Antena na blotnik

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Antena na blotnik

Postprzez BartheZz_3 » 21 wrz 2011, o 16:01

Witam!!
Nie posiadam w swoim golfie anteny (miejsce mam w blotniku), a ze czasami sie wlasna muza moze znudzic na dluzszych trasach albo trzeba posluchac prognozy pogody to chcialbym takowa kupic, na allegro jest tego multum no i jak wiadomo kazdy jest "najlepszy"

Znalazlem taka automatyczna antene, co o tym myslicie ??
http://allegro.pl/antena-automatyczna-e ... 80827.html

Jesli nie to, to co polecacie ??
A moze ma ktos z was na sprzedaz kompletna, sprawna ??

Jest jeszcze taka "oryginalna"
http://allegro.pl/stop-podrobkom-nowa-a ... 11106.html
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Antena na blotnik

 

Postprzez krystek.l » 21 wrz 2011, o 16:29

BartheZz_3, ja tak z innej beczki... czy te chowane antenki czasem się nie blokują po jakimś czasie, nie rdzewieją, albo nie wyginają i potem nie chcą się chować?? czy to już inne czasy i problemów nie ma??

pytam tak czysto naukowo i na przyszłość :hyhy:
krystek.l
 

Postprzez BartheZz_3 » 21 wrz 2011, o 16:33

BartheZz_3, ja tak z innej beczki... czy te chowane antenki czasem się nie blokują po jakimś czasie, nie rdzewieją, albo nie wyginają i potem nie chcą się chować?? czy to już inne czasy i problemów nie ma??


Racja, na obrone mam ze jest to zrobione niby z nierdzewki :mrgreen: ...
Bat ma 90 cm wiec coz troche duzo, nie wiem jak to sie bedzie imac do predkosci itp...
rozkminiam ze wolisz i polecasz raczej odkrecane ??
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez krystek.l » 21 wrz 2011, o 17:28

to znaczy ja tam mam antene na dachu i tego tam nic nie rusza... :hyhy: jest wkręcana ale ile ona może tam mieć 30 cm?? heh

co do wysuwanej to w 2 autach znajomych (golf 3 i jakiś opel) to w jednym sie zgięło troche i do połowy się chowało, a w drugim podstawka mocowania zjadła rdza (ale to dlatego że to OPEL pewnie :wstyd: )

Dlatego się pytam czy to sie czasem nie zablokuje... ale jak mówisz że nierdzewka.... hmmm jak nie jest tak giętkie to powinno być ok, ale 90 cm to tak jak od CB zawsze będzie latać jak chce a jak sie odkształci będzie problem ze schowaniem, to może lepsze odkręcane... niech sie inni wypowiedza co myślą.. czy nie będzie cudować...
krystek.l
 

Postprzez czaro » 21 wrz 2011, o 18:32

Powiem Wam, że ojciec w lanosie ma elektryczną. Auto z 2000 roku, po jakiś dwóch latach złamałem (śmieszna historia bo kumple się browarami rzucali i akurat trafił jednym w antenę) no więc ją zmieniłem. Kupiłem również na allegro jakieś 8-9 lat temu i zapłaciłem wówczas około 100 zł. Śmiga do dziś. Tyle, że trzeba o nią dbać tzn. smarować itp. Tak więc ja polecam ;-)
Avatar użytkownika
czaro
Members
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 16:37
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez prezesik » 21 wrz 2011, o 19:46

BartheZz_3 napisał(a):Jest jeszcze taka "oryginalna"
http://allegro.pl/stop-po...1783711106.html
ten oryginał jest do wielkiej czarnej D... Mam taką, po pół roku przestała się składać, bo już lekko zaśniedziała. Po roku czasu jest już wpół ruda...
Radzę kupić używkę oryginał, ale taki oryginał z prawdziwego zdarzenia z numerem katalogowym VW a nie taki z allegro za 25 zeta...
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez gello1 » 21 wrz 2011, o 21:28

BartheZz_3 napisał(a):Jest jeszcze taka "oryginalna"
http://allegro.pl/stop-po...1783711106.html

BartheZz_3, poczytaj sobie komentarze o sprzedającym. Ja zakupiłem u tego gościa 1 wrzesnia no i do ej pory cisza anteny brak łaskawie odpisał, że niby wysłał ale na drugi adres, tylko że ja podałem prawidłowy. Ale podobno tak odpisuje każdemu. Szkoda czasu ja już kasę utopiłem. A niby ma 9tys komentarzy :kwasny:
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez Karol B. » 21 wrz 2011, o 22:03

Kumpel kupil na allegro chyba taka jak dales w drugim linku wyglada jak ori i dziala dobrze :-) Z cabrio jest ladna... ;-)
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Postprzez Snejk18 » 21 wrz 2011, o 22:21

Ja mogę złożyć relację z użytkowania obu typów anten :)
wysuwane ręcznie miałem już 3 (aktualna jest taka) wszystkie w jakiś sposób albo złamałem ja, albo "same" się uszkodziły (wymianę obecnej, też złamanej, już sobie darowałem :p)

Automat z allegro (kosztował jakieś 80 zł) miałem przez pół roku. Na początku wszystko było ekstra. Po jakichś 2 miesiącach zaczęła mieć problemy z zsuwaniem (nie chowała się kompletnie).

Przesmarowanie jej olejem ( wyniesiony z pracy :p , do smarowania prowadnic w maszynach) pomogło na jakiś czas.

Po kolejnych 2 miesiącach okresowo nie załapywała (nie wysuwała się po włączeniu radia). Z czasem było coraz gorzej, aż w końcu w ogóle przestała reagować.

Wywaliłem ją i założyłem zwykłą (która się po jakimś czasie złamała :p). Automat później rozebrałem, większa część styków była pośniedziała w tym element który odpowiedzialny był za załączanie się silnika

W przyszłym tygodniu samochód idzie do lakiernika na wymianę przednich błotników. Zakładam takie bez otworu na antenę. Zamierzam kupić jakąś wewnętrzną. Mam nadzieję, że ostatnią :hyhy:
Avatar użytkownika
Snejk18
Fanatyk
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 22:19
Lokalizacja: Nasielsk

Postprzez BartheZz_3 » 22 wrz 2011, o 07:52

W takim razie kolego Snejk jesli znajdziesz cos ciekawego wklej link'a to moze tez cos zakombinuje...
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez saladrus » 23 wrz 2011, o 23:04

mam ori usa antene w błotnik
Avatar użytkownika
saladrus
Members
 
Posty: 839
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 20:57
Lokalizacja: Duszniki Zdrój


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości