Wyciek ze skrzyni

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Wyciek ze skrzyni

Postprzez marqess87 » 8 cze 2009, o 20:24

Witam. Z mojej skrzyni biegów wycieka olej,wyciek jest w miejscu gdzie do skrzyni wchodzi drążek od biegów,z tego co wiem to tam jest jakiś oring lub simering ale nie jestem pewien dlatego piszę tu. Mogę prosić o konkretne informacje co tam się znajduje żebym wiedział jak usunąć ten wyciek. Pozdrawiam
marqess87
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 18:18
Lokalizacja: Kaliszkowice

Wyciek ze skrzyni

 

Postprzez SotoM » 8 cze 2009, o 23:47

znajduje sie tam zimering koszt 6zł.w sklepie beda wiedzieli co i jak bo i tak bedą go dobierac według katalogu. z tego co kojaże to były 2 rodzaje z kołnierzem lub bez.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Wyciek ze skrzyni

Postprzez marqess87 » 9 cze 2009, o 16:00

A jeszcze jedno pytanie,trzeba coś rozkręcać żeby wymienić ten simering czy idzie to dość łatwo zrobić bez żadnych trudności?
marqess87
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 18:18
Lokalizacja: Kaliszkowice

Postprzez SotoM » 9 cze 2009, o 16:06

no trzeba.... trzeba odkręcić łączenie lewarka z wybierakiem(nie ma tam regulacji biegów jest stałe miejsce). wyciągnąć go też nie ma problemu. ale ch..owe jest dojście aby go tam prosto wbić. proponuje ci podjechać na warsztat i zorientować się cenę wymiany tej o to rzeczy - bo trzeba olej zlać ze skrzyni potem go wlać...taka zabawa jest. odrazu mówię ze po wymianie jak będzie ciekło to może to nie być wuna tego uszczelniacza tylko tego pręta wybieraka(wycierają się) dobrze jest jeśli na nowym zimeringu jest sprężynka do ją zdiąc i ten 1mm ja skrócić. ona powinna być łączona(spowoduje to leprze dociskanie kołnierzyka do pręta.)
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości