zamiennik dla skrzyni DFP do mojego AAM

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

zamiennik dla skrzyni DFP do mojego AAM

Postprzez rosa » 8 sty 2015, o 13:00

Cześć,
W moim AAM mam problem z trzecim biegiem, skrzeczy przy wbijaniu biegu 3. Przy obrotach ok 2000 skrzeczy 8/10 razy jak wbijam. Przy obrotach w okolicach 1000 skrzeczy 3/10 razy. Odczucia są fatalne, nie chcę tak jeździć. Macie pomysł co to może być? Synchronizator może?
Olej wymieniałem na świeży, nie pomogło.
Druga sprawa. Rozważam wymianę skrzyni, samochód ma najechane 256 tys km, może to już czas, szczególnie że jeździł nim dziadek w przeszłości (btw. urodzony 1923) a potem jakaś kobitka, może nie wciskali sprzęgła do końca czy coś i się szybciej zużyła.
W tym momencie mam skrzynię o oznaczeniu DFP. Teraz mnie oświecić proszę. Czy każda skrzynia o tych samych przełożeniach będzie pasowała do mojego AAM. Czy może każda skrzynia o typie 020 będzie pasować? (z tego linku opis skrzyń)
Pozdrawiam

rosa
Avatar użytkownika
rosa
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 10 lis 2014, o 16:51
Lokalizacja: Skierniewice/Łdz

zamiennik dla skrzyni DFP do mojego AAM

 

Postprzez k-m-r1 » 9 sty 2015, o 19:42

skrzynia jest typu 020 i takiej szukasz

przełorzenia to to co siedzi w skrzyni

skrzeczy bo albo jest zle wysprzeglone
skrzeczy bo albo jest zle wbijany bieg regulacja wybieraka
skrzeczy bo albo jest zdupcony wybierak wytarty


ceny skrzyń tak jak w innych wątkach tak i tu powiem wymieniaj skrzynie jeśli padnie

wymieniaj jeśli masz jej dosc

cena skrzyni jest smieszna 200-400 zł + wymiana :D

w aucie które ma 18 lat to normalne nie ważne kto jezdził ważne że niedomaga mogą pomuc TROCINY taie drobne jeśli auto idzie do żyda

[ Dodano: 2015-01-09, 18:47 ]
http://viiulimees.planet.ee/VWGearboxRatios%20(1).xls
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez rosa » 9 sty 2015, o 22:40

Czyli sugerujesz zacząć od wybieraka? Jesteś pewien że to nie synrchronizator biegu 3? (pytam bo się naczytałem dużo i większość wskazywala na synchronizator)
Gdyby był źle wysprzęglany to pewnie by skrzeczał na każdym biegu czy nie?
Na pewno muszę poprawić sprzęgło bo mi lekko podszarpuje na jedynce jak ruszam!!
Gdzie mam się dobrać do tego wybieraka? Z jakiego poziomu? Spod maski czy normalnie w środku?
Potłumacz mi trochę jak już się podjąłeś tematu :D
Pozdrawiam

no i auto nie idzie na sprzedaż, własnymi ręcyma je sprowadziłem z 3 msc temu dla siebie :)
Avatar użytkownika
rosa
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 10 lis 2014, o 16:51
Lokalizacja: Skierniewice/Łdz


- - - Zdrowie - https://www.storagestandard.pl - Zdrowie - Dieta - https://www.libiszewski.pl - Dieta



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości