wymiana skrzyni

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

wymiana skrzyni

Postprzez mani » 29 lut 2008, o 22:36

Witam wszystkich uzytkownikow serdecznie, fajna ta Wasza stronka, ale mam problem ktorego opisu tu nie znalazlem, mam nadzieje ze ktos mi pomoze bo sprawa niby blacha a jechac nie pozwala. Wymienilem w golfiku (1.8ABS)skrzynie bo sie rozsypala, kupilem od 1.6 16V GT, koleszka ktory mi ja sprzedawal zapewnial ze wszystko jest takie same i bedzie dzialac, zalozylem, pasowala ale nie wysprzegla do konca, sprzeglo zaczyna brac od samej gory ale pomimo wcisniecia do podlogi biegu nie wrzuce bo minimalnie ciagnie.CO ROBIC. wymienic sprzeglo czy za krotki jest skok popychacza???
mani
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 22:08
Lokalizacja: Zgorzelec

wymiana skrzyni

 

Postprzez marko1967 » 1 mar 2008, o 18:39

mani, jeżeli wymieniłeś sprzęgło a skrzynka pasuje to może wina leży po stronie linki sprzęgłowej są dwa rodzaje linek samo regulująca z taką gruchą na środku i zwykła gdzie na końcu jest gwint jeżeli masz z gwintem to podćiągnij troche a jeżeli samo regulującą to może samo regulator pada i trzeba wymienić na nową sprawdz to powodzenia ;-)
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez mani » 1 mar 2008, o 20:48

Marko, dziękuję za podpowiedz jest trafna, bo juz nie raz to samo slyszalem od tak zwanych madrych glow, linka jest z samoregulacja i co smutniejsze jest nowa, dziala prawidlowo bierze od samego poczatku tylko jakby pod koniec pedalu brakowalo. nic to kazdy jak na razie radzi mi wymienic sprzeglo bo nie mowilem ale stalem na autobahn ze 3 godz na wcisnietym sprzegle. sprobuje tak zrobic, moze moja przygoda przyda sie inny uzytkownikom tego forum :-) chetnie pomoge, golfikiem smigam 4 lata.
mani
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 22:08
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez marko1967 » 1 mar 2008, o 22:05

mani, pierwszym razem nie dokońca dobrze wczytałem się w Twego posta zrozumiałem że ślizga się spzegło a to poprostu nie wysprzęgla sorki a więc moja diagnoza jest taka wymiana sprzęgła miałem tak samo że nie wysprzęglało mi do końca aż w końcu całe się sypnełeo wymieniłem cały komplet łącznie z dociskiem i jest ok na obecną chwile możesz pokombinować tak aby cóś podłożyć między łape skrzyni a końcówkie linki aby bardziej naciągnąc linkie co za tym idzie będzie bardziej wysprzęglać tylko pamiętaj jest to rozwiązanie na krótą mete też tak robiłem powodzenia :-)
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości

cron