alpine mrv-f305, sony cdx-gt31u prośba o porade

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

alpine mrv-f305, sony cdx-gt31u prośba o porade

Postprzez damvs » 27 lis 2009, o 20:56

Mam taki problem chce podłączyć alpine mrv-f305 z sony cdx-gt31u (dwa wyjścia na wzmacniacz ALE jedno jest normalne a drugie dla suba) do głośników hertz dsk 165 w bi-ampingu tzn. sygnał zwykły na tweetery a ten na suba do wooferów.wszystko było by oki gdybym miał polską instrukcje do wzmacniacza, a mam po angielsku. I jak te wszystkie przełączniki ktore są we wzmacniaczu poustawiać żeby wszystko się dobrze zestroiło? link do obrazu tych przełączników
http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... N%26um%3D1
prosiłbym o porade
damvs
 

alpine mrv-f305, sony cdx-gt31u prośba o porade

 

Postprzez slavwek.ie » 1 gru 2009, o 17:36

damvs, przede wszystkim zobacz, czy radio filtruje stale wyjście na sub, czy można wyłączyć filtr LPF. jeśli filtruje i nie można wyłączyć, to będzie lipa, bo midbasy "utnie" ci za nisko i nie będziesz miał średniego pasma w głośnikach.

Jeżeli filtr LPF można wyłączyć, to puść sygnał do wzmacniacza i reguluj przełącznikami:
Według załączonego schematu:
d - ustaw na ST
e - ustaw na ON
f - ustaw na X20
g - ustaw na ON
h - ustaw na ST
i - ustaw na OFF
j - ustaw na ON
k - ustaw na x20
l - ustaw na 3/4 (w położeniu 1/2 można podłączyć tylko 1 parę RCA a sygnał będzie na wszystkich wyjściach, no ale szlag trafi bi-amping - brak regulacji)
m - ustaw początkowo na NOM (lub jeśli twoje radio ma wyższe napięcie na RCA, niż 2,5V to ustaw na 4V)

W takiej konfiguracji kanały 1i2 będą obsługiwały midbasy a kanały 3i4 będą dla tweeterów.
Częstotliwość pracy dla midbasów regulujesz wówczas pokrętłem n poziom pokrętłem p, częstotliwość tweeterów pokrętłem r i poziom pokrętłem s

Jasne??
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez damvs » 2 gru 2009, o 23:39

slavwek.ie dzieki za odp. ale już wcześniej sam wg. starego dobrego powiedzenia (masz głowe i ch.. to kombinuj ;-) ) poradziłem sobie sam, ustawione i śmiga aż miło :cwaniak: teraz tylko po nowym roku dozbierać troche kasiory i jakiś subek wrzucić do bagażnika aby głębi basu dodać smaczku :-D i audio bedzie skończone :cwaniak:
damvs
 


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości