Co lebsze telefon z nawigacją czy ona sama.

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Co lebsze telefon z nawigacją czy ona sama.

Postprzez Tomuś » 23 lut 2009, o 15:17

Witam mam dylemat, czy bardziej opłaci sie telefon kom z GPS czy może lebsza będzie sama nawigacja. Co do nawigacji nie mam wielkich wymagan wystarczy sama aktualna mapa polski i żeby nie gubiło zasięgu, więc może fon wystarcz. Kto z was ma wieksze doswiadczenie niech pisze z góry dziekuję.
Avatar użytkownika
Tomuś
Badacz tematu
 
Posty: 207
Dołączył(a): 31 sie 2008, o 16:38
Lokalizacja: Jastrzębia

Co lebsze telefon z nawigacją czy ona sama.

 

Postprzez StRaDiVaRiUs » 23 lut 2009, o 15:33

Tomuś, po pierwsze, jeśli bierzesz pod uwagę tel z gps to pamiętaj, że musisz mieć system operacyjny w telefonie, tzn. symbian lub windows. Cena takiego tela nie jest niska, doliczając fakt, że musisz jeszcze kupić zewnętrzny odbiornik gps, jeśli tel go nie ma. Minusem jest, że tel który ma system operacyjny bardzo krótko działa na baterii - około 1-2 dni, a praca na nawigacji to jego padaka po 2-3 godzinach.Do tego mały wyświetlacz, może trochę utrudniać. Możesz instalować oprogramowanie z normalnych navi, kltóe jest dostosowane pod telefon. Z telefonów polecam Nokie, chociaż sam mam Samsunga z gps i systemem oper. Koszt telefonu bez umowy minimum 700-1000 PLN, chyba że weźmiesz używkę, ale minimum musisz 500 PLN dać.

Co do standardowej navi - masz duży ekran, możliwość sterowania telefonem kom, dłużej działa na baterii, ale musisz dać minimum 500 PLN, aby coś z tej navi było. Żadnych hipermarketowych cudów.

Wybór należy do Ciebie - ja jeżdżę z telefonem w uchwycie na szybę - mniejszy ekran, ale nie musiałem wydawać dodatkowej kasy na na navi, a tel wziąłem za złotówkę z abonamencie za 50 zł. Używam programu Garmina, ale można wgrać dowolnego producenta.
Avatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Czytacz
 
Posty: 137
Dołączył(a): 6 lis 2008, o 21:52
Lokalizacja: Jelenia Góra / Bogatynia

Postprzez Edek12345 » 23 lut 2009, o 16:05

ja bym była za nawigacją :ok:
Piszę poprawnie po polsku.


Mój golf >>>> moj-golf/gofer-1-6-cl-europe-t9691.html <<<<
Avatar użytkownika
Edek12345
Members
 
Posty: 636
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 11:53
Lokalizacja: Siedliska koło Stróż

Postprzez Tomuś » 23 lut 2009, o 16:17

StRaDiVaRiUs, Dzenx za tą odp

[ Dodano: 2009-02-23, 15:32 ]
Jeszcze jedno nad jakimi firmami produkującymi navi warto się zastanowić, zwracając uwage oprucz jakości także na serwis.
Avatar użytkownika
Tomuś
Badacz tematu
 
Posty: 207
Dołączył(a): 31 sie 2008, o 16:38
Lokalizacja: Jastrzębia

Postprzez Edek12345 » 23 lut 2009, o 16:48

Garmin Tomtom Nokia ja te polecam a w szczególności Garmina
Piszę poprawnie po polsku.


Mój golf >>>> moj-golf/gofer-1-6-cl-europe-t9691.html <<<<
Avatar użytkownika
Edek12345
Members
 
Posty: 636
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 11:53
Lokalizacja: Siedliska koło Stróż

Postprzez K@mil » 23 lut 2009, o 16:51

Wiec tak jesli jezdzisz malo i nie potrzeba Ci codziennie navigacji tylko np. raz na miesiac, to ja bym kupil fajny telefonik i do tego navigacje... J
a osobiscie mam telefon nokia e65 + navgacja Garmina pokrycie 98% super pokazuje nawet najmniejsze ścieżki... no i to tego odbiornik gps... (tomtom wymieka przy garminie)

Niektore telefony takie jak nokia 6110Navigator, N95... maja juz wdubowane odbiorniki czyli wystarczy im wgrac tylko mape i jazda w świat...

Wiec to juz od Ciebie zalezy jesli masz dobry telefon i jakies tam fundusze aby kupic oddzielnelna navigacie to czemu nie.... niektorzy mowia ze telefon sluzy tylko do dzwonienia he ale jesli ktos jezdzi tak mało jak ja to po co mi oddzielna navigacja...
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez kaparri » 23 lut 2009, o 22:30

ja również dodam swoje 3 grosze :P
mam nokie n82 wrzuciłem do niej navigacje garmina 99% pokrycia polski, działa bardzo dobrze.
Chciałem mieć fajny multimedialny telefonik, działającą nawigacje i aparacik by można było w razie czego zrobić zdjecie (wiadomo ze nie idealne ale 5 mega z AF w telefonie spisuje sie bardzo dobrze), N95 jest za duża więc wybór padł na n82 i nie żałuje. Wracając do navigacji jak już K@mil, napisał jeśli nie bedziesz uzywac navi codziennie to nie ma sensu chyba kupowac osobnej, bo i po co ? by lezala sobie gdzies?? a tak to wkladasz telefonik w uchyt na szybie odpalasz navi i smigasz ile dusza pragnie. Tel mam ponad pol roku, jezdzilem z navi po takich miastach jak szczecin oraz małych pipidówkach, za każdym razem dojechalem do celu bez problemow.
jesli zdecydujesz sie na telefonik z navi to polecam wybrac jakis z wbudowanym gps oraz wgrac garmina, o wiele lepszy od tom toma
Masz chwile:>? Zobacz moje MK3 :

moj-golf/1-6-gt-by-kaparri-t13858.html

Są takie które się podniecą starym VW-ikiem jak 600-tą :]
Avatar użytkownika
kaparri
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 24 gru 2008, o 01:28
Lokalizacja: Koszalin, Białogard


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości