Wymiana linki od sprzęgła.

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Wymiana linki od sprzęgła.

Postprzez 99szymon99 » 15 lut 2015, o 20:13

Witam. Mam taki problem, jechałem sobie i nagle mi linka od sprzęgła pękła i to nie 'łepek' linki tylko w środku gdzieś w pancerzu i chciałbym wymienić całą linkę od pedała do skrzyni, moje pytania: czy orientuje się ktoś czy do wymiany linki trzeba zdemontować deskę rozdzielczą? Bo tam dostęp jest trochę słaby a nigdy nie wymieniałem linki od sprzęgła i nie orientuje się czy trzeba deskę zdemontować. I czy ogólnie cała linka jest w jakimś miejscu przykręcona do jakiejś części nadwozia? Bo jak nią ruszałem to dość sztywnie ten pancerz się trzyma ogólnie. I tak ogólnie mniej więcej jak wymienić całą linke bo to sprawa dość pilna i jutro będę to robił a dziś chciałbym mniej więcej wiedzieć na czym stoję. :)
Avatar użytkownika
99szymon99
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 22:42
Lokalizacja: Ślesin
Rocznik: 1995
Silnik: 2.0 2e
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Wymiana linki od sprzęgła.

 

Postprzez trojeczkaGT » 15 lut 2015, o 21:04

musisz jedynie licznik wyciagnac calkiem i bedziesz mial dostep do linki (nie obrazajac nikogo) potrzeba tam w miare male rece by wlasnie nie zdejmowac deski calej ale da sie to zrobic bez zdejmowania bo w moim 1.9 TD tak robilem.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez 99szymon99 » 15 lut 2015, o 21:24

Bo ja mam linke chyba z tym samoregulatorem to jak mi się juz uda założyć tę linke to będę musiał coś regulować? Niby sama nazwa mówi samoregulator ale przy bębnach też jest samoregulator który trzeba samemu ustawić i właśnie przy lince nie wiem czy będę musiał coś regulować czy nie. To ta linka nie jest nigdzie przymocowana tylko z pedała trzeba łepek ściągnąć i później z pod maski normalnie wyjdzie?
Avatar użytkownika
99szymon99
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 22:42
Lokalizacja: Ślesin
Rocznik: 1995
Silnik: 2.0 2e
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Radi » 15 lut 2015, o 22:56

Dawno temu to wymieniałem ale z tego co pamietam dostałem sie do niej od spodu. Co do samoregulacji to jak kupisz linke to bedzie zabezpieczona takim plastikiem. A wiec montujesz nowa linke (jest tylko wciśnięta w grodz) zachaczasz na pedale potem na skrzyni nastepnie odczepiasz zabezpieczenie i wtym momencie linka sama sie napina.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości