bas

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

bas

Postprzez mietek » 4 kwi 2008, o 20:57

mam takie pytania robie sobie sam bas czyli przyslowiowa tube mam do tego rore plastikowa bardzo gruba glosnik pasujacy na otwor wzmacniacz i tak dalej ale nieznam SIE ZBYTNIO NATYM
i niby tam maja byc jakies zwrotnice itaki pierdoly ma ktos moze cos takiego z fotkami i opisem co sie jak i doczego podlacza zeby to ladnie gralo jaka moc glosnika itp pierdoly prosze opropozycje
mietek
Badacz tematu
 
Posty: 166
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 13:31
Lokalizacja: oldenburg

bas

 

Postprzez lysutki » 8 kwi 2008, o 16:57

potrzebujesz wzmacniacz monofoniczny pod subwoofer albo wzmacniacz dwukanalowy z mozliwoscia zmostkowania pod suba lub idac jeszcze dalej wzmacniacz 2+1, 4+1 z wyjsciem na glosniki i subwoofer.
najlepiej jakby mial od razu wbudowany filtr dolnoprzepustowy ktory jest potrzebny, zeby sub dobrze gral bez zaklocen, albo tez mozna taki fltr zalozyc oddzielnie. do kupienia w kazdym sklepie z caraudio chyba... albo allegro.
a moc glosnika i wzmacniacza musza pasowac tzn. zeby wzmacniacz uciagnal glosnik po prostu, ale zeby nie spalic go za razem... ciezko tak powiedziec, musisz napisac ile masz kasy na to albo jakiej mocy Ci potrzeba...
aha i jeszcze jedno gowniane firmy pisza czesto ze maja 600W, 1000W itd... a w rzeczywistosci firmowy 200W bedzie sto razy lepszy i na pewno nie bedzie gral gorzej ani slabiej...
tak wiec albo kupi wszystko firmowe i latwo bedzie dopasowac parametry, albo wszystko noname, wtedy sie zgra w miare :D

[ Dodano: 2008-04-08, 17:00 ]
a tak w ogole to zalezy jeszcze to wszystko od tego jakie masz glosniki w aucie, tube sie oplaci jak masz pozadne glosniki, bo jak nie inwestowales w nie za bardzo to ja np. nie chcialbym tego sluchac :D ryk, huk a barwy zero :D i wtedy znacznie lepiej bys mial z dobrej jakosci glosnikami 2 z przodu +2 w półce (bagaznik daje swietne naglosnienie i w polaczeniu z dobrymi glosnikami w ogole nie potrzeba suba...) tyle ze nie slychac Cie z kilometra...
Avatar użytkownika
lysutki
Badacz tematu
 
Posty: 294
Dołączył(a): 8 mar 2008, o 23:58
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mietek » 8 kwi 2008, o 22:13

nie no w dzwiach mam 120 wattowe blaupunkty i mam wzmacniacz pozadny 300 wat tubke mialem wiec kable itp jest tylko mi chodzi oto ze zmieniam bo moja tuba jest zaduza i taka ze jest niezaduza a zabiera wiele miejsca dlatego zrobilem sobie taka rure dalem taki material gruby do srodka wszystko niby joz ok ale czy jeszcze tam cos dawac do tej tuby czy poprostu ja podpiac do wzmacniacza bo slyszalem ze sie daje jakies zwrotnice czy cos takiego a ja wlasnie niewiem do czego to sluzy i czy cos tam dopiac jeszcze w tym problem ze efekt tego jest taki ze muzyka w aucie jest ok glosno i czysto a jak zamkne auto to nic muzyki nieslychac zadobrze wyciszone auto czy co?poprostu slychac tylko rejestracje i plastiki 0 basu
mietek
Badacz tematu
 
Posty: 166
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 13:31
Lokalizacja: oldenburg

Postprzez lysutki » 10 kwi 2008, o 17:41

tzn na zewnatrz tylko plastik slychac, tak?
az tak to chyba sie nie da wyciszyc zeby tuby nie bylo slychac...
ZA MALO MOCY :lol:
mysle ze trzeba by to jeszcze dobrze wyregulowac przede wszystkim...
filtry ani zwrotnice raczej tego nie zmienia...
daj no tu zdjecia jak tą tube zrobiles... dziura na powietrze (reflex) jest?
moze zle podlaczyles do wzmacniacza?
Avatar użytkownika
lysutki
Badacz tematu
 
Posty: 294
Dołączył(a): 8 mar 2008, o 23:58
Lokalizacja: Łódź

Postprzez MediaX » 10 kwi 2008, o 19:31

po 1 co to za glosnik??
po 2 zamiast tyby sie bawic zrob pozadna skrzynke!!
po 3 zadnych zwrotnic filtrow itp nie treba to sie ustawia na wzmaku

lysutki,
wzmacniacz dwukanalowy z mozliwoscia zmostkowania pod suba

kazdy wzmak 2kanaly 4 kanaly ma mozliwosc mostkowania

moc glosnika i wzmacniacza musza pasowac tzn

nie koniecznie,jesli wzmak bedzie za slaby to sub nie pokaze co potrafi(mowa o 2 kanaly)

wzmak moze byc mocniejszy mocy nigdy za malo(mowa o 2 kanaly)

wzmak 4 kanalowy najlepiej by byl mocniejszy zeby uciagnol przod i tyl

mietek,
problem ze efekt tego jest taki ze muzyka w aucie jest ok glosno i czysto a jak zamkne auto to nic muzyki nieslychac zadobrze wyciszone auto czy co?poprostu slychac tylko rejestracje i plastiki 0 basu

to sie ciesz,ze nie musisz samochodu wygluszac,

to co ty chcesz by cie slysznao na odleglosc??

bez urazy ale wiocha ....:P

jak nie slychac na podworku a w srodku tak to BD
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości