Wyje na piątym...

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Wyje na piątym...

Postprzez Rydzeus » 14 kwi 2008, o 23:42

Witam wszystkich :) zakładam nowy temat, ponieważ nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi a mam nadzieję, że mi pomożecie :)
A sprawa jest następująca: kilka dni temu kupiłem Golfika III 1994r. jednak martwię się o skrzynię biegów bo gdy wrzucam piątkę i przyspieszam to cichutko ale wyje (na innych biegach nie), puszczam gaz wyje nadal ale ciszej... Może ktoś wie co z tym zrobić?
Rydzeus
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 kwi 2008, o 23:34
Lokalizacja: Ełk/Gdańsk

Wyje na piątym...

 

Postprzez miras » 15 kwi 2008, o 08:11

Witaj Rydzeus na 100% czeka cię wymiana zębatki piątego biegu, piąty bieg jest delikatny więc jak ktoś nie umiejętnie z niego korzysta np. piłuje samochód przy małej prędkości pod górę to piąteczka poleci. Musisz podjechać do solidnego mechanika i niech się z tobą przejedzie i posłucha co się dzieje na pewno będzie wiedział o co chodzi.


Kto pyta nie błądzi.
Avatar użytkownika
miras
Czytacz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 wrz 2007, o 07:53
Lokalizacja: Krośniewice

Postprzez Rydzeus » 15 kwi 2008, o 08:18

Miras orientujesz się może jakie mogą być przybliżone koszty takiej operacji?
Rydzeus
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 kwi 2008, o 23:34
Lokalizacja: Ełk/Gdańsk

Postprzez miras » 15 kwi 2008, o 11:31

Dokładnie nie wiem ale sprawdziłem że na allegro gościu za komplet czyli obydwie zębatki piątego biegu woła 250 zł ale wydaje mi się że trochę przesadził. Natomiast mechanicy to wiesz każdy inaczej ci powie, najlepiej podjechać do co najmniej dwóch i porównać ceny.
Avatar użytkownika
miras
Czytacz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 wrz 2007, o 07:53
Lokalizacja: Krośniewice

Postprzez Rydzeus » 15 kwi 2008, o 19:27

Rozmawiałem dziś z wujkiem, jest mechanikiem więc myślę że mnie w konia nie robi, a powiedział ze według niego to łożyska.. a to juz niestety kosztowne.. bardziej się nową skrzynię opłaca.. co Ty na to?
Rydzeus
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 kwi 2008, o 23:34
Lokalizacja: Ełk/Gdańsk

Postprzez miras » 16 kwi 2008, o 09:06

Koledze mechanik wymieniał w vw golfie oba koła zębate od piątki bo mu strasznie wył tylko piąty bieg ale łożysk nie wymieniał a z tego co się orientuję gdyby to były łożyska to powinno być słychać skrzynie na innych biegach też. Musisz przekalkulować ale wydaje mi się że taniej będzie wymienić samą piątkę. Aby dostać się do piątki odkręcają dekiel, widać go od strony lewego koła w nim jest wkręcony korek wlewu oleju. Musi to posłuchać osoba która takie rzeczy naprawia. Kolega wyjechał więc ile za to dał to ci teraz nie odpowiem.
Avatar użytkownika
miras
Czytacz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 wrz 2007, o 07:53
Lokalizacja: Krośniewice

Postprzez Rydzeus » 16 kwi 2008, o 12:42

ok dziękuję za pomoc jak będe wiedział co i naprawię to napiszę :) pozdrawiam
Rydzeus
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 kwi 2008, o 23:34
Lokalizacja: Ełk/Gdańsk


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości