Wrażenia po wymianie poduszki skrzyni

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Wrażenia po wymianie poduszki skrzyni

Postprzez szosiu » 1 gru 2015, o 07:50

Cześć

Golf 3 1.8 ABS
Jechałem sobie po nierównej betonówce i nagle wyskoczył mi 5 bieg. Poduszka skrzyni była urwana. Brakowało 1,5 L oleju w skrzyni, zalałem 75W90. Wymieniłem poduszkę, wersja olejowa, taka lepsiejsza :) Przy okazji wymieniłem wodzik zmiany biegów (to ten z gumową dużą kulką).

Teraz po wymianie wodzika i poduszki skrzyni z biegami jest ok, ale na zimnym silniku drążek mógłby chodzić lżej troszkę oraz 2 bieg mógłby czasami nie zgrzytać (przed naprawą nie zgrzytał). Po nagrzaniu jest ok. Czy mam regulować biegi u mechanika ? Na zimnym 1 i 2 chodzi ciężej, reszta biegów ok. Na ciepłym wszystko ok.

I drugi problem. Poduszka, wiadomo zamiennik. Teraz są większe wibracje na karoserii. Nie jest to miłe. Liczę że poduszka się ułoży. Ale mam gorszy problem - zrobiło się głośniej w kabinie! Tak jakby wszystkie dzwięki silnika/wydechu wzmocniły się i teraz bardzie dają mi po uszach. Dodam że mechaniktwierdzi że wydech jest szczelny :-( Czy to możliwe że poduszka? Na starej rozwalonej tego nie było ?
szosiu
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 6 maja 2013, o 08:48
Lokalizacja: Wrocław / Polanica
Rocznik: 1993
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Wrażenia po wymianie poduszki skrzyni

 

Re: Wrażenia po wymianie poduszki skrzyni

Postprzez pablomed » 6 gru 2015, o 01:27

popuść wszystkie trzy poduszki poszarp silnikiem żeby się ustawił i dokreć. Oceń czy gdzieś wydech nie opiera się o maglownice albo podłogę. Na zgrzytanie może nic nie pomóc, tylko remont skrzyni co się nie bardzo opłaca, nie dziw się skoro miałeś pół litra oleju zamiast dwóch. Gumowej kulki w mechanizmie zmiany w tym silniku niema, jest plastykowa w tzw wałku zwrotnym, więc nie wiem o czym piszesz - sprecyzuj
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wrażenia po wymianie poduszki skrzyni

Postprzez szosiu » 13 gru 2015, o 19:36

wymienilem na uzywkę oryginał i jest szok :) Wszystko super !
szosiu
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 6 maja 2013, o 08:48
Lokalizacja: Wrocław / Polanica
Rocznik: 1993
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Wrażenia po wymianie poduszki skrzyni

Postprzez VolDan » 13 gru 2015, o 23:03

jak się wyjaśniło to zamykam. na prośbę użytkownika otworzę ponownie ;)
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - - Białko - https://www.marketia.pl - Białko - Zdrowie - https://www.parpamedia.pl - Zdrowie



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości