car audio do kombi

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

car audio do kombi

Postprzez piotr86 » 13 kwi 2008, o 13:18

Witam,mam problem z moim nagłośnieniem a mianowicie pomimo wymiany wszystkich elementów z seryjnych na :
-radio sony gt620u
-głośniki przód 35w hertz
-głośniki tył 45w jbl
-nowe kable(napewno dobrze podłączone)
-głośniki w desce pozostawiłem seryjne
cały ten zestaw,pomimo włożeniu w niego paru złoty, dość mocno przeciętnie gra żeby nie powiedzieć marnie :-(

zero basu,a jak próbuje nieco go podkręcić to zaraz głośniki sie buntują i zaczynają charczeć i do tego boczki mało co nie wyskoczą
czy wzmacniacz i skrzynia załatwi sprawe??bo w kombii nie ma zabardzo gdzie już wsadzić głośników i to do tego basowych,nie chciałbym też całej przestrzeni bagażowej zastawić tym zestawem
jakie rozwiązanie polecacie??
Avatar użytkownika
piotr86
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 13 kwi 2008, o 11:19
Lokalizacja: warszawa

car audio do kombi

 

Postprzez valenti.no » 13 kwi 2008, o 19:36

a usunąłes spod głośnika to wygłuszenie w drzwiach- roznosi sie dzwiek po całej przestrzeni??

wzmacniacz i skrzynia jak najbardziej tak jeśli potrzebujesz głębokiego basu
valenti.no
Badacz tematu
 
Posty: 399
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 18:36
Lokalizacja: Toruń

Postprzez piotr86 » 13 kwi 2008, o 20:21

jeśli chodzi chodzi ci o tą mate(alagąbke)to nie usuwałem tego,ma ona jakieś znaczenie??
myślałem też o dystansach z mdf-u i przymocowaniu ich bezpośrednio do blachy w drzwiach mając nadzieje że dzięki temu przestanął boczki drżeć,czy osiągne w ten sposób zamierzony efekt??czy raczej odpuścić sobie ??

[ Dodano: 2008-04-13, 20:31 ]
i jeszcze jedno pytanie,czy nikt z Was nie montował głośników w tylniej klapie??wydaje się to nie głupie rozwiązanie(w astrze I kombi tak seryjnie jest)
Avatar użytkownika
piotr86
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 13 kwi 2008, o 11:19
Lokalizacja: warszawa

Postprzez valenti.no » 14 kwi 2008, o 09:36

no musisz ta "gabke" spod głośnika usunąć :-o (tylko pod głośnikiem) przeciez dzwiek ma sie po drzwiach rozchodzić a nie w tej malej przestrzeni pod głośnikiem :zdziwko:

monataż głośników w klapie to beznadziejny pomysł ;-)
valenti.no
Badacz tematu
 
Posty: 399
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 18:36
Lokalizacja: Toruń

Postprzez kaczorek » 14 kwi 2008, o 14:17

ja bym na twoim miejscu wywalil te głoniki z tyłu wstawił dobry przód skrzynia z tyłu i efekt murowany
kaczorek
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 lut 2008, o 22:16
Lokalizacja: bukowno

Postprzez Maciek_1 » 14 kwi 2008, o 15:16

no musisz ta "gabke" spod głośnika usunąć :-o (tylko pod głośnikiem) przeciez dzwiek ma sie po drzwiach rozchodzić a nie w tej malej przestrzeni pod głośnikiem :zdziwko:
a po co dzwięk ma się rozchodzić po całych drzwiach :?: :?: :?: chyba lepiej jak dzięk trafia do środka pojazdu
Avatar użytkownika
Maciek_1
Czytacz
 
Posty: 94
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 14:42
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez piotr86 » 14 kwi 2008, o 16:25

a co myslicie o dystansach z mdf-u?? mieliście z tym do czynienia??
Avatar użytkownika
piotr86
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 13 kwi 2008, o 11:19
Lokalizacja: warszawa

Postprzez valenti.no » 14 kwi 2008, o 19:03

Maciek_1 napisał(a):
no musisz ta "gabke" spod głośnika usunąć :-o (tylko pod głośnikiem) przeciez dzwiek ma sie po drzwiach rozchodzić a nie w tej malej przestrzeni pod głośnikiem :zdziwko:
a po co dzwięk ma się rozchodzić po całych drzwiach :?: :?: :?: chyba lepiej jak dzięk trafia do środka pojazdu



yyyyyyy no comments... kolego a widziałeś jak jest zbudowana kolumna głośnikowa?? i po co do subwoofera buduje sie skrzynie?? po co sie wygłusza drzwi??

Kolego wytnij otwór pod głośnikiem najpierw... dystans z mdfu da Ci tylko to ze z głośnikiem nie bedzie Ci chodził cały boczek, sam w sobie nie "obniży Ci basu".. pewnie ze sie spotkałem- robie troche w car audio wiem co mowie

[ Dodano: 2008-04-14, 19:13 ]
dystans swoja drogą możesz dac, za przeproszeniem kupe Ci to pomoże jeśli dzwiek nie rozejdzie sie po drzwiach- głośniki średnio i niskotonowe MUSZĄ miec przestrzeń za głośnikiem żeby dobrze grały!!!!
valenti.no
Badacz tematu
 
Posty: 399
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 18:36
Lokalizacja: Toruń

Postprzez MediaX » 14 kwi 2008, o 19:58

To moze ja sie wypowiem i troche sprostuje
piotr86
głośniki przód 35w hertz

jakie konkretnie? domyslam,sie ze dsk?
głośniki tył 45w jbl ......... głośniki w desce pozostawiłem seryjne

po co ci tyle, jedno zakluca drugie zamiast uslyszec jaki kolwiek dzwiek uslyszysz tylko chalas i klutnie, glosniki beda sie gryzly potocznie mowiac

zero basu
i sie dziwisz

chcesz uslyszec bas na samych hertzach to wyglusz drzwi,

jak zamontujesz dystanse to ci pomoga bo tapicerka nie bedzie charczec,lecz jednak bedzie od basu sie dymac

Maciek_1
Cytat:
no musisz ta "gabke" spod głośnika usunąć :-o (tylko pod głośnikiem) przeciez dzwiek ma sie po drzwiach rozchodzić a nie w tej malej przestrzeni pod głośnikiem :zdziwko:
a po co dzwięk ma się rozchodzić po całych drzwiach :?: :?: :?: chyba lepiej jak dzięk trafia do środka pojazdu


sprostuje troche dal kolegi valentino chodzilo napewno o to,ze trzeba wygluszyc drzwi by glosnikom stowrzyc komore cisnieniowa dla woofera dla uzyskania jakiego lepszych rezultatow basowych

piotr86
a co myslicie o dystansach z mdf-u?? mieliście z tym do czynienia??

to podstawa + wygluszenie drzwi,glosnik zamontowany w tapicerce to blad,tapicerka robi wtedy za ruga membrane i powstaje rezonans ktopry cie tak denerwoje

valenti.no
sam w sobie nie "obniży Ci basu"

kolega mial napewno na mysli ,ze ,,NiE ZWIEKSZY" :)
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto

Postprzez piotr86 » 14 kwi 2008, o 21:29

przepraszam za pomyłkę,głśniki przód Helix DB 6.1 a nie hertz(moc 35w) a tył konkretnie JBL GT5-652(moc 45w)
Avatar użytkownika
piotr86
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 13 kwi 2008, o 11:19
Lokalizacja: warszawa

Postprzez MediaX » 14 kwi 2008, o 21:35

to zrob tak.... zostaw przod....sprzedaj tyl i podszybie..... zamontoj dystanse....kup wzmacniacz(nieb oj sie nic strasznego)....maly subik i bedziesz banana mial na twarzy przez caly czas:D
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto

Postprzez piotr86 » 14 kwi 2008, o 21:41

skoro już miałbym usuwać te głośniki z tyłu,to lepiej na przodzie zostawić te helixa czy przełożyć z tyłu jbl-a??
Avatar użytkownika
piotr86
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 13 kwi 2008, o 11:19
Lokalizacja: warszawa

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości