Car Audio + CB Radio

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez k0nr4d » 1 wrz 2012, o 20:11

Radio musi szumieć, taki urok modulacji AM. Pozostaje kwestia filtrów przeciwzakłóceniowych, selektywności oraz czułości odbiornika. Mówisz 'miałem yosana'. Jaki model?

BTW: TTI, to takie samo dno, jak Dżony 2.
Avatar użytkownika
k0nr4d
Gaduła
 
Posty: 424
Dołączył(a): 1 cze 2009, o 21:53
Lokalizacja: Łódź

 

Postprzez mariusz325 » 1 wrz 2012, o 20:31

tymi swoje a ja swoje i tak mnie nie przekonasz ,mówisz szumi ,dupa a nie szumienie :-P jaka mi to przyjemność z jazdy jak mi szumi,charczy i co troche gałami krencić :?: mam włonczone asc i nawet jak szumi jak ktoś nadaje z odległości to rozumie co mówi.Yosan, yosana miałem cb 300 takie dobre filtry miał że tak obcinał rozmowy że nigdy z daleka nie dosłyszałeś całej informacji.Więc co dalej?
Avatar użytkownika
mariusz325
Gaduła
 
Posty: 488
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:23
Lokalizacja: SMI
Rocznik: 1996
Silnik: 1900
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez k0nr4d » 1 wrz 2012, o 20:41

To dalej, że trzeba umieć używać SQ i RF Gain, nie zaciągać za wysoko, a nie na pałę włączać automat, który do modulacji AM po prostu się nie nadaje, w FM to zupełnie inna sprawa.
Avatar użytkownika
k0nr4d
Gaduła
 
Posty: 424
Dołączył(a): 1 cze 2009, o 21:53
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mariusz325 » 1 wrz 2012, o 21:28

k0nr4d napisał(a):To dalej, że trzeba umieć używać SQ i RF Gain, nie zaciągać za wysoko, a nie na pałę włączać automat, który do modulacji AM po prostu się nie nadaje, w FM to zupełnie inna sprawa.


jakoś mało prze konowująco . Jak radio do d..y to to możesz całą gałkologie na pałe sie wy uczyć i tak będzie lipa.
Avatar użytkownika
mariusz325
Gaduła
 
Posty: 488
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:23
Lokalizacja: SMI
Rocznik: 1996
Silnik: 1900
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez radomiak » 2 wrz 2012, o 02:23

mariusz325 napisał(a):k0nr4d napisał/a:
To dalej, że trzeba umieć używać SQ i RF Gain, nie zaciągać za wysoko, a nie na pałę włączać automat, który do modulacji AM po prostu się nie nadaje, w FM to zupełnie inna sprawa.



widze ze kolega jest po mojej stronie barykady ;-) ;-)

k0nr4d mozesz strzepic sobie jezyk i klawiature a i tak znajda sie lepsi od ciebie i mnie co np. beda ci udowadniac ze podlaczenie pod zapalniczke jest lepsze niz pod aku :!:

albo tacy co w swoim zyciu przerobil 2 radia i wszystkie rozumy pozjadal.


k0nr4d napisał(a):Radio musi szumieć, taki urok modulacji AM.


wiekszosc mysli ze powinno byc cicho jak w komórce a tak sie nie da :!:



a tak nawiasem mowiac to koledze co zalozyl temat nie wiele pomagamy pewnie ma wiekszy metlik w glowie niz mial :-(

ja nadal pozostaje przy swojej propozyci :-D
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez michal284 » 4 wrz 2012, o 17:17

jesli chceesz raqdio na antymiśka to teddy całkiem wystarczy, własciwie jakiekolwiek nowe radio miidlanda za ok 300zł albo własnie ten president i do tego antena ml145, wyzej wspomniana przez kolegów całkiem wystarczy, ja mam tego teddego i antene jakas niemarkowa za 80 zł 1metr i na trasie wystarczy, chyba ze potrzebujesz zbierac zasieg z 20 km to wtedy radio + antena to koszt osiagnie 1000zł a tak radio 300zł+ antena 140zł, to jest tylko moje zdanie ale zrobisz jak uwazasz, generalnie dla niewymagajacych polecam nowe rzeczy lub takie jeszcze z gwarancja.

poza tym wydaje mi sie troche zabawne jak ludzie reaguja na tym forum w kłótniach typu radio X warte 245zł ma zasięg o 300metrow lepsze niz radio Y za 255zł, tak naprawde to jak radio dziala w duzej mierze zalezy ob pogody, anteny jakosci sprzetu osoby z która rozmawiamy, bo raczej nie odczyjesz niesamowitej jakosci radia za 700zł jesli bedziesz gadał z kims kto ma radio firmy krzak z pomocji w tesco za 80zł.
michal284
Czytacz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 8 kwi 2012, o 22:53
Lokalizacja: Kraków

Postprzez k0nr4d » 4 wrz 2012, o 17:40

michal284 napisał(a):chyba ze potrzebujesz zbierac zasieg z 20 km to wtedy radio + antena to koszt osiagnie 1000zł


Bzdura.

michal284 napisał(a):raczej nie odczyjesz niesamowitej jakosci radia za 700zł jesli bedziesz gadał z kims kto ma radio firmy krzak z pomocji w tesco za 80zł.


Kolejna, jeszcze większa bzdura. Jeśli chcecie, to pociągnę temat dalej.
Avatar użytkownika
k0nr4d
Gaduła
 
Posty: 424
Dołączył(a): 1 cze 2009, o 21:53
Lokalizacja: Łódź

Postprzez radomiak » 5 wrz 2012, o 01:31

michal284, Ty chlopie sie nie wypowiadaj o czyms o czym nie masz pojecia a ledwie liznoles tematu cos ci dzwoni ale nie masz pojecia gdzie

nie mam radia za 1000zl a zobacz co wczoraj nim zrobilem




Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek





tylko nie napisz mi ze to niemozliwe :-D






jak czytam takie wypociny to jestem za przywrucenie zezwolen na uzywanie cb.

nie znasz sie nie doradzaj tyle odemnie.
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez michal284 » 5 wrz 2012, o 12:07

zrobiłes bład ortograficzny w słowie przywrócenie

ciesze sie ze to ty nie decydujesz o zezwoleniach na cb i nie nastawiaj sie tak agresywnie, do kazdego, napij sie melisy moze.
w swoim poscie napisalem tylko zeby nie wypominac kazdemu cb jakie to ono jest cudowne czy tragiczne tylko po prostu polecic jakies zestaw w konkretnej cenie, bo mozna przepłacic za cos co nie jest nam niezbedne. i jak chcesz to czepiaj sie dalej kazdego słowa jest sprawia cie to przyjemnosc. jak tak bardzo znasz sie na elektronice to załóz tutorial o cb. :-)

-pozdrawaim
michal284
Czytacz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 8 kwi 2012, o 22:53
Lokalizacja: Kraków

Postprzez radomiak » 6 wrz 2012, o 00:20

michal284 napisał(a): bo raczej nie odczyjesz niesamowitej jakosci radia za 700zł jesli bedziesz gadał z kims kto ma radio firmy krzak z pomocji w tesco za 80zł.


tym stwierdzeniem utwierdziles mnie ze masz blade pojecie o tematyce cb(z calym szacunkiem)


ja swoja propozycie podalem i sie jej trzymam

twoj zestaw jak wyliczyle kosztuje 430zl

a moj ok500 i teraz mi powiedz ze ml 145 jest lepsza od santiago :-)

a po drugie tedy i uniden sa w podobnej cenie ale uniden jest lepszy niby dlatego ze nie ma ASC(pisalem wczesniej jak to dziala)



michal284 napisał(a): chyba ze potrzebujesz zbierac zasieg z 20 km to wtedy radio + antena to koszt osiagnie 1000zł

tu zablysles :-o ludziom farmazony opowiadasz :!: i potem ktos przeczyta i sie glowi o co kaman a przez takie wypowiedzi nie doinformowanych ludzi potem robia sie sprzeczki.koles pisze bo ja czytalem na 4um i tam gosc pisal ze jak nie masz takiego a takiego radia to nie polecisz dalej jak na 3 km i sie zaczyna. wezmie sie takich kilku i doradza o czyms co jest dla nich troche czarna magia. malo tego powiem ze 6666660% sprzedajacych cb radio tak do konca nie potrafi doradzic. tylko by antene stroili miernikiem za 30zl co ma 10% przeklamania. :!:

ja swoja propozycie podalem i dalej sie nie bede wypowiadal bo szkoda mojego czasu na pisanie w kolo tego samego. pozdro i 73.


michal284 napisał(a):odczyjesz niesamowitej jakosci
tu tez wkradla sie literowka ;-)
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez k0nr4d » 6 wrz 2012, o 10:25

michal284 napisał(a):polecic jakies zestaw w konkretnej cenie


No właśnie, polecasz cenę, nie stosunek cena/jakość i tu jest podstawowy błąd. Ja już przewaliłem multum radiotelefonów w swoim życiu, a i tak czuję, że zbyt mało wiem, weź to pod uwagę, kiedy ze stoickim spokojem doradzasz zestaw wg Ciebie świetny.
Avatar użytkownika
k0nr4d
Gaduła
 
Posty: 424
Dołączył(a): 1 cze 2009, o 21:53
Lokalizacja: Łódź

Postprzez prezesik » 6 wrz 2012, o 11:39

koledzy michal284 i radomiak ostatnie Wasze posty to :offtopic: :cisza:
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron