Zmiana skrzyni z automatu na manuala

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Zmiana skrzyni z automatu na manuala

Postprzez MoRo1245 » 17 sie 2014, o 17:51

Siema,
Zakupiłem jakieś pół roku temu Golfa III z skrzynią automatyczną. Skrzynia działa, w mieście spisuje się super, ale niestety ja za wiele w mieście nie przebywam i strasznie drażni mnie jazda.
Zdecydowałem się na zmianę tej skrzyni i chciałbym zaczerpnąć wiedzy jaką skrzynie zakupić do 1.9 TDI. Chciałbym skrzynie jak długą lub jakś średnią (nie krótką) tylko pytanie jest czy mi podejdzie. Doradzicie mi jakieś skrzynie?

P.S. Do MK3 podchodzi jakaś skrzynia 6-biegowa nawet krótka?
MoRo1245
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 19 kwi 2014, o 23:24
Lokalizacja: Kraków

Zmiana skrzyni z automatu na manuala

 

Re: Zmiana skrzyni z automatu na manuala

Postprzez pawelus6 » 19 sie 2014, o 15:20

MoRo1245 napisał(a):Siema,
Zakupiłem jakieś pół roku temu Golfa III z skrzynią automatyczną. Skrzynia działa, w mieście spisuje się super, ale niestety ja za wiele w mieście nie przebywam i strasznie drażni mnie jazda.
Zdecydowałem się na zmianę tej skrzyni i chciałbym zaczerpnąć wiedzy jaką skrzynie zakupić do 1.9 TDI. Chciałbym skrzynie jak długą lub jakś średnią (nie krótką) tylko pytanie jest czy mi podejdzie. Doradzicie mi jakieś skrzynie?

P.S. Do MK3 podchodzi jakaś skrzynia 6-biegowa nawet krótka?


W sumie dałoby się ale uwierz mi ze nakład pracy i czasu i pieniędzy będzie niesamowicie duzy.
Zeby zmienic skrzynie, najlepiej taką też z TDi potrzebować bedziesz:
Skrzynie z TDi (najlepiej CTN, lub ASD)
Wybieraki
Pedały najlepiej te same z TDi
Pompkę wysprzęglającą
Kompletne sprzęgło+zamach

Koszta to spokojnie 1 000zł w górę.

Zeby to wymienic to rozbiórka całkowita auta w srodku+pod spodem.
Żeby zmienic wybieraki musisz rozebrac wydech do połowy auta, osłonę termiczną i wymontowac sterowanie skrzynią, zamontować ręczne, wymiana skrzyni plus sprzęgła to tez troche czasu zajmuje, silnik najlepiej byłoby wyjąć.
Teraz kwestia sterowania sprzęgłem - pewnie bedziesz musiał robić w scianie grodziowej dziurę pod pompkę wysprzęglającą,u mnie wiązało się to dodatkowo z demontażem serwa. Ogólnie zabawy dużo, da sie oczywiscie bo robiłem swap skrzyni z TD na TDi i praktycznie patrząc na to z mojej perspektywy roboty będzie tyle samo.

Sam musisz ocenic czy warto, roboty będzie na prawdę dużo.
Mój golf Variant
AAZ: KKK K14~1.5Bar, Skrzynia CTN(TDi), dół TDi.
Avatar użytkownika
pawelus6
Gaduła
 
Posty: 575
Dołączył(a): 17 cze 2012, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk, Knurów
Rocznik: 0
Silnik: Dziala
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - - tkaniny dżinsowe



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości