Zamarznięta skrzynia

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Zamarznięta skrzynia

Postprzez macQ » 17 gru 2010, o 19:06

Witam, mam gigantyczny problem. Mianowicie ostatnio golf stał pod chmurką w duzy mroz i dzisiaj miałem bardzo duzy problem ze skrzynia biegów-wydaje się ze zamarzła, albo mechanizm zmiany biegów, ponieważ nie da się wrzucić zadnego biegu. Golf stał na 1 biegu przez noc i po odpaleniu rozgrzalem go do 90* jednak skrzynia ani drgnie da sie wrzucić tylko na 1... nie mam nawet możliwosci wyjechania z miejsca w ktorym stoje. Co w takiej sytuacji mam zrobić? napewno jak najszybciej postaram sie wymienić olej, ale co zrobić by w ogole wsteczny wbic?? Pomóżcie
golf jest bogiem,
astra wrogiem. :P

!!~~VW~~!!
macQ
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 14:15
Lokalizacja: Rzepin /Szczecin

Zamarznięta skrzynia

 

Postprzez kamyk212121 » 17 gru 2010, o 22:52

spróbuj popompowac sprzegłem troche i niech ktoś troche pokołysze samochodem albo nawet zrób tak by kawałek do przodu pojechac odrobine chociazby lub zrywa zrob... i wtedy sprawdz czy nie wchodzi moze ułozyła sie skrzynia w takim punkcie ze nie mozna wbic czesto sie to zdarza... to ze ciezko biegi wchodza w zime to norma tzn z rana w mrozie potem ok jest:
kamyk212121
Badacz tematu
 
Posty: 201
Dołączył(a): 22 lut 2010, o 20:02
Lokalizacja: Płock/Gąbin

Postprzez macQ » 18 gru 2010, o 18:18

tak zrobilem na 1 bujalem sie do przodu no i palilem laczka na recznym w miejscu na lodzie ale nic to nie dało nawet po rozgrzaniu silnika... wiec podejrzewam ze to do korpusów linek dostała sie woda i zamarzła tym bardziej ze nie mam od dołu osłony...
Mam zamiar polać linki wrzątkiem zeby odtajaly ale to tylko przejsciowy pomysł bo ta woda w koncu znowu zamarznie ;/ macie jeszcze jakies pomysly?
golf jest bogiem,
astra wrogiem. :P

!!~~VW~~!!
macQ
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 14:15
Lokalizacja: Rzepin /Szczecin

Postprzez SotoM » 18 gru 2010, o 23:11

koleżko niech ktos ci powajchuje lewarkiem w srodku a ty patrz pod maska na wybierak czy biegi sie zapinaja.
górna linka ciagnie wybierak góra/dół
dolna przód/tył
ale sądzę ze bieg który ty wbijasz to jest bieg 3 i 4 a ze stoisz na lodzi to jest ci łatwo koła puscic w box -mysle że pekło ci mocowanie plastikowe linki górnej- tzw dźwignia zwrotna.dzieki niej mozesz ruszajac lewarkiem na boki wbijając bieg R, 1.2.5.
w ASO 55zł kosztuje w detalu.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez macQ » 19 gru 2010, o 15:15

hej sotom. tzn bieg na ktorym zamarzla skrzynka to 1 (bo na nim zostawilem) po odpaleniu probowalem wbic na luz ale lewarek nie wracal do polozenia po srodku ale zostawal skrzywiony w lewo jak do wrzucenia 1. probowalem wybic bieg obważnikiem na skrzyni ale linki sa tak sztywne ze nie da sie tym ruszyc. a zadnego pekniecia tez nie zaobserwowalem (ani na oslonie gumowej ani na tej termoizolacyjnej) przynajmniej od grodzi do skrzyni... raczej wyglada mi to na zamarzniecie linek zobacze co da oblanie wrzatkiem bo wajchowac lewarkiem nie ma mozliwosci jest tak sztywne ze pudzian by nie podolal ;-)
golf jest bogiem,
astra wrogiem. :P

!!~~VW~~!!
macQ
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 14:15
Lokalizacja: Rzepin /Szczecin

Postprzez kamyk212121 » 19 gru 2010, o 18:27

skoro uwazasz ze to linka to czajnik wody goraCEJ i polewaj:) albo wiaderko i do przodu:)
kamyk212121
Badacz tematu
 
Posty: 201
Dołączył(a): 22 lut 2010, o 20:02
Lokalizacja: Płock/Gąbin

Postprzez macQ » 19 gru 2010, o 22:02

no i lipa jednak to nie linki ;/ wylalem 2 litry wrzatku spryskałem odmrażaczem wajchowałem i du*a blada ani drgnie... wypchnąłem golfa z miejsca i przejechałem sie na tym biegu który okazał się być 3 (sotom miałes racje) jednak dziwnie jest zapikowany bo wyglada jakby był wbity wsteczny tzn lewarek wcisniety w dół i wbity bieg i nic sie nie da z nim zrobić.. co to moze byc pomożcie przejechałem 160km na 3 ;/ do domu i nie puscilo. jedyny plus ze jak sie zapre nogami to luz wbije ale i tak lewarek na boki ani drgnie. POMOCY czy skrzynia do wymiany??
golf jest bogiem,
astra wrogiem. :P

!!~~VW~~!!
macQ
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 14:15
Lokalizacja: Rzepin /Szczecin

Postprzez K@mil » 19 gru 2010, o 22:11

macQ, moze jedz do mechanika niech zobaczy i z tego co widze jestes ze szczecina i kolega SotoM, tez to moze trzeba sie usmiechnąć ;p
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez SotoM » 20 gru 2010, o 22:51

teraz to kolega raczej na święta do domu pojechał. szkoda ze szybciej to nie wyszło ze w sz-nie urzędujesz. to mógł bym zajrzeć...
podejrzewam ze cos sie zesrało w wybieraku ręcznym... :shock:
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości