Wyciek oleju ze skrzyni biegów

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Wyciek oleju ze skrzyni biegów

Postprzez mroova » 7 wrz 2011, o 22:49

Witam,

Zamierzam w końcu ogarnąć temat mojej nieszczęsnej skrzyni biegów. Chcę wymienić olej, przyglądałem się jej z wszystkich stron (lokalizowałem korki) i zauważyłem wyciek.

Miejsce wycieku: patrząc od dołu, dekielek z logiem VW w kształcie prawie owalu :P. Wyczyściłem ten dekielek, ale po kilku dniach znów był cały od oleju.

Pytanie moje brzmi: co znajduje się pod tym dekielkiem? Czy po spuszczeniu starego oleju mogę to sobie odkręcić i uszczelnić?

Problemy z moją skrzynią: zgrzytająca jedynka (auto się toczy 0,5km/h i przy wbijaniu zgrzyt, szybkie wbijanie na światłąch = zgrzyt), haczące się biegi (kiedyś 3 i 4, teraz już wszystkie :( ). Mechanik oglądał wybierak, regulował, kombinował, nic to nie dało. Zamierzam się za to wszystko zabrać samemu, na spokojnie... Przeczesałem Internet, dowiedziałem się, że warto oliwę w skrzynce wymienić. Koledzy, możecie coś doradzić? ;)
Avatar użytkownika
mroova
Czytacz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 1 sie 2010, o 12:22
Lokalizacja: Pszów
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Wyciek oleju ze skrzyni biegów

 

Postprzez SotoM » 9 wrz 2011, o 08:43

pod dekielkiem znajduja sie tryby 5go biegu. mozesz to smiało sam sobie zrobic.. zlej olej ze skrzyni i mozesz dekielek odkręcic olej ci jeszcze poleci wiec sie nie zdziw- ale to bardzo dobrze bo przynajmniej w skrzyni nie bedzie sarego oleju. bo tak to przy wymianie oleju kumaty i dobry mechanik przychyli auto na prawa str po to aby ten olej z komory 5go biegu zleciał-co żadko robia.
takze sciagnij dekielek wyczysc powierzchnie daj nowa uszczelke mozesz nawet troszke silikonu dac i skręc to . wlej olej do skrzyni i moze biegi beda juz lepiej działac choc jesli są juz synchronizatory podjechane to 75W90 moze pomóc ale na krótki czas wtedy mozesz spróbowac sie ratowac gestrzym olejem 80W90. ja bynajmniej tak kiedys u siebiue zrobiłem i zapomaniełem o problemach biegów na bardzo długo...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości