komorę i głośnik udusisz i kpa :-D Od razu bierz się za montaż dystansów i wygłuszenie drzwi, a efekt pewny ;-)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez PiJey88 » 27 paź 2012, o 12:31

te kieszenie nie pozwalają zamontować 165mm głośników, kolejnym ograniczeniem jest głębokość głośnika, ja bym to wywalił i znalazł amatora kto zapłaci za takie coś jakieś pieniądze, lepiej założyć dystans i wygłuszyć drzwi
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez bart. » 27 paź 2012, o 21:49

Macie racje. Miałem dzisiaj to zdemontować i pooglądać, ale sami wiecie co się z pogodą porobiło. Póki co kupię radio, resztą zajmę się na wiosnę. Może jak już coś pomajstruję to odkopie w przyszłym roku ten temat i podzielę się z wami nowinami.
bart.
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 wrz 2012, o 21:47
Lokalizacja: Ener


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości