Wspomaganie sprzęgła

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Wspomaganie sprzęgła

Postprzez murgen » 21 lut 2013, o 00:03

Mam takie pytanie, robił to ktos u siebie ?? maży mi się leciutko działające sprzeglo, z moim wszystko jest w porzadku nie slizga nie bierze z dolu tylko ciezko chodzi, sprzeglo chydrauliczne wiec mnie naszla mysl czy by tak jak wspomagania hamulcow nie zrobic. Ma ktos jakies pomysly ??
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Wspomaganie sprzęgła

 

Postprzez brzesiu » 21 lut 2013, o 02:22

W ciężarówkach często spotykany patent wysprzęglich hydrauliczno pneumatyczny . Można by wykorzystać serwo od hamulców ale gdzie ty byś je upchną. Może łatwiej było by wykorzystać tłoczek od jakiegoś dostawczaka?



podczas pisania postu błędy są podkreślane
Ostatnio edytowano 21 lut 2013, o 06:19 przez brzesiu, łącznie edytowano 1 raz
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pietrasiak2 » 21 lut 2013, o 08:55

Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Bradley » 22 lut 2013, o 13:31

Jak przesiadlem sie z Passata B5 do mojego Vento to po wcisnieciu sprzegla myslalem ze wysprzeglik padl bo pedal po prostu sie zapadl w podloge..... takie bylo wrazenie bo po prostu w PAssacie trzeba bylo uzyc sily, a u mnie chodzi jak maslo.
Jesli choci ciezko to znaczy, ze docisk jest juz zuzyty. Wiem ze jak wymienilem sprzeglo na nowe to roznica byla dosc znaczna w sile potrzebnej do wysprzeglenia,
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez siti07 » 22 lut 2013, o 14:59

Ja miałem tak samo, że po wymianie sprzęgła ( a parę dni wcześniej wymieniałem płyn w układzie hydraulicznym sprzęgła) to pierwsze moje odczucie..."kurde nie ma sprzęgła"... ale później się okazało, że tak lekko działa :-D . Co do tematu... jeżeli ciężko działa spróbuj przelać nowym płynem układ i dobrze odpowietrzyć :) możesz też odkręcić wysprzęglik i zobaczyć czy jest ok, bo to taka podstawowa i szybka robota, a jak to będzie ok to wydaje mi się jak Bradley napisał, że do wymiany będzie docisk.
Avatar użytkownika
siti07
Badacz tematu
 
Posty: 164
Dołączył(a): 1 paź 2008, o 23:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez murgen » 22 lut 2013, o 17:00

Mam pasata b5 i w nim sprzeglo chodzi o polowe lzej ;-) i dlatego to w golfie tak mnie denerwoje, plyn mam wymieniony jak ostatnio wymienialem cylinderki tyl ale sprzegla nie odpowietrzalem, chodzi tak samo caly czas.
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez siti07 » 22 lut 2013, o 23:19

Próbowałem dziś w Passacie B5 FL 2001rok i u mnie działa lżej :) tylko, że ja nalatałem na tym sprzęgle 2tyś km a on ma 176tyś km więc raczej sprzęgło jeszcze nie wymieniane.
Avatar użytkownika
siti07
Badacz tematu
 
Posty: 164
Dołączył(a): 1 paź 2008, o 23:20
Lokalizacja: Krosno


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości