Wybierak

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Wybierak

Postprzez Trzyha3 » 17 maja 2015, o 13:41

Witam

Czy mógłby ktoś podać numer wybieraka jako części w programie ETKA ? Miałem go już wiele razy regulowanego, ciągle problem z pierwszym biegiem który nie chce wchodzić, trzeba go wpychać na siłę. A teraz muszę szukać trójki a piątka też wchodzi ciężko i ciężko ją wybić na luz. Wygląda na to, ze biegi do góry są skopcone bo dwójka i czwórka wchodzą elegancko. Chyba pora wymienić wybierak na nowy :?:
Trzyha3
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 maja 2015, o 19:28
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Wybierak

 

Postprzez Radi » 17 maja 2015, o 19:35

Nie koniecznie wybierak , zerknij na cięgna na skrzyni czy nie ma luzów pomiedzy poszczególnymi elementami. Wszystko ma się ruszać ale już lekkie luzy mogą objawiać sie właśnie ciężkim wchodzeniem biegów.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Gesiu_15 » 17 maja 2015, o 20:03

Trzyha3, zobacz sobie ten temat http://www.golf3.pl/topics7/likwidacja- ... t55764.htm . Tam sporo pisze wystarczy poszukać wszystko jest na forum :-)
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Problem z Skrzynią biegów

Postprzez Młody133 » 19 maja 2015, o 22:06

Cześć!

Jestem Kacper mam 18lat ,zdałem nie dawno prawko .
No i kupiłem sobie golfa 3 94r Pb +LPG.
No w sumie pojezdziłem nim z tydzień,i od jakiegoś czasu gdy odpale samochod i chce cofnąć nie mogę wbic biegu,muszę na siłę .dobra cofnąłem i teraz 1 i też nie mogę wbic,muszę się troszkę pomęczyc zanim wbije bieg 1,dobra wyjezdzam z parkingu i jadę przez miasto,dojezdzam do skrzyżowania zatrzymuję się i znów nie mogę biegu wbic .nie wiem co się dzieje nie raz jest dobrze ale przeważnie nie mogę biegu wbic i mam ztym problem.poza tym jak go kupiłem cieknie mi skądś olej,ale nie mam pojęcia skąd .Wiecie może o co chodzi? bardzo proszę o pomoc :(
Młody133
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 maja 2015, o 21:54
Lokalizacja: Działdowo

Re: Problem z Skrzynią biegów

Postprzez Gesiu_15 » 19 maja 2015, o 22:30

Młody133 napisał(a):Cześć!

Jestem Kacper mam 18lat ,zdałem nie dawno prawko .
No i kupiłem sobie golfa 3 94r Pb +LPG.
No w sumie pojezdziłem nim z tydzień,i od jakiegoś czasu gdy odpale samochod i chce cofnąć nie mogę wbic biegu,muszę na siłę .dobra cofnąłem i teraz 1 i też nie mogę wbic,muszę się troszkę pomęczyc zanim wbije bieg 1,dobra wyjezdzam z parkingu i jadę przez miasto,dojezdzam do skrzyżowania zatrzymuję się i znów nie mogę biegu wbic .nie wiem co się dzieje nie raz jest dobrze ale przeważnie nie mogę biegu wbic i mam ztym problem.poza tym jak go kupiłem cieknie mi skądś olej,ale nie mam pojęcia skąd .Wiecie może o co chodzi? bardzo proszę o pomoc :(


temat scaliłem do tego tematu bo masz taki sam problem jak kolega .

Musisz sprawdzić stan wodzika pomarańczowego , sprawdzić czop od przełączania biegów ( taka kulka ) sprawdź czy wogóle jest ta kulka bo zdarza się często że jej nie ma :-)

Obrazek
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Thorsten » 19 maja 2015, o 22:31

Młody133, jak cieknie "skąś" to może być ze skrzyni a to bardzo zły znak bo możesz ją zabić gdy będzie pracować na sucho.
Połóż pod auto np. karton tak by dokładnie ocenić skąd jest owy wyciek.


Skrzynia zgrzyta przy wbijaniu biegów? To raz a dwa czy problem jest tylko na biegach pierwszym/wstecznym? Bo jeśli tak to pewnie jest wybierak. Ale skoro mówisz że masz jakiś wyciek to trzeba się tym zająć.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Młody133 » 20 maja 2015, o 21:40

Dziś wymieniłem cewke i filtr paliwa + oleju dolalem i jest dobrze,jak narazie nic nie cieknie i samochod jakoś się zbiera
Młody133
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 maja 2015, o 21:54
Lokalizacja: Działdowo

Postprzez Golf Maniak » 22 maja 2015, o 20:03

Młody133 napisał(a):Dziś wymieniłem cewke i filtr paliwa + oleju dolalem i jest dobrze,jak narazie nic nie cieknie i samochod jakoś się zbiera


:lol: olej w skrzyni dolałeś?Bo za nic w świecie nie jestem w stanie po Twoim poście dojść jak to wpłynęło na pracę skrzyni biegów/Twój problem.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości