Antena

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Antena

Postprzez golf 1.4 » 19 gru 2014, o 00:55

Witam. W moim golfie miałem antenę w błotniku ale że kiepsko to wyglądało to złożyłem ją w podszybie a otwór zaślepiłem odpowiednią zaślepką. Problem jest taki że radio śnieży na każdej stacji, pewnie przez to że nie mam dobrej masy... Jak podłączyć masę do anteny żeby ładnie odbierało radio? Prowadziłem bezpośrednio kabel 25mm2 z aku do anteny ale nie pomaga nic, wziąłem taki kabel od telewizji w domu i też nic nie dało, brałem masę z błotnika, śruby od maski i nic nie daje :/ Wyczytałem na necie że można kupić jakąś gumową antenę montowaną na dachu? czy to prawda?
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Antena

 

Postprzez slavwek.ie » 19 gru 2014, o 07:32

Antena powinna mieć kontakt z blachą auta (jej podstawka) wiec możesz dać kawałek przewodu z podstawki do najbliższej śrubki. A w ogóle to szatański pomysł z tym podszybiem, nie lepiej dać elegancką fabryczną dachową w swoje miejsce? I estetycznie i funkcjonalnie..
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez golf 1.4 » 20 gru 2014, o 00:16

Mówisz dachową, ale jak ją zamontować żeby rdza nie jadła mi dach i jak zabezpieczć przed wodą żeby nie lała się do środka? Powtarzam, mam antenę w błotniku więc na dach ją przenieść to raczej nie wykonalne...
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez slavwek.ie » 21 gru 2014, o 09:00

Jakoś w wersjach z dachową anteną wszystko działa, rdza dachu nie je i nic się nie leje, od tego jest uszczelka i środki antykorozyjne.
Mówię to o zamontowaniu nowej anteny na dachu a nie o przenoszeniu twojej obecnej na dach.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez golf 1.4 » 21 gru 2014, o 12:05

Doczytałem tutaj na forum że pierw muszę zrobić dziurkę wiertłem 8 a później pilnikiem na kwadrat to zrobić. Ale jaką antenę wybrać? krótka czy długą? no i sprawa kabla jeszcze pozostała, przy tych antenach są krótkie kable zakończone jakąś wtyczką, czy w zestawie dostanę kabel przedłużający?
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez slavwek.ie » 21 gru 2014, o 13:53

Sugerował bym kupić używaną ale oryginalną antenę VW z golfa3 a nie kombinować z wynalazkami allegrowymi. Używka z kompletem przewodu i uszczelką nie powinna zaboleć więcej niż 50zł.
Co do rozpiłowania otworu, można wywiercić deko większy (np 10mm) i tylko lekko zapiłować kształt na kwadrat, antena będzie dobrze siedzieć a mniej roboty.
Wyprzedzając twoje kolejne pytanie, przewód z dachu idzie lewą krawędzią dachu i przednim słupkiem schodzi w dół pod deskę rozdzielczą.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez Kłosek » 22 gru 2014, o 11:43

Ja polecam antenę wewnętrzną, wygląda dobrze bo jej nie widać montaż też łatwy.
Coś takiego np. http://allegro.pl/blaupunkt-wewnetrzna- ... 32935.html
Kłosek
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 28 paź 2013, o 08:29
Lokalizacja: Zgierz


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron