Wyskakuja biegi - 1.9 TDi - POMOCY!!!

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Wyskakuja biegi - 1.9 TDi - POMOCY!!!

Postprzez pawel83waski » 3 gru 2007, o 18:58

To mój pierwszy temat na tym forum.

Mam następujący problem: wyskakuje każdy bieg w moim golfiku. Nic się dziwnego nie wydarzyło- żadnych zgrzytów itp. poprostu wyskoczyła mi dwójka, a teraz to już każdy bieg. Jak trzymam drążek to jest oki, ale co to za jazda, i wszystko ładnie śmiga. Byłem u jednego mechanika i po oglądnięciu skrzyni powiedział że wyrobił się wybierak i wodziki. Co o tym myślicie??? Jesli to prawda to czeka mnie wymiana skrzyni, bo słyszałem że naprawa jest nieopłacalna. Może ktoś ma skrzynie w dobrym stanie? a może wodziki i wybierak z rozbiórki??? Błagam o pomoc!!!

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.
pawel83waski
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 gru 2007, o 15:46
Lokalizacja: Inowrocław

Wyskakuja biegi - 1.9 TDi - POMOCY!!!

 

Postprzez młody88 » 10 gru 2007, o 20:34

skrzynia do remontu.
Systemy lokalizacji i monitoringu pojazdów GPS tel.511 623 467
młody88
Badacz tematu
 
Posty: 396
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 12:23
Lokalizacja: Radom

Postprzez uli » 14 gru 2007, o 18:50

kolego nie wlek do remontu tylko wykrec dekiel 5biegu i spradz czy sie nie poluzowala sruba walka posredniego albo walek widelek jest wkrecony w widelki 5biegu a i nie wyciagaj tego wlka grubego co jest w srodku on trzyma na miejscu caly mechanizm zmiany biegow. Moze tez byc ze w jakims miejscu wyczepily sie zapiecia od mechanizmu zmiany biegow on jest za skrzynia z tylu troche w dole bedziesz widzial 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pawel83waski » 27 gru 2007, o 17:06

Dlugo mnie nie bylo w kraju dlatego dopiero teraz odpisuje. Dzieki za odpowiedz, jaks ogladne skrzynie to napisze co i jak.
Dwa razu mi sie zdarzylo ze jak golfik stal na nierownym, a dokladnie lewo przednie kolo bylo wyzej to po wlaczeniu kazdego biegu i puszczeniu sprzegla bylo9 slychac tylko zgrzytanie trybów! Oczywiscie o ruszeniu nie bylo mowy, a jak go przepchnolem na rowne to bez problemu.
pawel83waski
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 gru 2007, o 15:46
Lokalizacja: Inowrocław

Postprzez delli » 4 sty 2008, o 21:18

Wymieniałem skszynie (Golf 3 1.9 TDi) bo poszedł mi olej flanszami podobno padł układ rurznicowy ale skszynia jest dobra jeśli jeszcze jest Ci potrzebna to daj znać przed wymianą wszystkie biegi wchodziły bez zażutu. A tak na marginesie to skszynia z 4ki pasuje do 3ki rużnica jest tylko z wybierakiem.
Uwielbiam VW i nimi jeżdzić.
delli
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jawor » 9 mar 2008, o 12:25

kolego najprawdopodobie synchcronizator sie zepsol moj kumpel mial taki sam przypadek jak trzymal drazek to wszystko bylo ok pozdrawiam i mam nadzieje ze pomoglem...
Jawor Golf III GTI...!!!
Jawor
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 mar 2008, o 11:44
Lokalizacja: Poddębice

Postprzez kamil2406 » 3 kwi 2008, o 09:33

witam posaiadam golfa 3 GT specjal i mam problem ze skrzynia,strasznie slychac jak przerzucam biegi i nie raz nawet ciezko wchodza.prosze pomozcie bo ten problem mnie juz dobija
kamil2406
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3 kwi 2008, o 09:21
Lokalizacja: krotoszyn


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości