Wymiana zestawu naprawczego

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Wymiana zestawu naprawczego

Postprzez golf 1.4 » 19 paź 2014, o 21:48

Witam. Kupiłem ten zestaw naprawczy do lewarka http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-draz ... 98788.html ale nie wiem jak to ustrojstwo wymienić.... wchodziłem pod auto, zrobiłem dojście do tego waliłem młotkiem i przecinakiem i nic. Nie dało się tego wybić, a górą nie ma jak bo lewarek nie chce wyjść przez oczko od wybieraka. Jak to wymieniacie u siebie? czy demontujecie cały tunel środkowy do tego czy nie?
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Wymiana zestawu naprawczego

 

Re: Wymiana zestawu naprawczego

Postprzez Opik » 19 paź 2014, o 22:39

golf 1.4 napisał(a):waliłem młotkiem i przecinakiem i nic


polerkę lakieru też robisz w równie wysublimowany sposób?

Odkręcasz środkową rurę wydechu, nie musi być całkiem, ważne żeby z przodu ją odkręcić i przesunąć w bok, bo przeszkadza

Odkręcasz dwie śruby które o ile dobrze pamiętam przechodzą przez blachę termiczną - one trzymają to "coś" przy lewarku

Od góry ściągasz mieszek, mimośród nastawczy (to plastikowe coś z łapką na jedną śrubę) i odkręcasz ową blaszkę na dole (2 nakrętki małe)

Teraz jak masz wszystko odkręcone wstukujesz tą plastikową miseczkę OD SPODU DO WNĘTRZA samochodu

Najlepsza część - ginekologicznym manewrem przesuwasz wbitą miseczkę tak żeby dostać się do kulki którą też musisz wymienić. O ile dobrze pamiętam nie można jej wyciągnąć górą, więc musisz ją rękami ustawić w pionie i wyciągnąć w dół

Jak już masz dostęp to wyciągasz z niej taką sprężystą blaszkę, która stanowi bolec zabezpieczający

Przyda się pomoc drugiej osoby żeby z góry trzymała lewarek - wkładasz nową kulkę, sprężynkę i poszli.

Wsadzasz nową miseczkę analogicznie jak ją wyciągałeś, możesz nawalić do środka jakiegoś gęstego smaru, chociażby towotu

Skręcasz wszystko co odkręciłeś
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron