Zabezpieczenie linki sprzęgła

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Zabezpieczenie linki sprzęgła

Postprzez sebadure » 8 sty 2012, o 17:48

Witam was wszystkich.
Wczoraj wieczorem wypadło mi zabezpieczenie linki sprzęgła i pedał uciekł do podłogi.
Udało mi się to zabezpieczenie znaleźć i założyć. Link jest dokręcona, a zabezpieczenie po zawinięciu zostało po obu stronach owinięte tasiemką z napinaczem dla lepszej ochrony.
Przejechałem samochodem jakieś 2 może 3 kilometry i zdaje to egzamin.
Moje pytanie jest czy to nie strzeli znowu i czy da rade jeździć na tym przez jakiś czas ?
sebadure
Badacz tematu
 
Posty: 275
Dołączył(a): 1 gru 2011, o 23:35
Lokalizacja: Jaworzno

Zabezpieczenie linki sprzęgła

 

Postprzez trojeczkaGT » 8 sty 2012, o 18:15

mialem to samo i mam lepszy sposob bo moje zabezpieczenie uleglo korozji i przepuszczalo linke wiec zalozylem je znowu a potem zalozylem gruba podkladke i scisnalem mocno i bedzie na 100 lat. takze polecam podkladke gruba zalozyc.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez sebadure » 8 sty 2012, o 19:08

A myślisz, że dam rade trochę jeszcze objeździć bo nie mam czasu żeby się tym bawić :(
sebadure
Badacz tematu
 
Posty: 275
Dołączył(a): 1 gru 2011, o 23:35
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez darkmen21 » 8 sty 2012, o 19:25

radze kupic to zabezpieczenie w oryginale, bo jak ci sie jeszcze raz to zdaży to w koncu kiedyś linka bedzie do wymiany. zabezpieczenie kosztuje grosze a wymiana 2 minuty
Avatar użytkownika
darkmen21
Members
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Postprzez sebadure » 8 sty 2012, o 19:46

Wiesz co to zabezpieczenie założyłem i ta blaszka nie była pęknięta ani nic. Ja to znalazłem pod samochodem i ono było w całości czyli ta blaszka była wpięta w tą gumę. Jak to założyłem to ojciec dociągnął kombinerkami i owijkami dociągnął i to chodziło i mam nadzieje, że jeszcze pochodzi bo do piątku nie mam czasu tego zrobić :/.

Panowie teraz do mnie dotarło, że to przecież linka uciekła nie z zabezpieczenia tylko z tej śruby co jest do łapy przykręcona. Co mogło być tego przyczyną ? Złe dokręcenie czy ktoś źle wsadził linkę przed dokręceniem śruby ? Pomóżcie bo to dla mnie ważne.
sebadure
Badacz tematu
 
Posty: 275
Dołączył(a): 1 gru 2011, o 23:35
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez trollu » 14 sty 2012, o 12:37

ja kupiłem nowe zabezpieczenie z toprana za 25 zł, przynajmniej jest spokój
sebadure napisał(a):Panowie teraz do mnie dotarło, że to przecież linka uciekła nie z zabezpieczenia tylko z tej śruby co jest do łapy przykręcona.

w sensie ze skrzyni? u mnie jest tam oczko prze które przeprowadza się linkę i nie ma możliwości żeby linka jakoś tam spadła. u mnie nie ma żadnych śrub
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez tapioeero » 11 mar 2012, o 09:29

trollu napisał(a):ja kupiłem nowe zabezpieczenie z toprana za 25 zł, przynajmniej jest spokój


Kupiłeś chińskie zabezpieczenie za 25 zł, a oryginał w salonie VW kosztuje 19 zł :hyhy:
tapioeero
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:53
Lokalizacja: pomorskie


- - - akcesoria do bmw



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości