Antena !

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Antena !

Postprzez otto74 » 17 lis 2013, o 15:37

Witam! Posiadam golfa III z 97 roku abs klima. Posiadam antenę do radia z przodu z lewej strony przy masce i tu moje pytanie jak czy da się jej położenie zmienić na przykład puścić ją w słupku przednim ? Jak takie coś wykonać ?!
otto74
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 17:33
Lokalizacja: Gdańsk

Antena !

 

Re: Antena !

Postprzez killah » 17 lis 2013, o 16:15

otto74 napisał(a):Witam! Posiadam golfa III z 97 roku abs klima. Posiadam antenę do radia z przodu z lewej strony przy masce i tu moje pytanie jak czy da się jej położenie zmienić na przykład puścić ją w słupku przednim ? Jak takie coś wykonać ?!


Powiedz mi tylko po co? To będzie badziewny tuning.

Prócz anteny w blotniku można mieć też ją w dachu. niektóre golfy tak miały. Jest jeszcze opcja przerobienia 3 nitek ogrzewania tylnej szyby na antenę tylko trzeba jeszcze wzmacniacz antenowy dokupić.

Proszę Cię nie realizuj pomysłu anteny w słupku..
killah
 

Postprzez prezesik » 25 lis 2013, o 22:51

Najszybszy i najbardziej skuteczny sposób na antenę wewnętrzną w aucie to wyciągniecie środkowego kabelka z radia do lusterka. Pojedynczy kabelek a zdziała cuda. Z drugiej strony trochę wkurza dyndając przywiązany do lusterka :)
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez redies » 29 gru 2013, o 21:52

który konktretnie kabelek trzeba wyjąć aby radio lepiej działało podaj kolor lub pstryknij fotkę ;-)
Avatar użytkownika
redies
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 21:24
Lokalizacja: opolskie

Postprzez prezesik » 29 gru 2013, o 22:22

Wtyczka od anteny ma taki cienki długi bolec, który wchodzi do gniazda w radiu. Zamiast wtyczki w ten mały otwór w radiu wciśnij jakiś grubszy kabelek i wyciągnij do lusterka wewnętrznego. Przy wciskaniu kabelka pamiętaj, aby go za głęboko w środek radia nie wcisnąć, bo możesz zrobić zwarcie w radiu.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez redies » 29 gru 2013, o 22:24

a więc wypróbuję jutro a jaki najlepiej kabelek zastosować? myśle że pewnie miedziany ?
Avatar użytkownika
redies
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 21:24
Lokalizacja: opolskie

Postprzez prezesik » 29 gru 2013, o 23:07

Nawet taki wyciągnięty z przedłużacza, aby był cały w izolacji, jedynie miedzianą plecionkę kabla wkładasz tak, aby miała styk z metalowym otworkiem gniazda anteny. Już prościej nie potrafię wytłumaczyć.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Przemo90 » 29 gru 2013, o 23:29

lepiej nie kombinowac niech tam siedzi gdzie jej miejsce, u mnie nie bylo dziury ani w blotniku ani na dachu a tez mam 1997r abs i klime a stacje radiowe nie chcialy grac dopiero po jakims czasie sie spostrzeglem ze mam antene w słupku i lipa straszna ogolnie nie polecam, a dyndajacy przewód bedzie cie irytował..
2.0 GTI
Avatar użytkownika
Przemo90
Czytacz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 23:19
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice DOA
Rocznik: 1997
Silnik: 2.0 AGG
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez redies » 30 gru 2013, o 14:19

ok dzi,ęki za poradę już właśnie założyłem u siebie podwójny kabelek w kolorze czarnym zaplotłem go ładnie jak warkocz i pociągnąłem do lusterka z tyłu i całkiem nieźle wygląda i nic nie dynda mogę podrzucić później fotki dla chętnych no i oczywiście niego w gębie lepiej radyjko gra i więcej stacyjek odbiera i nic nie trzeszczy świetna porada plusik dla kolegi :-D
Avatar użytkownika
redies
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 21:24
Lokalizacja: opolskie


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości