Zmiana skrzyni biegów w 1.4

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Zmiana skrzyni biegów w 1.4

Postprzez hidd » 9 cze 2008, o 11:42

Tydzień temu sprowadziłem z Niemiec moj pierwszy samochod - golfa III z silnikiem 1.4 (na dniach opisze go w odpowiednim dziale).

Niestety badz stety ma on skrzynie 4 biegowa. Zastanawiam sie nad zmiana tej skrzyni na 5, podobno mniej pala, ale tez podobno slabiej przyspieszaja.

Jakies porady?
hidd
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 cze 2008, o 13:34
Lokalizacja: Toruń

Zmiana skrzyni biegów w 1.4

 

Postprzez n00b1two » 11 cze 2008, o 01:55

Witam. Ja też od 2 lat jestem szcześliwym posiadaczem golfika z tym samym silniczkiem ale jeszcze gaz zamontowałem sobie. I powiem tak na benzynie nie wiem ile pali bo nie jezdze na benzynie :) Chyab ze zima to pojdzie mi z cały bak a tak to mam zawsze te 8 l :) A jesli chodzi o gaz to jestem zadowolony. Bylem na gazowni kazalem im odkrecic kurki bo wkurzalo mnie mulenie auta na 4 i 5 biegu. I powiem ci wcale nie jest taki wolny do 120 idzie jak burza max 170 jechalem moglem wiecej ale prostej braklo i to na gazie i pali mi 11- 12 l gazu ale jak mowie przy odkreconych zawworach na full. Takze mysle ze 1.4 spokojnie ci wystarczy a benzyniak sam 1.4 to w zupelnosci.
n00b1two
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 10 cze 2008, o 22:35
Lokalizacja: google

Postprzez krisss.79 » 30 paź 2008, o 23:53

Hidd zmnieniaj skrzynie jak najszybciej.Ja rok jezdzilem na skrzyni 4 biegowej i wiem co to znaczy,2 dni temu zalozylem 5 skrzynie i jest super,tylko z przyzwyczajenia zapominam o 5 biegu :-D ,ale to minie.Moja skrzynia4 palila 10 l w miescie spokojnej jazdy na trasie 6,5-7l.A co do przyspieszenia to 4 jest slabsza,5 ma wieksze przelozenia.
Pozdrawiam i zycze szybkiej wymiany,choc patrzac na date moze juz wymieniles :lol:
moj-golf/moja-golfina-t16966.html
Zapraszam do ogladania mojego golfa
Avatar użytkownika
krisss.79
Badacz tematu
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21 paź 2008, o 17:29
Lokalizacja: zielona gora


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości