antena dachowa

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez czarus21 » 6 kwi 2012, o 21:43

swatu antenkę od a 6 daj
czarus21
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:40
Lokalizacja: ostróda

 

Postprzez adziok09 » 26 sie 2012, o 22:47

podepnę się do tematu

Czy mógłby ktoś pomóc mi w doborze anteny bo kupiłem sobie antenę tylko że po jej zamontowaniu dźwięk z radia jest okropny poza miastem nic nie słychać.

Szukałem na allegro ale tam jest całkiem co innego niż mam ja bo tam są kable np. w tej http://allegro.pl/oryginalna-antena-rad ... 54317.html
sa dwa kable a w swojej antenie która nie działa mam jeden odrazu jest ten ISO, muszę wymienić ją bo juz zaczyna mnie to wkur***ć wydałem kase a tu d**a
Sorry za wyrażenia ale już nie mam siły z tym
Czy mógłby ktoś podać linki co potrzebuje kupić aby mieć sprawny zestaw plisss.
Avatar użytkownika
adziok09
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Wlb

Postprzez PiJey88 » 27 sie 2012, o 10:29

adziok09, są 2 typy anten

1. ze wzmacniaczem (2 kable, jeden antenowy do radia, drugi zasilanie do kabelka REMOTE w radiu - zasilanie anteny)

2. bez wzmacniacza, oryginalne radio tak działa, ale jak wstawimy inne radio, np jakiegoś pionka to trzeba zastosować "separator", czyli takie urządzenie które działa jak wzmacniacz -> np: http://allegro.pl/ramka-na-radio-separa ... 54271.html

cena od 5-15 zł w każdym sklepie z car-audio
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez adziok09 » 15 wrz 2012, o 21:02

Witajcie ponownie kupiłem ostatnio nową antenkę inną niż miałem a miałem taką jak kolega Poldek teraz mam taką jak ta:
http://allegro.pl/antena-dachowa-audi-8 ... 30194.html

I mam pytanie jak nazywa się jakaś przedłużka do tego kabla który jest wmontowany do anteny końcówka to RAKU-2 a ja mam w radiu ISO (mam panasonica cq-c7305n)
Jak to podłączyć bo nie mam oryginalnej instalacji niestety.....
I czy ta antenka spełni swoje działanie?
Avatar użytkownika
adziok09
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Wlb

Postprzez strzeliniasty » 15 wrz 2012, o 21:50

w radiu podlaczenie anteny masz poprzez iso??

kolego jak patrzysz na radio od tylu to po lewej stronie masz wejscie na antene

tutaj zaznaczone

Obrazek


do tej antenki kupujesz ten kabel, jedna czesc chyba sie domyslisz ktora spinasz z antena a druga idzie do radia

http://allegro.pl/vw-polo-antenowy-adap ... 64054.html

tylko ten kabel jest za krotki musisz szukaj na forum moze ktos ma na sprzedaz caly kabel
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez adziok09 » 16 paź 2012, o 21:19

witajcie
Kupiłem ostatnio separator antenowy do Golfa bo nowa antenka nie wiele dała
I mam dylemat jak do podłączyć tzn wiem że do antenki i później jeden kabel do wejścia w radiu ale ten drugi kabel niebieski to mam zmostkować do niebieskiego w kostce czy jak?
Czy podłączyć do obojętnie jakiego ząbka w kostce zasilającej?

Proszę o pomoc
Avatar użytkownika
adziok09
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Wlb

Postprzez gbcolin » 16 paź 2012, o 22:45

Ten niebieski z separatora łączysz z niebieskim oznakowanym jako ant czyli zasilanie anteny wtedy zależnie od radia załączy się wtedy gdy włączyś źródło tuner lub zaraz po włączeniu radia na byle jakim źródle. Jeśli nie masz niebieskiego ant. to daj przekaźnik najlepiej i daj na wejście remote czyli sygnał na wzmacniacz a zasilanie weź z zasilania stałego radia. Będziesz miał wtedy pewność, że nie upalisz sobie remota bo tam pewnie jest max 0,5 A na wyjściu. Separator nic nie da jeśli kiepska antena jest. Kupić zamiennik za 30 zł z auchanu wygląda identycznie jak ori wstawić i zbierać będzie super bez żadnych separatorów, wzmacniaczy itp .Po co wzmacniać szum. Powodzenia
Avatar użytkownika
gbcolin
Badacz tematu
 
Posty: 372
Dołączył(a): 11 mar 2009, o 21:39
Lokalizacja: Gostynin
Rocznik: 1997
Silnik: 1.8 aam
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez adziok09 » 17 paź 2012, o 15:50

te dwie małe kostki co są oryginalnie to nie ma tam niebieskiego ale kostka ta dużo ma kabel niebieski i podpisany on jest w instrukcji jako przewód sterowania przekaznikiem silnika wysuwanej anteny i do tego mam połączyć ten niebieski kabel z separatora? proszę o pomoc bo nie chce niczego spalic
Avatar użytkownika
adziok09
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Wlb

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości