wymiana skrzyni tdi !chd!

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

wymiana skrzyni tdi !chd!

Postprzez KAMNILEK » 4 gru 2013, o 20:22

Witam wszystkich. Kupiłem za śmieszne pieniądze golfika 3 w variancie z padniętą turbiną i na tym się skupiłem. po ogarnięciu turbo jazda próbna i jakieś zgrzyty na wstecznym. Do tego jeszcze chrobotanie przy zmianie biegu podczas jazdy. Ja zaglądam pod maskę ( jak bym wcześniej tam nie patrzył :) to ok ) :) a moim oczom ukazuje się linka od sprzęgła ( przemknęła mi myśl że tam powinien być wyprzęgnik hydrauliczny) ..... patrze dalej a tam jakieś kostki wolne nie podpięte w okolicy skrzyni. Pedał hamulca jakiś taki szeroki ..... i wtedy domysł---> że tu musiał siedzieć kiedyś automat. Na tą chwile skrzynia z półosiami wywalona z auta. Sprzęgło jest zwykłe ze sztywnym kołem.... gdy obracam półosiami to słychać jakieś tarzaski .... i teraz meritum!!!---> mam drugą skrzynie chd = taka sama jak w aucie siedziała teraz. I teraz pytanie czy to wszystko będzie współgrało czy obroty nie będą za wysokie na 5 biegu? czy może nabyć skrzynie z tdi ale czy nie zjem zębów na zrobieniu wyprzęgania ..... sprzęgło ... wybierak itp...
akcja się dzieje na kanale ( podnośnik to marzenie jak narazie)
spotkał się kiedyś z czymś takim?
KAMNILEK
Czytacz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 10 mar 2011, o 18:40
Lokalizacja: NIDZICA

wymiana skrzyni tdi !chd!

 

Postprzez Pozor » 5 gru 2013, o 05:41

Ładnego składaka kupiłeś ta skrzynia nie powinna w ogóle współgrać z afn ty masz teraz kastę od td i przydałoby się zmienić na tdi jakąkolwiek
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez KAMNILEK » 5 gru 2013, o 08:44

to zwykłe 90 ahu. AFN to mój sprzęt! ten o którym mowa kupiony na handelek....
KAMNILEK
Czytacz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 10 mar 2011, o 18:40
Lokalizacja: NIDZICA

Postprzez k-m-r1 » 5 gru 2013, o 12:10

Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości